Ciecz wypływająca z kompostu

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 23/06/09, 14:51

@bham i TAMATA

Wziąłbym pod uwagę punkty 1 i 2 z Twojego wyjaśnienia, nie mogę uwierzyć, że bakterie zawarte w worku zabiły roślinność w tak radykalny sposób!!!


Meow!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
bain2jasmine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 21/06/09, 22:44

Re: Wyciek cieczy z kompostu




przez bain2jasmine » 23/06/09, 18:16

AigletoN pisze:Halo
Uwaga zaczynam :d i nie bardzo rozwinięty, ale staram się unikać wszystkiego, co chemiczne.
Miałem w ogrodzie duży kosz na śmieci, więc zacząłem wkładać do niego trawę na kompost.Zauważyłem, że wypływa z niego płyn (na dnie był otwór) Postawiłem tam pojemnik do zbierania wspomniany płyn.
Teraz zastanawiam się, czy nie będzie sposobu, aby coś z tym zrobić (środek chwastobójczy, nawóz itp.)?

Od kilku lat próbuję też swoich sił w ogródku warzywnym.W tym roku znalazłem sposób na przezwyciężenie chwastów pozwalając trawie rosnąć między liniami stopy.Koszę.Muszę jeszcze dorobić kosiarkę ręczną 30cm, która pozwoli mi zrobić bardziej naturalny ogródek warzywny

dla cyrkulacji wody w kierunku stóp wykonałem głębsze linie, aby woda została na stopach.Na chwilę obecną podoba mi się ta technika i pcha. Jeśli jest dobrze, upieram się i podpisuję na przyszły rok tą samą metodą.

Znalazłem przepis na pokrzywy jako środek chwastobójczy i nawóz według dawki (co wydaje się nielegalne? jeśli śledziłem post stąd)


tak, to jest nielegalne wszystko, co nie jest wyraźnie zatwierdzone, co oznacza, że ​​jakikolwiek przydatny przepis bez kupowania od producentów środków chemicznych jest prawnie zabroniony, co sprowadza się do stwierdzenia, że ​​państwo naprawdę wspiera międzynarodowe koncerny pomimo przepisów dotyczących zasady ostrożności… ale jest próżnia prawna, którą wykorzystują międzynarodowe koncerny... ale próżnia prawna implikuje obie strony, więc obecnie zastanawiam się nad możliwością wykorzystania wszystkich przepisów przodków, takich jak nawóz pokrzywowy, w sposób całkowicie zgodny z prawem, wykorzystując próżnię prawną wynikającą z tego prawa, eh eh, ja też mocny
0 x
Tamata
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 18/06/09, 13:57
Lokalizacja: Belgique

zabójca chwastów




przez Tamata » 23/06/09, 21:10

Nie potrafię wytłumaczyć tego zjawiska, zauważyłem, że w dwóch miejscach, gdzie zostawiłem torbę, spalił mi się trawnik.

Oto link do zdjęć, które przed chwilą zrobiłem

http://picasaweb.google.com/tamata001/D ... Nem08rzhQE

Worek z trawą widać, przesunąłem go żeby pokazać co z niego wycieka.

Pozostałe zdjęcia to: spalony trawnik w 2 miejscach oraz beton, na którym 2 lata temu postawiłem torbę.

Szczerze nie znam się na ogrodnictwie, pokazuję zjawisko jakie mam w domu.
0 x
Aigleton
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 14/06/09, 11:31




przez Aigleton » 24/06/09, 05:55

Nie byłbym pewien, bo z powodu braku światła trawa paliła się im wyższa była temperatura worka z skoszoną zawartością.
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 24/06/09, 12:45

Witam,
Jeśli chodzi o torby i ślady, ten sam efekt osiągnie drewniana deska pozostawiona na trawniku.

Wracam jednak do tego, co powiedział67 o niszczeniu bakterii przez terpentynę z drzew żywicznych.
Zacząłem robić brf w tym roku, a jego pochodzenie pochodzi głównie z Leylandis, który mielę.
Tak więc w tym roku nigdy nie miałem tylu ślimaków (normalnie), ale sadzonki pomidorów, które kupiłem (nie f1), ponieważ moje są popsute, mają tendencję do obumierania (przyczyna niezidentyfikowana) Sadzonki bardzo źle znoszą (marchew i buraki nie Brać).

Czyli gdyby był jakiś link, czyli wyjaśnienie konsekwencji działania niektórych gatunków, bo sąsiedzi dadzą mi wszystkiego po trochu, ale jeśli zrobię to brf, to pobudzę życie bakteriologiczne materiałami, które je niszczą.

z góry dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wyciek cieczy z kompostu




przez Did67 » 24/06/09, 13:00

bain2jasmin napisał:
tak, to jest nielegalne wszystko, co nie jest wyraźnie zatwierdzone, co oznacza, że ​​jakikolwiek przydatny przepis bez kupowania od producentów środków chemicznych jest prawnie zabroniony, co sprowadza się do stwierdzenia, że ​​państwo naprawdę wspiera międzynarodowe koncerny pomimo przepisów dotyczących zasady ostrożności… ale jest luka prawna, którą wykorzystują międzynarodowe korporacje...


NIE. Bądźmy konkretni.

Handel „nawozem pokrzywowym” jest nielegalny. Dokładnie, potencjalny producent musiałby poddać go temu samemu zestawowi testów w celu uzyskania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, jak ma to miejsce w przypadku cząsteczki chemicznej. A na to, na co nieliczne międzynarodowe koncerny mogą sobie pozwolić za swoje produkty, nie będzie stać małego producenta... Jest to odpowiedzialność producenta.

Uwaga:

- nikt Ci nie zabrania produkować nawozu pokrzywowego i go wykorzystywać
- nikt nie zabrania rolnikowi robienia nawozu pokrzywowego i sprzedaży jego produktów; generalnie do produktów pochodzących z upraw ekologicznych, tzw. „biodynamicznych” (często sprzedawanych pod marką Demeter), stosuje się także preparaty zawierające nawóz pokrzywowy.
- wiele cząsteczek chemicznych jest obecnie wycofywanych z rynku (następuje spektakularne zmniejszenie liczby cząsteczek) właśnie dlatego, że przy niewystarczających ilościach sprzedawanych nie opłaca się finansować badań pod kątem AMM! Dotyczy to również cząsteczek syntetycznych.
- wreszcie w ramach Forum na rzecz Środowiska w Grenelle relaksacja jest „w przygotowaniu”; jeszcze trochę się to przeciąga, ale już niedługo „przygotowania nie stwarzające szczególnego ryzyka” (nie pamiętam dokładnie nazwy – proszę wybaczyć) zostaną zatwierdzone według bardzo, bardzo lekkiego protokołu… Zatem wkrótce zobaczymy nawozy pokrzyw w sklepach...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/06/09, 19:06

Można go już spotkać w sprzedaży na niemal wszystkich targach ekologicznych pod nazwą „ekstrakt z kiszonej pokrzywy”.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 24/06/09, 20:25

Jak już pisałem powyżej, można je znaleźć w sklepach budowlanych, sklepach internetowych i sklepach z nasionami.

Poza tym ten mały link może Cię zainteresować http://www.patricia-schillinger.com/art ... rticle=200

W szczególności fragment „Preparaty sporządzane przez osobę fizyczną na własny użytek, takie jak nawóz pokrzywowy, nie wchodzą zatem w zakres wprowadzania do obrotu. W związku z tym nie jest bardziej zakazane polecanie indywidualnych sposobów naturalnych niż podawanie przepisu. Ponadto przygotowanie przez użytkownika końcowego w gospodarstwie lub ogrodzie tych preparatów nie wymaga uprzedniego zezwolenia."
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 28/06/09, 12:04

Artykuł ten jest poprzedzający obecną zmianę przepisów. Wskazane regulacje są przepisami aktualnie obowiązującymi, lecz w związku z tym powinny one ewoluować bardzo szybko (normalnie od tego lata, Powinna wejść w życie cała bateria nowych przepisów mających na celu ułatwienie np. instalacji biogazu – obecnie podlegających tym samym regulacjom, co fabryki Séveso! - lub „preparaty bez szczególnego ryzyka” takie jak nawóz pokrzywowy – obecnie nadal podlegający tym samym przepisom, co syntetyczne produkty fitosanitarne).

Spędzamy czas na narzekaniu! Podkreślmy ten postęp po Grenelle de l'Environnement (no cóż, kiedy to się skończy).
0 x
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 01/07/09, 10:02

Mam duży problem z moim kompostownikiem: nie mogę go uruchomić.

nasz kompostownik wygląda jak duży czarny kosz na śmieci z małą wentylowaną plastikową kratką na dole, czymś w rodzaju szuflady i dwójką drzwi na górze (dzięki ratuszowi, który nam to dał).

nie mieliśmy miejsca, żeby postawić go na ziemi, na czymś płaskim, więc umieściliśmy go na drewnianej tacy i zaczęliśmy go wypełniać, zgodnie z instrukcją, warstwą siana znajdującą się poniżej.

Po kilku tygodniach zaczął gnić i śmierdzieć. kupiliśmy organiczny aktywator kompostu, który posypaliśmy na wierzch, ale bez rezultatu....

nasz kompostownik jest teraz pełen owadów i śmierdzi... i nie wiemy co zrobić, żeby się z tego wydostać. Mówię sobie, że może za dużo powietrza przepływa poniżej...

pomysł?
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123