Narysuj swoje projekty w 3D: Google SketchUp 6

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 19/08/09, 20:11

to joliiiii! :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 20/08/09, 11:23

Jest piękny, będzie musiał sprzedawać go w Castro Mama lub Lee Roy Merelin
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 20/08/09, 11:35

: Chichot: wygląda jak panele fotowoltaiczne na dachu : Chichot:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/08/09, 11:43

Hihihih to są VP! Dlatego chcemy zrobić ten projekt (pfff to prawda co do cholery, mamy więcej miejsca na dachu z tymi cholernymi termami)...

Ale poczekaj, aż zobaczysz cenę wiaty (bez paneli)... Moim zdaniem sama wiata kosztuje 20 000 €! Mieliśmy ceny za wiaty na płaski dach ponad 15 000 €! Pff to bzdura... :płakać: :zaszokować: Poprosiłem o cenę za ten, byłbym w porządku. . .

Zaczynam więc myśleć o zrobieniu tego samemu od A do Z z pomocą paru znajomych. Problem: Nie wiem nic na temat wymiarowania konstrukcji drewnianych (i nie tylko!)... Czy powinniśmy zrobić badanie razem? powiesz?

Nie może mieć więcej niż 3 do 4000 € drewna i materiałów...
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 08 / 09, 23: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 20/08/09, 22:22

W przypadku wytłoczeń, gdy chcesz poprawić odległość (na przykład z 14 cm na 16 cm), użyj narzędzia wyrzucenie (push-pull dla języka angielskiego) i przesuwasz daną stronę o żądaną odległość (na przykład 2 cm).

Nudne jest to, że musisz znać wybrzeże, które chcesz zmodyfikować, i być dobrym w arytmetyce mentalnej.

dla wybrzeża:
- albo bierzesz ikonę licznika.
- albo utworzysz żebro (zamocowane na końcach obiektu, jest dynamiczne i zmodyfikowane po wytłoczeniu, nadal szczęśliwe :) )
- albo odczytasz wartość we właściwościach danej krawędzi (moje okno właściwości jest nadal otwarte, klawisz spacji jest skrótem do wyboru, pozwala mi wiedzieć, czy jestem na grupie, komponencie, linii lub krzywej i jakie są jego właściwości).

Dla arytmetyki mentalnej: ... eee ...

Chodźmy...

Dla grup i komponentów:

1) Grupy i komponenty ułatwiają wyciąganie obiektów bez konfliktów: ściana, nad którą częściowo przechodzi inna ściana, ściana przylegająca do ściany nieortogonalnej, istnieje wiele błędów, które blokują wyciąganie.
2) Grupy są przydatne w podobnych przypadkach: słupki docięte i dopasowane do podłoża, szereg krokwi, z których część jest przycięta pod kątem... Robimy kopie, a następnie edytujemy te, które wymagają modyfikacji... Modyfikujemy tylko geometrię obecną w grupie, resztę zamrażamy, a nawet ukrywamy zgodnie z opcjami wyświetlania.
3) Komponenty przydają się w identycznych przypadkach: rząd słupków o tej samej wysokości, szereg krokwi, identyczne panele fotowoltaiczne... ;) Grupę można przekształcić w komponent (interesujący przed skopiowaniem), dzięki czemu można potem edytuj obiekt zgodnie z potrzebami i modyfikuj wszystkie instancje jednocześnie (dodaj szczegóły lub teksturę...).
4) Grupy i komponenty powinny być wykonane jak najszybciej podczas tworzenia „obiektu”, aby uniknąć konfliktów: więc aby utworzyć kolumnę, zaczynam ją wystarczająco daleko w obszarze roboczym; Wykonuję powierzchnię podstawy na odpowiednich żebrach; Klikam dwukrotnie na powierzchnię, aby wybrać ściany i jej krawędzie, robię prawy przycisk myszy lub skonfigurowany skrót (G dla mnie); Mam wtedy grupę zawierającą powierzchnię do wyciągnięcia, dla kolumny edytuję ją i wyciągam na żądaną długość; Przesuwam i wyrównuję słupek tam, gdzie chcę. W przeciwnym razie biorę wtyczkę, która robi to wszystko za mnie z linii (osi posta), ale nie zawsze jest to najłatwiejsze… Trzeba określić główne orientacje, połączyć końce… :D
5) Po zakończeniu edycji nie zapomnij zamknąć grup i komponentów: kliknij dwukrotnie poza obwiednią obiektu lub kliknij prawym przyciskiem myszy zakończenie edycji lub klawisz Esc. W przeciwnym razie tworzymy grupy w grupach i bardzo szybko się gubimy, nawet jeśli czasami jest to przydatne…

Powodzenia, do zobaczenia później.

PS, dla wyobrażenia, co może dać niektóre projekty wzorowane pod Ketchupem i wyrenderowane za pomocą artlantisa, podium i odrobiny photoshopa: Obraz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cri-cri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 08/03/09, 10:20
Lokalizacja: Tuluza




przez Cri-cri » 01/09/09, 18:30

Dassault System oferuje kolejne bezpłatne narzędzie do projektowania: 3DVia Shape: http://www.3dvia.com/software/3dvia-shape/
Małe demo: http://www.3dvia.com/software/3dvia-shape/tour/

To ta sama obsługa myszy, co w Catia.

Dzięki 3D przez Shape możesz opublikować swój projekt i/lub pobrać istniejące modele z sieci.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 01/09/09, 19:21

Ach, niezły 3DVia Shape, ale zgodnie z tym, co prezentuje strona, byłoby to raczej oceniane jako „projekt obiektu” niż plany budowy, prawda?

Ok, spróbuję mimo wszystko! Cholera, potrzebujesz loginu / hasła i zdalnej autoryzacji… ach, nie podoba mi się to…

Kiedy nie masz połączenia z siecią, co robisz ze swoimi kreacjami 3D? Kosz na śmieci?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cri-cri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 08/03/09, 10:20
Lokalizacja: Tuluza




przez Cri-cri » 02/09/09, 14:45

Tak, musisz się zarejestrować...
Byłem naprawdę zdumiony, że Dassault zaoferował darmowe narzędzie do projektowania 3D.
Oprócz zrzutów ekranu lub eksportu do sieci nie możesz zapisać swojej pracy w formacie wymiany 3d (step, stl,...)
Myślę, że to trochę ta sama zasada, co Google.

Mała zaleta, możesz wyeksportować swoją pracę w 3dxml, formacie wizualizacji Dassault. Ta przeglądarka jest bezpłatna. Możesz wstawić element 3d (i w formacie 3dxml) do dokumentu Word, Powerpoint lub HTML.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/09/09, 15:26

Cri-cri napisała:Oprócz zrzutów ekranu lub eksportu do sieci nie możesz zapisać swojej pracy w formacie wymiany 3d (step, stl,...)


Zainteresowanie jest wtedy ograniczone, bardzo ograniczone...

Cri-cri napisała:Myślę, że to trochę ta sama zasada, co Google.


Uh tak i nie, darmowa wersja nie pozwala na przykład na eksport w formacie .dxf, ale możemy bardzo dobrze pracować lokalnie!

W przeciwnym razie tak, to zaskakujące ze strony Dassault, ale kiedy widzisz ograniczenia, lepiej rozumiesz…

Już go odinstalowałem i zostaję przy Sketchup... bo mam mało do zrobienia, to wystarczy! W przeciwnym razie Qcad i Dia dla 2D.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102