Forum naprawy: napraw mniej wyrzucaj!

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 11/05/09, 09:13

lejustemilieu napisał:Obraz
Martwi mnie w tym projekcie to, że często rozwiązanie można znaleźć dzięki inteligencji, osobistemu doświadczeniu kilku osób.


Hm, dokładnie, nie jest to zasada a forum podzielić się inteligencją i doświadczeniem?

Teraz, gdy widzę przybywających spamerów (w ostatnich dniach więcej niż wcześniej): to prawda, że ​​poziom przeciętnej inteligencji gwałtownie spada...

Czy to efekt kryzysu?

ps: Hasardine i inni, jeśli macie (prawdziwy) problem z maszyną do naprawy, załóżcie nowy temat, bo jeśli w tym ogólnym temacie znikną pytania i odpowiedzi, nigdy się z tego nie wydostaniemy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 08/06/09, 08:56

OK, znowu jestem z moimi starymi sztuczkami, które już nie działają!

za maszyną do szycia (spalił się silnik!!!) tu zmywarka, która powoduje zatrzymywanie wody!

ogólnie wystarczy dobre czyszczenie filtrów, ale nic więcej: woda wpływa, ale już nie wypływa!

POMOCY, jeśli masz pomysł, chętnie przyjmę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 08/06/09, 09:01

Spójrz na pompę wody 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/06/09, 09:11

: Arrow: Ostatnim razem, gdy miałem problem, wirnik pompy został zablokowany przez nasiona cytryny.
:?
W moim przypadku (zmywarka Bosch) dostęp do turbiny odbywa się poprzez wyjęcie filtrów możliwych do czyszczenia na dnie zbiornika, wtedy uzyskujemy dostęp do małej obudowy ochronnej. Trzeba odkręcić kilka śrubek i pojawia się turbina.
Po usunięciu tego co blokuje pompę i ją blokuje, powinna zacząć działać od nowa...

Od tego czasu wycieramy naczynia ze wszystkich nieczystości stołowych przed włożeniem ich do zmywarki...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/06/09, 09:53

Hasardine napisał:OK, znowu jestem z moimi starymi sztuczkami, które już nie działają!

za maszyną do szycia (spalił się silnik!!!) tu zmywarka, która powoduje zatrzymywanie wody!

ogólnie wystarczy dobre czyszczenie filtrów, ale nic więcej: woda wpływa, ale już nie wypływa!

POMOCY, jeśli masz pomysł, chętnie przyjmę.


Ach, jesteśmy całkowitym przeciwieństwem!! Odprowadza wodę w 100% przypadków!

W Twoim przypadku myślę, że tak właśnie sugerują Citro i Bham, widzisz też czujnik poziomu wody?

Jeśli chcesz, możesz utworzyć nowy temat, korzystając z „metody” opisanej tutaj: https://www.econologie.com/forums/panne-beso ... t7578.html Myślę, że będziesz miał większą szansę na rozwiązanie problemu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/06/09, 16:02

W zmywarce znajduje się wiele błędnych małych obwodów z boku i na drzwiach z zaworami i mikroprzełącznikami: czasami zatykają się mydłem, czasami mikroprzełączniki już nie działają. Ostatnim razem mój znajomy mechanik przyszedł ze sprężarką.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 08/06/09, 16:37

ok, spód zmywarki jest w porządku! ale woda nadal nie wypływa!

Sprawdzę małym drutem, czy coś nie utknęło trochę dalej!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/06/09, 16:45

Proszę założyć nowy losowy temat!

Tutaj jest to temat ogólny "naprawy" nie wyspecjalizowany w zmywarkach.
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148