Zanieczyszczenie wody i przyroda! Mężczyzna wciąż jest świnią ...

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 02/07/09, 09:45

W tym samym temacie mam jeszcze do przeforsowania „GDC” (Goup De Gueule).
Naprawdę musimy stworzyć specjalną sekcję!

Jak widzieliście w innych postach, mieszkam na wsi na południu Francji (Bouches du Rhône). Regularnie z moimi zwierzętami (psami, kotami, końmi) wychodzę na krótki spacer po okolicznych lasach... i co tydzień znajduję różne śmieci wyrzucone na zewnątrz. Teraz za każdym razem, gdy idę na spacer, biorę worek na śmieci i przynoszę go pełen!

Naprawdę nie mogę zrozumieć, po co ludzie wyrzucają śmieci na wieś, skoro w mieście jest śmietnik, a kontenery na śmieci są prawie wszędzie, nawet na początku ścieżki, nawet w tym lesie!.. . : Evil:

Bardzo denerwuje mnie również to, że regularnie znajduję śmieci wielkogabarytowe, których nie mogę zebrać do worka na śmieci: opony i akumulatory samochodowe, materace piankowe, duże pudła, sterty gruzu, puszki i resztki produktów rolnych itp.

Napisałem do burmistrza z prośbą o zezwolenie na wywóz tych śmieci samochodem z przyczepą, gdyż wjazd (co do zasady) jest zabroniony jakimkolwiek pojazdom. Wynik: NIC, NADA, NIENTE, NIC, NIETS, NICHTS, ничего, τιποτα δεν, لا شي! brak reakcji... a wszystkie te śmiecie nadal gniją w naturze.

Jedyne, co udało mi się zrobić, to zorganizować dzień sprzątania w lokalnych szkołach: kilkudziesięciu dzieci przyszło z rodzicami i wyposażone w worki na śmieci (dostarczone jeszcze przez burmistrza), zebrało setki kg różnych śmieci! ...i oczywiście akcja zakończyła się niewielkim lokalnym sukcesem, na oczach wszystkich dzieci i góry worków na śmieci zebranych przez dzieci, które nagle przybyły na zdjęcie pojawić się w gazecie, na pierwszym planie?.... nie widzisz?... no cóż, burmistrz oczywiście!

To powiedziawszy, nawet jeśli oglądanie tego doniesienia w mediach jest irytujące, namawiam Państwa do zorganizowania tego rodzaju akcji „Dnia Sprzątania Obywateli”. Rodzice i dzieci są bardzo zmotywowani, atmosfera jest bardzo miła i kończy się małym aperitifem ze wszystkimi uczestnikami. Poza tym uważam, że jest to bardzo pouczające dla dzieci.


Poza tym, mając to doświadczenie, mam nową propozycję dla stowarzyszenia „Econologie & Co”. :
Żeby coś ruszyć, wymyśliłam, że stworzę w swoim mieście stronę internetową, na której wszyscy mieszkańcy będą mogli potępić lub po prostu zgłosić problem ekologiczny: różne zanieczyszczenia, sterty śmieci, wraki samochodów czy motocykli, brudne dzielnice, przepełnione kosze na śmieci. , brak szacunku w towarzystwie (to delikatniejsze, ponieważ trzeba mieć dobre ramy prawne, aby uniknąć ścigania) itp.

Celem witryny byłoby zlokalizowanie miejsc zanieczyszczonych, wskazanie ich na mapie, podanie adresu i wyświetlenie przesłanych zdjęć, a także najważniejsze, zgłoś do ratusza, a nawet samego burmistrza, że ​​w internecie mówi się o Jego Gminie, podając link, dzięki któremu będzie mógł odkryć przyczyny!... : Mrgreen:

Jestem pewien, że byłby to skuteczny sposób na to, by burmistrz dał sobie spokój, zwłaszcza, że ​​dla niego bardzo proste jest wysłanie ekipy pracowników miejskich wraz z ciężarówką, aby w niecałą godzinę uporali się z drobnym incydentem związanym z zanieczyszczeniem. zlokalizowane.

Qu'en pensez-vous?
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 02/07/09, 09:51

Grelinette napisał:W tym samym temacie mam jeszcze do przeforsowania „GDC” (Goup De Gueule).
Naprawdę musimy stworzyć specjalną sekcję!


: Arrow: https://www.econologie.com/forums/humour-cou ... -vf23.html

Pozostała część wiadomości:

a) w Belgii jest gorzej niż we Francji; Podczas ważenia odpadów wzdłuż dróg leżą worki na śmieci… mam nadzieję, że ich nie widać ani nie wiadomo! Jednak sytuacja nieco się poprawia (w porównaniu z rokiem 2005, kiedy przyjechaliśmy do BE) i wierzę, ponieważ ludzie w końcu zrozumieli, że sprzątanie (nie-wolontariat) jest drogie... i że ostatecznie to wszyscy płacą.

b) tego rodzaju zachowanie dotyczy może 1% populacji, ale pokazuje: złe jabłka, jak to mówią...trochę jak młodzi ludzie, którzy palą samochody...

c) akcje sprzątania (drogi + las) współorganizowane przez gminę odbywają się co roku
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 02/07/09, 10:44

Kolejna anegdota o „mocnej kawie”:
Ponieważ mieszkamy i pracujemy między Francją a Belgią, przekraczam granicę kilka razy w tygodniu. Proszę bardzo, pewnego dnia jechałem przede mną samochód z belgijskim dziadkiem i babcią i widziałem ich bagażnik pełen worków na śmieci. Po cichu przekraczają granicę i zatrzymują się na pierwszym francuskim terenie piknikowym. Mijam ich, myśląc: „nie, to niemożliwe, oni tego nie zrobią”… no tak, udało im się! kiedy wróciłem, zastałem pozostawioną przez nich ogromną stertę śmieci!
To na pewno to samo rozumowanie, co ci, którzy wrzucają śmieci do rzeki: „to nie moje miejsce, ja tego nie widzę, więc tego nie ma”


Grelinette napisał:Poza tym, mając to doświadczenie, mam nową propozycję dla stowarzyszenia „Econologie & Co”. :
Aby ruszyć sprawę, wyobraziłem sobie stworzenie w moim mieście strony internetowej, na której wszyscy mieszkańcy mogliby potępić lub po prostu zgłosić problem ekologiczny.

To dobry pomysł, chociaż uważam, że sama strona internetowa nie miałaby wystarczającego wpływu. Wolałbym widzieć coś w rodzaju „jednostki wsparcia” dla obywateli, którzy chcieliby prowadzić działania takie jak Twoje lub wywrzeć presję na administrację lokalną, aby była mniej pobłażliwa (a właściwie lobbing). : Chichot: ).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 02/07/09, 10:57

Wydaje się, że w Belgii jesteście o kilka kroków do przodu w podnoszeniu świadomości społecznej i regularnym sprzątaniu, nawet jeśli wydaje się, że nie wszystko jest jeszcze idealne.

To powiedziawszy, co sądzisz o witrynie (lub sekcji), która zawiera listę i lokalizację zanieczyszczonych miejsc w gminie?
Trochę jak Mapy Google: mapa z małymi flagami, po kliknięciu na nie widać zgłoszony problem.
Chodzi głównie o podniesienie świadomości wśród lokalnych urzędników wybieranych i skłonienie ich do reakcji.

Nie sądzę, że drobne sprzątanie jest drogie, zwłaszcza jeśli wiąże się z podnoszeniem świadomości mieszkańców i zachęcaniem ich do podejmowania drobnych działań, ta sama zasada obowiązuje w przypadku służb technicznych gminy: pojazd może pojechać objazdem, aby odebrać wydobądź trochę porzuconych śmieci bez ponoszenia żadnych kosztów!
Co więcej, pracownicy gmin powinni w naturalny sposób zbierać z poboczy dróg przedmioty zanieczyszczające środowisko (butelki, torby, kartony itp.), ale niewielu to robi!

Na autostradach (firmy prywatne), gdy na drodze znajduje się obiekt stwarzający zagrożenie, podczas rozmowy telefonicznej pojawia się pojazd, który natychmiast przyjeżdża po obiekt: zazwyczaj spada kawałek samochodu lub bagaż.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 02/07/09, 11:23

Mały przykład skali problemu.

Dziś wieczorem w Arte reportaż o berlińskiej młodzieży.
Dwie młode dziewczyny, nastolatki w wieku około 15 lat, które dyskutują przed i z kamerą o swoim życiu, a więc o wszystkim.
W pewnym momencie pojawia się kilka zdań typu:

„Pieprzyć zielonych ludzi. To idioci. Są grubi, są smutni. Nie wiedzą, jak się bawić. Nigdy nie poszłabym do sklepu z żywnością ekologiczną…”

:zaszokować:

Dlaczego dzieci (oczywiście nieco burzliwej młodości, ale nie jest to nic złego) reagują w ten sposób?

To nie wróży dobrze na przyszłość... :|
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 02/07/09, 11:47

Oj, nie brałbym tego dosłownie.
15 lat to wiek, w którym staramy się określić siebie poprzez przynależność do grupy (według kodów, których rodzice oczywiście nie rozumieją) i w konsekwencji wszystko, co nie jest „własną” grupą, jest postrzegane jako „do kitu”. Stąd ten kategoryczny ton.

Z drugiej strony, fakt, że mówi „są duzi”, sprawia, że ​​myślę, że ma na myśli kogoś konkretnego, z kim miała złe doświadczenia. Jeżeli ten ktoś twierdzi, że jest „zielony”, dla nastolatka oznacza to, że wszyscy zieloni ludzie są do niego podobni, zatem zielony=wady.

Krótko mówiąc, gdy dorosną i poznają więcej ludzi, ci nastolatkowie z pewnością spojrzą na swoje wypowiedzi z odpowiedniej perspektywy.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 02/07/09, 11:50

Grelinette napisał:To powiedziawszy, co sądzisz o witrynie (lub sekcji), która zawiera listę i lokalizację zanieczyszczonych miejsc w gminie?
Trochę jak Mapy Google: mapa z małymi flagami, po kliknięciu na nie widać zgłoszony problem.
Chodzi głównie o podniesienie świadomości wśród lokalnych urzędników wybieranych i skłonienie ich do reakcji.


Już możesz to zrobić: wystarczy, że masz konto Google i możesz tworzyć własne mapy za pomocą swoich małych pinezek i tak dalej. Następnie wystarczy umieścić link do mapy na stronie lub blogu i gotowe.

Exemple
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 02/07/09, 12:01

Pamiętam, że ktoś przyszedł na forum zaprezentuj taką witrynę, na której możesz wskazać wysypisko i umieścić zdjęcia w Internecie. Nie mogłem go znaleźć ani w econo, ani w Google, strona na pewno już nie istnieje.

Ale dzięki temu mogłem zobaczyć, że istnieją lokalne stowarzyszenia, które wykonują tego rodzaju pracę, ale procedury są długie i skomplikowane, jeśli chcemy, aby administracja nie chciała się przenosić.
http://www.google.fr/search?q=d%C3%A9ch ... BE212BE212

Dlatego uważam, że lepiej byłoby faworyzować podejście konstruktywne, to znaczy podnoszenie świadomości społeczeństwa poprzez działania związane ze zbiórką, projekty edukacyjne ze szkołami lub obozy letnie itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 02/07/09, 13:01

@Krystyna : Chichot:

Ja też widziałem to w Dordogne...na drodze pomiędzy Bergerac i Eymet!

Dla osób podróżujących kamperami przewidziano kilka parkingów. Jak myślisz, kto napełnia kosze na śmieci? Belgowie, Alzatczycy, ale nie osoby zarejestrowane 24, które wyrzucają śmieci obok pojemników na śmieci :zaszokować:

miauczeć
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 02/07/09, 16:29

w moim mieście, a nawet tuż nad moim domem, znajduje się mała droga, która jest GR, więc gdy tylko jest ładna pogoda, jest wielu spacerowiczów... zwykle miłośnicy przyrody, ponieważ wybierają się na wędrówki. ..

wierzcie mi lub nie, ale w moim ogrodzie (i jak sądzę, przez całą podróż) wyrzucają puste puszki po napojach energetycznych, niedopałki papierosów, różne gazety...

i to ci sami ludzie, którzy później mówią, że wieś jest brudna lub że państwo nie robi tego, co powinno!

kiedy udaje mi się przyłapać jednego na gorącym uczynku, bardzo źle się z nim bawi, ale przez większość czasu: NIE WIDZĘ, NIE ZŁAPIĘ! i ani odrobiny wyrzutów sumienia

Mam wrażenie, że ludzie oczekują, że zawsze będzie ktoś, kto ich podniesie...

SUPER GIANT Twój pomysł na grelinetkę. Burmistrz waszego miasta nie jest wielki (swoją drogą jesteśmy sąsiadami...). w domu, jeśli poproszę go nawet o podanie zbiornika do zbierania śmieci, natychmiast się zgodzi!
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 63