Rzemieślnik w Alzacji za wdmuchiwanie waty celulozowej

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
ganmat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 07/05/08, 09:45

Rzemieślnik w Alzacji za wdmuchiwanie waty celulozowej




przez ganmat » 22/05/09, 22:31

Halo
Czy znasz rzemieślnika, który w Alzacji (najlepiej w centrum Alzacji) napełnia (dobrze) watę celulozową po uczciwej cenie?
Dziękuję bardzo i z całego serca.
żywność
0 x
znak zapytania
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/07/09, 14:26

Co to jest „godziwa cena”? :?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 09/07/09, 14:31

Mówiąc o wacie, otrzymałem dziś katalog z francuskiego rabatu brico: 19.95 € za worek 12.5 kg.

Jest to bardzo drogie jak na tak zwaną zniżkę (uważaj na podróbki)

W celu uzyskania informacji zapłaciliśmy w sklepie bezdyskontowym 14.28 € za worek na początku 2008 roku (watolina austriackiego pochodzenia)

Teraz może ceny zawyżały? Jednak we Francji działają obecnie fabryki waty.

To tyle, jeśli chodzi o cenę surowca (myślę, że radzisz sobie lepiej niż zniżka na drwale ...)

Gorzej, Drwal, będziesz wściekły: zdjęcie pokazało worek waty, ale „mały stosik z przodu” to płatki wełny mineralnej !! :zaszokować: : Chichot:
0 x
ganmat
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 42
Rejestracja: 07/05/08, 09:45




przez ganmat » 09/07/09, 21:31

Halo

Dzięki chłopaki!
Znalazłem.
Jeśli chodzi o cenę, konieczne jest uwzględnienie robocizny.
Dla mnie prawidłowa cena to około 90 euro za m3. Wiedząc, że zmienia się to w zależności od grubości ściany lub pełzania oraz gęstości, która ma być podana.
Cena obejmuje wdmuchiwanie i wypełnienie otworów do przedmuchania, przygotowanie jest już wykonane.

Pozdrawiam was wszystkich

żywność
0 x
znak zapytania
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 14/07/09, 13:14

ganmat napisał:Halo

Dzięki chłopaki!
Znalazłem.
Jeśli chodzi o cenę, konieczne jest uwzględnienie robocizny.
Dla mnie prawidłowa cena to około 90 euro za m3. Wiedząc, że zmienia się to w zależności od grubości ściany lub pełzania oraz gęstości, która ma być podana.
Cena obejmuje wdmuchiwanie i wypełnienie otworów do przedmuchania, przygotowanie jest już wykonane.

Pozdrawiam was wszystkich

żywność
90 € za m3?
Mmmmm ...

Na pnączach do dmuchania na 300 mm nie udaje się ...
A więc w ścianach, jeszcze gorzej!

Wm3 to niewiele znaczy, jeśli nie zintegrujemy gęstości: ok. 32 kg / m3 płasko na strychu, od 50 do 60 kg / m3 w pełzaniu (w zależności od nachylenia) i powyżej 65 kg / m3 w pionie ściany.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/07/09, 13:33

+1 ... Myślę, że powinniśmy mówić w EUR / R.m². Z R = uzyskana jednostka R. Przykład w moim przypadku:
https://www.econologie.com/ouate-de-cell ... -3763.html

Koszt z VAT (21% VAT), ale bez instalacji (samodzielna instalacja) i wysyłki (86 € za 2 palety):

Torby 30 370L: 428.40 € albo 11.1m3 lub 38.59 € m3


Zaczynając od R = 6, tj. 25 cm grubości, zatem koszt za m² wynosi 38.59 * 0.25 = 9.65 € / m² przy R równym 6

Mam więc koszt w wysokości 9.65 / 6 = 1.61 € / R.m² za luźną instalację na ziemi

Jest to bardzo niski koszt, ponieważ nie obejmuje pracy i jest to bestia leżąca na ziemi. Nie oczekuj takiego kosztu za czołganie się lub ścianę ... ani za pracę wykonaną przez profesjonalistę. Ma to sens, ale daje wyobrażenie o kosztach, jakie można uzyskać wykonując własną pracę.

Aby to zrobić właściwie, należałoby zatem rozróżnić m² dla każdej „płaszczyzny” (wymiaru) pracy.

To znaczy, że praca na ziemi nie jest oczywiście równoważna pracy z gąsienicami lub ścianami ...

A w tym przypadku tylko zawodowiec może dać widelec ...
0 x

 


Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111