Ekstremizm istnieje również w społeczności ekologicznej

filozoficzne debaty i firm.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 31/07/09, 20:18

Przepraszam, jeśli jestem trochę spóźniony, ale pytanie Sspid14 jest interesujące.
Sspid14 napisał:
A jeśli nie, to kim są potężni tego świata, którzy interesują się ekologią? Co to w ogóle za interes?

Wszystkim potężnym na tym świecie zależy przede wszystkim na tym, by rzeczy zmieniały się jak najmniej lub na ich korzyść.

Ustanowienie (lub odrodzenie/wzmocnienie) zielonkawej ideologii doskonale odpowiada temu celowi: jeśli wszyscy staną się + lub - zielonymi, to nie będzie już żadnej ekologii w sensie myślowym krytyka.

Aby konkretnie odpowiedzieć na twoje drugie pytanie, należy wziąć pod uwagę 2 elementy.
1- Rentowność aparatu produkcyjnego ma tendencję spadkową (stąd finansjalizacja gospodarki), ale nowa „zielona gospodarka”, poprzez dezaktualizację szeregu urządzeń (patrz premia za złomowanie dla sektora motoryzacyjnego) i obowiązkowe zgodność z nowymi standardami (kto odmówi „zrobienia czegoś dla planety”?), oferuje rewelacyjne możliwości dużym firmom. W rozmowie z 8 lipca w „Le Monde” Jacques le Cacheux z radością uważa, że ​​jest to odpowiednik wojny bez ofiar.
2- W dłuższej perspektywie, wpędzając obywateli w poczucie winy z powodu problemów środowiskowych (jak ma to miejsce w przypadku podatku węglowego), powoli przygotowujemy opinię publiczną na poniósł spadek (ale nie przez wszystkich!), co stało się nieuniknione z powodu fizycznego wyczerpywania się zasobów. Poprzez tę podstępną „pedagogikę” zostaną stworzone warunki do narastania (już działającej) nierówności, co ograniczy uciekanie się do skrajnej przemocy państwa, co zresztą jest nieuniknione, gdyby bieg historii miał podążać tą drogą.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
GGR
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/08/09, 14:11

Wy, uczniowie.




przez GGR » 04/08/09, 14:44

Wy, ekolodzy, co mnie w was niepokoi, to to, że myślicie, że rezonujecie tak, jak gdyby można było odrzucić energię jądrową, kiedy o 50 będzie to niezbędne, ponieważ zieloni mówią: jestem d. Zgadzam się z wami w sprawie paneli słonecznych, ale tutaj jasne jest, że widzimy fakt, że celem nie jest wytwarzanie ekologicznej energii, ale przejmowanie się nią.W rzeczywistości, gdy się nad tym zastanowimy, gdyby jakikolwiek ekolog doszedł do władzy, byłaby to po prostu dyktatura, ponieważ wystrzelenie byłoby tylko chiwgume jest to obecnie 50 euro mandatu i nie powiem ci, jak 50 euro zmieni fakt, że chiwgume ma ziemię na drodze publicznej.


Posłuchaj mnie, ekologie sobotniej nocy, ringare, ta piosenka nie jest warta gwoździa, ale śpiewam ją tylko dla ciebie...
0 x
pb2487
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 03/08/09, 23:44




przez pb2487 » 04/08/09, 15:20

Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​w środowisku ekologicznym jest znaczny odsetek ekstremistów, ale nie wszyscy jednakowo w sensie neonazistowskim.
Ale wszystkie te ruchy, fanaberie na marginesie społeczeństwa, czasami wykazują nietolerancję wobec tych, którzy nie myślą tak jak oni, co jest jedną z cech ekstremizmu.
0 x
camille42
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 25/07/09, 12:31




przez camille42 » 04/08/09, 16:36

Już miałem problemy z odczytaniem cię, ponieważ twoja wiadomość jest pełna błędów ortograficznych.
I będziesz wiedział, że muszą dotykać portfeli ludzi, bo to jedyny sposób, żeby coś zrozumieli, to wszystko.
0 x
éconologue staram się maksymalnie ... ona płacze, płacze ... planetę!
camille42
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 25/07/09, 12:31




przez camille42 » 04/08/09, 16:38

przy okazji christophe ja pracuję w branży medycznej, ale nie on, według niego nie ma ryzyka opieka powinna być dostarczana tylko tym, którzy mają pieniądze na jej leczenie i przestają próbować odnieść sukces wszyscy, więc widzisz nawet na tym poziomie nie leci zbyt wysoko... lepiej zrozum moje pragnienie dojścia do ciosów i moją twarz czerwoną lol
0 x
éconologue staram się maksymalnie ... ona płacze, płacze ... planetę!
vertderage
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 13/02/09, 15:27




przez vertderage » 04/08/09, 16:42

No cóż, twierdzę, że najgorszy z najgorszych ekologów nie jest taki zły... Szczerze mówiąc, pierwotna antyatomowa jest iluzoryczna, ale nie boli. Powiedzmy, że gdyby wszyscy przeczytali JM Jancovici przed błędną argumentacją, zaoszczędzilibyśmy czas. Kiedy tak zwany zielony „faszyzm” to nonsens. Zakazanie np. sprzedaży samochodów emitujących więcej niż 200g co2/km nikogo niczego nie pozbawia, a byłoby małym krokiem we właściwym kierunku. Musimy również zdecydować się zrozumieć, że bez zmuszania czegokolwiek i kogokolwiek, zmiana będzie tak mała, że ​​wynik pozostanie niezmieniony. Musimy zmienić się masowo i szybko! Mniej marnotrawstwa, materializmu, indywidualizmu, więcej zaradności, wymian i kontaktów, to raczej bardzo humanistyczne.
0 x
camille42
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 25/07/09, 12:31




przez camille42 » 04/08/09, 19:54

+1 vertderage, ale czy naprawdę sądzisz, że Francuzi są gotowi na zmianę, nie sądzę, ponieważ musimy zmienić ich codzienną rutynę.
Wreszcie, jeśli zmieni się garstka ludzi, i tak może to być lepsze niż nic!
0 x
éconologue staram się maksymalnie ... ona płacze, płacze ... planetę!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 04/08/09, 22:03

Ahmed napisał:Wszystkim potężnym na tym świecie zależy przede wszystkim na tym, by rzeczy zmieniały się jak najmniej lub na ich korzyść.


Nadal uważam, że mają interes w… utrzymaniu systemu na miejscu, tj. uniknięciu „poważnej” katastrofy… czy to środowiskowej, ekonomicznej czy społecznej… (te 3 są ze sobą powiązane)

camille42 napisał:przy okazji christophe ja pracuję w branży medycznej, ale nie on, według niego nie ma ryzyka opieka powinna być dostarczana tylko tym, którzy mają pieniądze na jej leczenie i przestają próbować odnieść sukces wszyscy, więc widzisz nawet na tym poziomie nie leci zbyt wysoko... lepiej zrozum moje pragnienie dojścia do ciosów i moją twarz czerwoną lol


Nie mówiłeś, że był "kolegą"?
0 x
camille42
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 25/07/09, 12:31




przez camille42 » 04/08/09, 22:16

ah przepraszam z nami w st Etienne kolega oznacza również krąg przyjaciół! lol
0 x
éconologue staram się maksymalnie ... ona płacze, płacze ... planetę!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79432
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089




przez Christophe » 04/08/09, 22:21

Arrrrgggg, Stephanoise... POMOCY!!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142