Nowe narzędzie dla ogrodnictwa: the Sarkozyne

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 05/05/09, 22:01

cześć
tak to widzę, całkiem proste
1 przycisk włączania/wyłączania
1 selektor prędkości 1 lub prędkości 2
2 styczniki to styczniki silnika

ps: Zapomniałem założyć bezpiecznika na sterowanie, dodam

jeśli chcesz tylko jedną prędkość, usuń selektor + stycznik prędkości 1 i rezystor
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 06/05/09, 08:49

dziękuję Boubka za twój schemat.
A priori, żeby było prosto i szybko, przewiduję na ten moment tylko jedną prędkość. To powinno wystarczyć i zobaczę, kiedy go użyję, czy potrzebny jest drugi bieg. W najgorszym przypadku dodanie drugiego przekaźnika lub reostatu nie powinno być zbyt trudne.

W przeciwnym razie, o ile przekładnia odbywa się za pomocą łańcucha, jak ma to obecnie miejsce w przypadku wózka golfowego, pomyślałem również, że mogę założyć łańcuch rowerowy z przerzutką. Przy większej prędkości montaż byłby jeszcze prostszy.
Obraz

Są też inne rzeczy, o których nie pomyślałem:

1.) Wspomaganie silnika nie będzie konieczne przez cały czas i dlatego musi istnieć możliwość jego wyłączenia, aby nie blokowało się po zatrzymaniu. System kół pasowych z paskiem luzującym się dźwignią (jak w niektórych kosiarkach) to chyba najprostsze rozwiązanie,
lub umieścić zespół zębnika tylnego koła roweru, który obraca się pusty w przeciwnym kierunku (gdy silnik jest wyłączony). Zębatki do paska lub roweru... Co myślicie?

2.) I odwrotnie, bezwładność silnika może być interesująca podczas zjeżdżania ze wzniesienia jako hamulec silnikowy. Czy w takim przypadku silnik doładuje akumulator, czy wymagana jest dodatkowa część elektroniczna?

3.) Ostatni szczegół: standardowo wózek współpracuje z 2 dużymi akumulatorami 6 V - 220 Ah połączonymi szeregowo.
Aby przetestować silnik, użyłem małego akumulatora samochodowego (12 V, 50 Ah) i wydawało się, że działa dobrze, ale może bardziej odpowiedni jest inny rodzaj akumulatora (waga, objętość, autonomia, zużycie).
Co polecacie i gdzie znaleźć (dostawców) akumulator odpowiednik oryginalnych akumulatorów?

Jeśli włożę akumulator do roweru elektrycznego, czy będę potrzebował specjalnej ładowarki i jaka jest cena tych materiałów?
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111