Problem z wężem i kurczakiem?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 25/05/09, 13:01

Ten kurnik to adaptacja małej altanki ogrodowej (model wystawowy kupiony za 50 euro w dużym sklepie budowlanym na koniec sezonu!).

Następnie wystarczy już tylko przymocować go do zmontowanych palet i obłożyć siatką (ostatecznie najdroższa jest siatka), następnie ułożyć glinianą podłogę i posadzić trawę lub łąkę.
Obraz

Do kół wziąłem koła z kontenerów na śmieci (u mnie w okolicy nie ma już kół pod śmietnikami!... : Mrgreen: Żartuję oczywiście, to są koła zreformowanych pojemników na śmieci, z których robię poidła dla moich koni hobbystycznych: recykling, recykling!)
Obraz
Obraz
(drobny komiczny szczegół: na korycie wodnym jest LaPoste... tak, proszę pana, LaPoste dywersyfikuje ofertę w postaci koryt dla koni!)

...a wszystko po to, aby mimo wszystko umożliwić ptakom migrującym w klatkach migrację! : Chichot:
Okno słoneczne do ogrodu na dachu ma za zadanie umożliwić kurom odnalezienie kurnika, gdy wieczorem będą powoli wracały... oczywiście jak je od czasu do czasu poruszam, to trochę przeszkadza to kurom, ale od czasu do czasu od czasu do czasu stawiam tam też małą turbinę wiatrową :D
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 25/05/09, 13:15

O mój Boże! 50 euro za altankę tej jakości to mega dobra oferta, nawet jak na model wystawowy. Jestem pewien, że „surowe” żelazo jest warte ponad 50 euro… ale skoro już o tym wspomniałeś; Wydaje mi się, że widziałem jedną w tym samym stylu (z kutego żelaza, ale wciąż trochę mniej „klasyczną”), kwadratową (około 3 x 3 m) za 150 €... zaskoczyła mnie tak niska cena za altankę z żelaza!

Znakomita konwersja konwersji w każdym razie my, którzy w najbliższej przyszłości chcielibyśmy mieć kurnik, wiedziałbym, od czego zacząć!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 25/05/09, 13:34

Houla, uspokój się, przyjacielu, to nie jest kute żelazo, ale zwykła metalowa rura, jak większość mebli ogrodowych dostępnych w supermarketach!

To powiedziawszy, minęły 3 lata, odkąd zrobiłem ten kurnik i nadal stoi, z oryginalnym płótnem. Nawet dwukrotnie spadł śnieg.
Obraz

Dodatkowo w międzyczasie przeprowadziłem się i przeniosłem kurnik bezpośrednio na drogę ciągnąc go samochodem, w niedzielę o 5 rano, aby nie napotkać żadnych samochodów i uniknąć nieprzyjemnego spotkania z policją. : Chichot:
Dodatkowo, żeby ograniczyć ryzyko, jechałem trochę szybko po małych wiejskich drogach... Nie wyobrażam sobie, aby zatrzymała mnie policja: na bilecie widniałby napis „Przekroczenie prędkości” z kurnikiem”! : Chichot: : Chichot: : Chichot:

ps: dla informacji kupiłem altankę od Rongeur-rama. W tym roku w swoim katalogu mają go za 99 euro
Obraz
Poczekaj do końca lata i sięgnij po któryś z pokazów, a dostaniesz go jeszcze taniej!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 25/05/09, 21:21

Nie wierzę też w pomysł węża skubającego kawałki puic-puic!
Ja też skłaniam się ku mojemu rozwiązaniu: szczury, a nie łasice, ponieważ są one wystarczająco potężne, aby zabić kurczaki, jak mi się wydaje... i bardzo zdolne wśliznąć się do bardzo małej dziury... To także drapieżnik, który atakuje jajka, lęgi, tu i ówdzie kurę, ale skuba kawałek głowy pisklęcia :zaszokować:

Szczur lub inny gryzoń tego typu, może mysz brązowa, chyba, że ​​Wasze koty są twarde, nie ma zdjęcia, ale brązowa mysz też by zjadła kury i jak by się wtedy wkradła do kurnika?

Nasza przyjaciółka Wiki opowiada nam o łasicy:
„Jego aktywność prowadzi głównie nocny tryb życia. Jest oportunistyczny i żeruje, w zależności od pory roku, na małych ssakach, owocach, ptakach i odpadach znalezionych w pobliżu domów. Czasem w poszukiwaniu pożywienia niszczy kurniki. Jaja. Podekscytowana paniką wywołaną wśród kurczaków zabija wszystko, co się rusza . Choć zasadniczo jest mięsożerny, produkty roślinne (jagody i owoce) stanowią ważną część jego diety.


Zatem znowu wracamy do szczura... z znowu małym zdaniem z Wiki, które tak mówi i dlatego łączy się z tym, co napisałem powyżej:
„Około 1727 roku, wraz z masową inwazją szczura szarego (myszy północnej lub szczura kanalizacyjnego), psy szczurze, podobnie jak affenpinscher, zastąpiły koty w Europie”
... koty, nawet bardzo potężne, nie atakują szczurów tego typu...

Jak możesz być pewny? Czy można grabić po kurniku? następnie na tor będzie nałożony pas 50cm lub więcej tynku proszkowego o grubości 1cm, zwierzę wchodzące i wychodzące pozostawi ślady (będziesz wiedział czy to na pewno wąż!), pomódl się żeby nie padało i - gdy zostaną ślady - spryskaj tynk spryskiwaczem...potem tak wykonany odlew pokaż fachowcowi wiejskiemu...lub zrób zdjęcia i wstaw je tutaj :P

Dobry wieczór wszystkim na czacie o ekologii…

Inną sztuczką byłoby położenie desek pokrytych bardzo mocnym klejem, ale tutaj wzywam chemików, ponieważ suszę na materiale, którego używam, kleje syntetyczne zrobią to samo, co ja...

Wspaniały kurnik Grelinette! :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 26/05/09, 08:56

Lietseu napisał:Kolejną wskazówką byłoby położenie desek pokrytych bardzo mocnym klejem...


: Chichot: Dlaczego nie smołą z piórami?... jak w westernie. Rozpoznanie tajemniczego zwierzęcia może być jednak trudniejsze: trudno ustalić, co kryje się za małą kłębkiem piór i smoły wędrującą po ogrodzie.

Żarty na bok, wyszukując w Internecie hasło „szczur i kurnik” widzimy, że szczury mogą stwarzać duże problemy dla zwierząt hodowlanych.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var

Re: Problem z wężem i kurczakiem?




przez marieagnes » 24/06/09, 16:07

Ninie napisała:Mamy kurnik otoczony drucianą siatką i pokryty siatką ochronną (aby odwieść naszych przyjaciół jastrzębie od dziesiątkowania naszego „stada”
Nasze karłowate kury wysiadują i wychowują pisklęta, ale „pobożne” znikają w tempie jednego co 3 lub 4 dni. Po przeanalizowaniu sytuacji: brak śladów walki, brak stert pierza, brak dziur w płocie (wzmocniłem go siatką na dole), brak rezultatów po zamontowaniu pułapki na małe szkodniki, uważamy, że to wąż lub żmija (jest ich sporo w naszej okolicy), która przychodzi zbierać swoją dziesięcinę. Z góry dziękuję


cześć Ninie,

Nie dziwię się Twojej wiadomości, bo na Korsyce, kiedy byłam mała, moja ciocia trzymała w ogromnej zagrodzie kurczaki i króliki i często przychodziły węże. czasami znajdowaliśmy je na wpół martwe, zjedzone przez kurczaki, ale króliki i pisklęta często znikały.

moja ciocia miała trzy sposoby, żeby się tego pozbyć:
1. jego lonrifle 22 umieszczone na tarasie i jego tygrysie oko, które łapie głowę zwierzęcia z odległości 50 m, kiedy go nawet nie widzieliśmy (i jego krzyk „marrrrrrrrie! idź, przynieś mi węża, którego właśnie powaliłem!)

2. powiesiła na płocie małe metalowe przedmioty, wiatr robił tyle hałasu, że odstraszył gady

3. wysłała mnie po pokrzywy i włożyła je do butelki... nie pamiętam, czy nalała do nich wody, ale po chwili wypłynął czarniawy płyn o zapachu pestycydów, który najwyraźniej odstraszył węże

to powiedziawszy, pomimo jego wysiłków i sztuczek, odkąd pamiętam, zawsze zdarzały się znikające pioupiou i podrzynane gardła królikom... :płakać:

Ponieważ mojej ciotki już nie ma na tym świecie, nie mogę powiedzieć więcej.
Znalazłem jednak coś, co może Cię zainteresować:

http://www.tradijardin.com/questionsRep ... #I000f58f2
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 24/06/09, 16:48

Jest fretka. Na początku 1900 roku mówiło się, że rolnik, który ma fretkę, jest szczęśliwym rolnikiem.
Tak naprawdę fretka poluje na dużą zdobycz (u nas poluje na króliki), doskonale goni szczury w swojej norze, dobrze się wspina, a raz ukąszona nie wypuszcza ofiary.
W rzeczywistości fretka jest w zasadzie oswojonym skunksem.
Szczury nie podchodzą, gdy wyczują fretkę.
Miałem je od 1998 do 2003 roku w tym samym czasie co ptaki i nigdy żaden szczur nie odważył się przyjść do naszego domu. Tylko ryjówki.
Wraz z narodzinami córki oddzieliliśmy się od fretek i od tego czasu muszę używać zatrutej przynęty, ponieważ szczury (w Marsylii jest ich całkiem sporo) przychodzą do mojego domu.
Drapieżnikami szczurów są bibi (z kijem) mój mastif argentyński (łapie go i zabija szczękając zębami i natychmiast wypuszcza) i mój amerykański coker, który go łapie, ale pozostaje na nim chroniony zimą grubym runem (my skosić na lato i usunąć dużo filcu).

Fretka żywi się karmą dla kotów i jest szczepiona jak pies. Uważaj, może złapać ludzką grypę i umrzeć.

Krótko mówiąc, posiadanie fretki może zniechęcić szczura do przychodzenia. Pomyśl o wystarczającym nakarmieniu fretki, w przeciwnym razie grozi to także atakiem na ptaki... Widziałem, jak jeden z moich Piżmowych przeskoczył ponad metr, aby złapać szaraka gabońskiego, który zemścił się wielkim dziobem. Nikt nie odniósł obrażeń, jedynie fretka wypluwała dużą ilość piór i wściekła papuga, która straciła pióra na swoich plonach.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 25/06/09, 15:46

korekta mojej odpowiedzi po wczorajszej rozmowie z mamą...
moja ciocia wieszała na kratach łyżki i inne przedmioty, które hałasowały, tak, ale nie dla węży, tylko dla ptaków, które przychodziły kraść ziarno kurczakom!!!

(tak jak w wieku dziesięciu lat nie wszystko rozumiesz!!) :P
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112