odzysk ciepła VMC Proste Przepływ higro

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
mdemurger
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 24/08/09, 14:33
Lokalizacja: LOVAGNY

odzysk ciepła VMC Proste Przepływ higro




przez mdemurger » 24/08/09, 14:42

Witam,

Chcę odzyskać ciepło z mojego SIMple flux VMC i zwrócić powietrze do pomieszczenia, w którym zainstalowany jest mój termodynamiczny podgrzewacz wody.

Jak filtrować powietrze, aby nie zgnić w pomieszczeniu?
Czy to naprawdę jest opłacalne?
0 x
Marka D 74
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 24/08/09, 20:05

Hm, może mały diagram?

VMC ma za zadanie odprowadzać zużyte powietrze, ponowne wtłaczanie go do domu może nie być dobrym pomysłem...
0 x
mdemurger
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 24/08/09, 14:33
Lokalizacja: LOVAGNY

Re: Odzysk ciepła VMC Simple Flux Hygro




przez mdemurger » 26/08/09, 08:52

mdemurger napisała:Witam,

Chcę odzyskać ciepło z mojego SIMple flux VMC i zwrócić powietrze do pomieszczenia, w którym zainstalowany jest mój termodynamiczny podgrzewacz wody.

Jak filtrować powietrze, aby nie zgnić w pomieszczeniu?
Czy to naprawdę jest opłacalne?



W załączeniu schemat instalacji:

Obraz
0 x
Marka D 74
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/08/09, 09:34

A może z samochodowym filtrem powietrza? Bardzo łatwy do odzyskania ze złomowiska, w modelu z dużym silnikiem, powszechnie dostępny...

Na przykład R25, 605 lub XM z 6-litrowym silnikiem V3, filtry zaprojektowane tak, aby przepuszczały około 9 m3 na minutę przy pełnym otwarciu przepustnicy.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

odzysk ciepła




przez tigrou_838 » 26/08/09, 10:35

witam, jeśli dobrze pamiętam schemat zbiornika z mini pompą termodynamiczną jak na twoim rysunku, możesz podłączyć vmc bezpośrednio do wlotu zbiornika, w ten sposób odzyskujesz ciepło z vmc, aby ogrzać wodę bez zanieczyszczania twojego atmosfera.

spójrz na schemat montażu termosu, który musi być dostarczony wraz z termosem, w innym przypadku na stronie producenta.

Tigrou
0 x
mdemurger
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 24/08/09, 14:33
Lokalizacja: LOVAGNY

Odp: Odzysk ciepła




przez mdemurger » 26/08/09, 19:41

tigrou_838 napisał:witam, jeśli dobrze pamiętam schemat zbiornika z mini pompą termodynamiczną jak na twoim rysunku, możesz podłączyć vmc bezpośrednio do wlotu zbiornika, w ten sposób odzyskujesz ciepło z vmc, aby ogrzać wodę bez zanieczyszczania twojego atmosfera.

spójrz na schemat montażu termosu, który musi być dostarczony wraz z termosem, w innym przypadku na stronie producenta.

Tigrou



Rzeczywiście na „płytce” producenta znajdujemy „pomysł” podłączenia vmc do termo-zbiornika....ale gdy zagłębiamy się w pytanie.... mówią, że nie zaleca się wykonywania bezpośredniego podłączenia !!!!!!!

Czy ktoś już doświadczył tego rozwiązania?

Dziękuję za pomoc
0 x
Marka D 74
nico0711
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 17/04/07, 22:14
Lokalizacja: Ain




przez nico0711 » 15/09/09, 17:37

A może po prostu wpuścić rurę wydechową VMC do domu (jak rurę grzewczą, bo wybaczcie, ale nie piję jeszcze wody grzewczej, więc nie będę nią wdychać).powietrze z mojego VMC) do ogrzewania domu lub pomieszczeń takich jak sypialnie, korytarze, a nawet poprowadzenia rury obok rury ciepłej wody pomiędzy bojlerem a baterią prysznicową.
0 x
Zapomniałem zająć się ziemią. Teraz jest lepiej
**********************************
Peugeot Boxer 2.8hdi (sofim) 127cv i 300mkg z 55000kms, jest to II etap 2003, 9 i krótki model (290C), i staram się zmniejszyć zużycie, a także zmniejszyć cząsteczki szkodliwe dla środowiska i płuca przyszłych pokoleń
***********************************
W domu z podłogą 1 140m2, chciałbym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, znajdując sztuczki, aby lepiej je odizolować, zmniejszyć rachunki za wodę i pomóc naturze być bardziej naturalną
***********************************
Mam dzieci 4 i chciałabym, żeby cieszyły się życiem, kiedy wykorzystałam, a zwłaszcza, że ​​mogą się uśmiechać o swojej przyszłości
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 15/09/09, 18:46

nico0711 napisał:A może po prostu wpuścić rurę wydechową VMC do domu (jak rurę grzewczą, bo wybaczcie, ale nie piję jeszcze wody grzewczej, więc nie będę nią wdychać).powietrze z mojego VMC) do ogrzewania domu lub pomieszczeń takich jak sypialnie, korytarze, a nawet poprowadzenia rury obok rury ciepłej wody pomiędzy bojlerem a baterią prysznicową.


Powietrze usuwane przez VMC ma prawie taką samą temperaturę jak powietrze w domu. Ewakuacja przez wewnętrzną rurę w domu nie przyniesie zbyt wielkich korzyści, wymiana ciepła będzie bardzo mała. Powinieneś go używać do ogrzewania zimnego, nieogrzewanego pokoju, pralni, garażu, piwnicy itp., będziesz miał większą szansę na odzyskanie kalorii.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
nico0711
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 17/04/07, 22:14
Lokalizacja: Ain




przez nico0711 » 15/09/09, 22:39

Tak, to prawda... ale jest to problem, ponieważ trzeba pomyśleć o rurach (takich jak PCV), które będą rozprowadzać gorące, zużyte powietrze (około 20°) do chłodni, np. garażu, piwnicy lub pustej przestrzeni sanitarnej. ..ale zadaję sobie pytanie czy będzie to opłacalne zwłaszcza, że ​​to zatęchłe powietrze nie jest takie złe jak sugerujemy, bo miesza się z resztą powietrza z domu... może się mylę.

Natomiast do zasilenia pompy termodynamicznej nie wiem czy nieźle, bo to powietrze będzie naładowane węglem... prawda?
0 x
Zapomniałem zająć się ziemią. Teraz jest lepiej

**********************************

Peugeot Boxer 2.8hdi (sofim) 127cv i 300mkg z 55000kms, jest to II etap 2003, 9 i krótki model (290C), i staram się zmniejszyć zużycie, a także zmniejszyć cząsteczki szkodliwe dla środowiska i płuca przyszłych pokoleń

***********************************

W domu z podłogą 1 140m2, chciałbym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, znajdując sztuczki, aby lepiej je odizolować, zmniejszyć rachunki za wodę i pomóc naturze być bardziej naturalną

***********************************

Mam dzieci 4 i chciałabym, żeby cieszyły się życiem, kiedy wykorzystałam, a zwłaszcza, że ​​mogą się uśmiechać o swojej przyszłości
mdemurger
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 24/08/09, 14:33
Lokalizacja: LOVAGNY




przez mdemurger » 15/09/09, 22:52

W moim przypadku powietrze „odzyskane” przez VMC zostanie przesłane do „chłodniejszego” pomieszczenia, ponieważ jest to pralnia, która znajduje się w piwnicy (w 90% zakopana) - gdzie jest zainstalowany mój grzejnik termodynamiczny.

Wprowadzam się pod koniec września, więc najpierw usunę powietrze z VMC na zewnątrz, aby zobaczyć „ustabilizowaną” temperaturę, jaką będę miał w pralni… potem przełączę powietrze do kanału w pralni....

Ciąg dalszy nastąpi.....
0 x
Marka D 74

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 272