Chleb, olej i korupcja, dziś w telewizji Arte

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 23/06/09, 13:34

Ja też bardzo mnie to bawi, mam wrażenie, że słyszałem mojego brata i kuzynów z powiatu, gdy mieli... 16 lat.

Ale hej, odkąd dorosli i ruszyli dalej (w większości). Wyobrażam sobie, że wciąż znajduje się w środku nastoletniego kryzysu i przy dobrej pogodzie, myślę, że soki rosną, rosną… rosną.

W przeciwnym razie, aby odpowiedzieć na Twoje pytania, podobnie jak Citro i inni, staram się odżywiać trochę bardziej zbilansowanie niż w przeszłości, nawet jeśli pozostanę drapieżnikiem : Mrgreen: czysty i twardy.

Odpowiadając na Twoje pytanie, dotyczące udostępniania. Czy wiesz na przykład, że UE regularnie niszczy nadwyżkę produkcji wieprzowiny na Morzu Północnym, aby utrzymać ceny? Mięso to ulega zniszczeniu, gdy mogłoby zostać przekazane wielu stowarzyszeniom lub programom ONZ, nawet jeśli często skutkuje to zubożeniem chłopów z Południa.

Jeśli ludzie nie wiedzą, jak mogą skromnie próbować zmienić zachowanie naszych przywódców?

Spójrzcie na McDonald's, po wydaniu supersize me wycofali ze sprzedaży swoje największe menu i zaczęli robić trochę bardziej dietetycznie (w miarę możliwości w McDonald's). Wiadomość minęła i ludzie mniej tam chodzili....
Z drugiej strony we Francji zapowiedziano eksplozję otyłości wśród najmłodszych, a ostatnie dane, które widziałem, pokazują, że profilaktyka zadziałała i że zjawisko, jeśli nie w fazie regresji, to przynajmniej w fazie stabilizacji.

Inną kwestią byłoby po prostu uniknięcie nadprodukcji, ponieważ pochłonęłaby ona zasoby (zboża, wodę itp.). Jednym ze sposobów jest zakup bezpośrednio od producenta. Jakość jest często lepsza (i niekoniecznie mówię o produktach organicznych) za cenę zasadniczo podobną do tej w supermarketach. Ponieważ łańcuch dystrybucji jest znacznie krótszy, straty są znacznie mniejsze, a zużycie energii (transport, magazynowanie itp.) jest znacznie mniejsze.

Chłop zarabia lepiej, bo sprzedaje tylko to, co wyprodukował, ze znacznie mniejszą stratą.

Jak na przykład Francuzi mogą mieć wybór bez informacji na temat AMAP?

W końcu, nawet nie zmniejszając naszej konsumpcji, po prostu konsumując „lepiej”, oszczędzamy wiele zasobów, które pozostają dostępne, aby wyżywić inne populacje.

Oczywiście, zmniejszając naszą konsumpcję, efekt jest jeszcze ciekawszy.

QED

Teraz, gdy mieliśmy już uprzejmość, aby Ci odpowiedzieć, zrób to samo w języku bardziej dostosowanym do Twoich odbiorców i bez nieuzasadnionej agresywności. Bez czego....
0 x
Trudno być prostym !!!

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104