Lista najbardziej przyjaznych środowisku samochodów

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 28/11/05, 22:04

webmaster mówi: ...utopia jest dla mnie sklasyfikowana !!


Czy potrafisz się kłócić?
Jego zestaw właśnie wszedł w fazę marketingową, nie ma referencji, jak można dokonać tak zdecydowanej oceny... a może są rzeczy, o których wiesz, a nie chcesz powiedzieć??
Poradziłeś mi nawet w MP, abym nie nakładał pantone na mój pojazd, kiedy sam brałeś udział w montażu na BX turbo :zaszokować:

Są rzeczy, których nie rozumiem...
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 28/11/05, 23:10

1) już obszernie argumentowaliśmy tutaj: https://www.econologie.com/forums/procede-utopia-t285.html

Podsumowując: Moreau nie jest wcale jasne, a jego komercyjne podejście nie jest jasne!

2) Odmawia wszelkich samodzielnych eksperymentów... Normalny czas na znalezienie kilkuset gołębi... ech, przepraszam klientów... i pozostawienie ich na słońcu... Nic nie jest jasne w jego argumentach i wszystko idzie w kierunku oszustwo zaczynające się od liczb dotyczących wyników, które różnią się od prostych do podwójnych na tym samym dokumencie ...

3) Chyba nie radziłem Ci nie robić pantone na aucie tylko kupić zestaw "spa*" bo na ten moment nic nie jest opanowane... i raczej nie należy spodziewać się spadku zużycia o więcej niż 20% ...


ps: to ZX, a nie BX
0 x
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 29/11/05, 00:06

econology napisał:Należy kierować się masą, a nie objętością... w każdym razie liczby te są nieistotne, ponieważ samochód o pojemności skokowej 1,5 litra obracający się z prędkością 2000 obr./min zasysa 90 000 litrów powietrza na godzinę (niskie oszacowanie) ...a więc nawet 3000 litrów. ..

Eee... 90000L gazu na godzinę przy 2000 obr./min, tak przy pełnym obciążeniu, w pełni na gazie z całkowitym wypełnieniem komory spalania, ale nie podczas normalnej jazdy, gdzie podciśnienie w komorze spalania powoduje, że objętościowa ilość gazu w niej nie jest równa wielkości objętościowej przy ciśnieniu atmosferycznym na poziomie morza.
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 29/11/05, 18:37

1) już obszernie argumentowaliśmy tutaj: https://www.econologie.com/forums/procede-utopia-t285.html

Podsumowując: Moreau nie jest wcale jasne, a jego komercyjne podejście nie jest jasne!

2) Odmawia wszelkich samodzielnych eksperymentów... Normalny czas na znalezienie kilkuset gołębi... ech, przepraszam klientów... i pozostawienie ich na słońcu... Nic nie jest jasne w jego argumentach i wszystko idzie w kierunku oszustwo zaczynające się od liczb dotyczących wyników, które różnią się od prostych do podwójnych na tym samym dokumencie ...


OK!
Dzisiaj mając wolny czas, skorzystałem z okazji, aby dokładnie przejrzeć 14 str. linku traktującego o temacie, z raportami powiązanych linków i filmów.
To prawda, że ​​to wszystko nie jest jasne, zgadzam się Roll:
Dziś jest 29 listopada... i o ile mi wiadomo, nie ma echa
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Mój Kandyd
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 28/11/05, 16:41
Lokalizacja: Montpellier




przez Mój Kandyd » 03/12/05, 13:39

econology napisał:Uh... przelałem sporo pomysłów na papier, ale nie zacząłem poprawnie pisać statutu... to musisz wiedzieć GDZIE iz kim zrobić to stowarzyszenie... A potem mam wiele innych zmartwień w tej chwili ...
Nie zrozumiałem uwagi Ruliana („rho wielka aluzja” :) ), więc zakładam, że mówił o to stowarzyszenie ?

Jeśli utworzenie nowego stowarzyszenia jest skomplikowane, można rozważyć pośrednie rozwiązanie polegające na zainwestowaniu w istniejące stowarzyszenia, prawda?

Mówię ci to, ponieważ słyszałem o stworzeniu Sieć Energi'c, w CLCV. To po prostu konsumenci, skonfrontowani z konkretnym problemem, tworzyli sieć pod „egidą” stowarzyszenia. Więc żadne kierownictwo stowarzyszenia nie musi zapewniać wsparcia krajowego sekretariatu dla działań... to wydaje się działać.
Wydaje się, że tych ludzi w ogóle nie interesują inne sprawy stowarzyszenia (prawo konsumenckie, obrona lokatorów itp.), a tylko ich problem (produkcja prądu z fotowoltaiki) i wygląda to tak. Może dotknąć go słowem, na zasadzie eksploracji, clcv@clcv.org

Ale dygresję, rozmawialiśmy o topten i pojazdach : Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 113