Ytong Siporex Veranda? Ulga podatkowa?

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5545




przez Obamot » 20/09/09, 14:29

8) No cóż, kotku, czyż nie byłaby to raczej opinia „ekspertów”, która niektórych denerwuje…? ;)

Zawsze zastanawiam się jaki rodzaj ekonomicznej ściany warstwowej (z watą celulozową wewnątrz oczywiście) będzie pasować na werandę.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 20/09/09, 19:10

isa8 napisał:Jeśli dobrze rozumiem lepiej zrezygnować z siporexu i wybrać bloczek betonowy + ocieplenie wewnętrzne.
isa8


We wszystkich przypadkach lepiej jest zaizolować od zewnątrz, aby zachować bezwładność zapewnianą przez ściany, która reguluje temperaturę.
Następnie musisz zobaczyć, jak weranda jest zorientowana i jej wielkość. Idealnie jest skierować się na południe, aby móc korzystać z bardzo przyjemnego nasłonecznienia w środku sezonu. Ale w tym przypadku konieczna jest izolacja od zewnątrz, w przeciwnym razie najmniejszy promień światła słonecznego zamieni pomieszczenie w piekarnik.

Obamot napisał:Zawsze zastanawiam się, jaki rodzaj ekonomicznej ściany warstwowej (oczywiście z watą celulozową w środku) sprawdzi się w oranżerii.


Rama drewniana o zwiększonej bezwładności dzięki wspólnej ścianie z domem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5545




przez Obamot » 20/09/09, 19:34

Wow! tak to prawda :D +1
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Weranda w Siporex Ytong? Ulga podatkowa?




przez drwal » 22/09/09, 15:52

Zabawne, mam wrażenie, że już o tym mówiłem jakiś czas temu...
Nie pisałeś już postu na ten temat?

isa8 napisał:[…]Chciałem się dowiedzieć, jaką grubość siporexu wybrać, aby uzyskać współczynnik większy niż 2,9 (ulga podatkowa)? Rzemieślnik zaproponował mi siporex 15 cm, który wydaje mi się niewystarczający.
To będzie całkowicie niewystarczające!
Biorąc pod uwagę wydajność najlepszego obecnego betonu komórkowego, będziesz potrzebować cegieł o grubości 30 cm. Jeśli możesz sobie pozwolić na utratę tego miejsca, idź! W przeciwnym razie będziesz musiał użyć czegoś innego...

isa8 napisał:[...] Czy siporex będzie w stanie utrzymać stolarkę z podwójnymi szybami z PCV?
Tak, obsługuje ramkę...

isa8 napisał:[…]Wyżej jest taras, jak zaizolować strop werandy i uniknąć ewentualnej kondensacji? Przepraszam, jeśli moje pytania wydają się „właściwe”, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie.

Merci wlać votre aide.

Isa
Musisz:
- albo izolacja jest odsunięta od sufitu podtrzymującego werandę,
- albo jest chroniony folią Regulateur pary wodnej.
Ostatnio edytowane przez drwal 22 / 09 / 09, 16: 01, 1 edytowany raz.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/09/09, 15:59

0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/09/09, 16:08

aerialcastor napisał:[...] Co więcej, R ściany będzie znacznie niższe niż teoretyczne R bloku. Klej łączący bloczki nie jest izolujący, przy każdym otworze wylewane są nadproża żelbetowe, które w ogóle nie izolują, wokół okien należy ułożyć specjalne bloczki, aby uniknąć mostków termicznych, przewody elektryczne często są wtopione w monowall... [...]
W ramach werandy: bez nadproża, bez specjalnych bloków.
A z informacji Tofa wynika, że ​​klej nie jest taki zły...
https://www.econologie.com/forums/mortier-co ... t8387.html
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 22/09/09, 17:52

To ekspert, którego cenię i znam od dawna :P

Nie ma tu żadnego głupiego konfliktu interesów obamot, słabym zrozumieniem byłoby dla mnie sądzić, że dałbym więcej uznania nieznajomemu niż innemu... ten sprawdza się od lat i ma całe moje zaufanie , pozostaje nas poznać , co mam nadzieję zrobić tak szybko, jak on sobie tego zażyczy, tak jak wy wszyscy!
J
Uwielbiam prawdziwe kontakty, a ciepło przyjaźni rozgrzewa mnie tak samo, jak najlepszy kocioł i najlepiej izolowane ściany : Mrgreen:

miauczeć
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 22/09/09, 22:49

Drwal napisał:
aerialcastor napisał:[...] Co więcej, R ściany będzie znacznie niższe niż teoretyczne R bloku. Klej łączący bloczki nie jest izolujący, przy każdym otworze wylewane są nadproża żelbetowe, które w ogóle nie izolują, wokół okien należy ułożyć specjalne bloczki, aby uniknąć mostków termicznych, przewody elektryczne często są wtopione w monowall... [...]
W ramach werandy: bez nadproża, bez specjalnych bloków.
A z informacji Tofa wynika, że ​​klej nie jest taki zły...
https://www.econologie.com/forums/mortier-co ... t8387.html



Mówiłem ogólnie o budownictwie w BC.
Przy współczynniku lambda wynoszącym 0.47 W/(mK) klej pozostaje 12 razy bardziej przewodzący niż standardowa izolacja.
I nie mówię tu o szczelności, zerowym oporze na ścinanie czyli przy najmniejszym ruchu podłoża pęka, o braku bezwładności....
BC narzuca wiele kompromisów, co nie czyni z niego interesującego rozwiązania AMHA.
Nie sądzę, że mówię bzdury, ale jeśli konstrukcja znajduje się w strefie trzęsienia ziemi, musisz wykonać pełne łańcuchowanie otworu (nadproże, panel, spandrel)
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/09/09, 23:59

aerialcastor napisał:[...] Przy współczynniku lambda wynoszącym 0.47 W/(mK) klej pozostaje 12 razy bardziej przewodzący niż standardowa izolacja.
Tak, ale w porównaniu z grubością spoin (czy są to cienkie spoiny?) nie powinno to specjalnie obniżyć poziomu wydajności samej „cegiełki”...

aerialcastor napisał:[...] BC narzuca wiele kompromisów, co nie czyni z niego interesującego rozwiązania AMHA.
Nie sądzę, że mówię bzdury, ale jeśli konstrukcja znajduje się w strefie trzęsienia ziemi, musisz wykonać pełne łańcuchowanie otworu (nadproże, panel, spandrel)
Jeszcze raz: nie w tych bardzo precyzyjnych ramach prostej „weranda”, która, z tego, co rozumiem, jest tak naprawdę tylko zamknięciem ścianą pod płytą!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 34