Debaty na temat losu odpadów nuklearnych

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 02/09/05, 17:49

We Francji rozpocznie się duża „bezstronna” debata na temat składowania odpadów nuklearnych, w której każdy będzie mógł wziąć udział.

Przewiduję, że długie debaty toczą się w kółko i ostatecznie dojdą do tych samych, zawsze odmiennych opinii, ale nigdy nie wiadomo…

Przeczytaj artykuł

PS: Christophe, jeśli możesz otworzyć temat forum „wiadomości”, aby omawiać wiadomości, to byłoby bzdury.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/09/05, 18:19

Jeśli chodzi o odpady, wolę nie wnikać w ten temat… kiedy widzę, jak Greenpeace krytykuje Edf i Arevę, podczas gdy nie mówi/nie robi nic w sprawie amerykańskich odpadów nuklearnych (tak sądzę) zatopionych u wybrzeży Etiopii w zamian za pomoc międzynarodową… .A rosyjskie okręty podwodne gnijące na miejscu na Morzu Barentsa? Tam też nikogo nie ma… Greenpeace woli stawiać przeszkody na drodze „w miarę” wiarygodnych firm…

Jest się o co złościć!!

Argh, wróciłem do tematu...

Świetny pomysł na newsa, właśnie utworzyłem tę kategorię i przeniosłem do niej ten temat :)
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 02/09/05, 18:49

Energia jądrowa to jedna z tych dziedzin, których ryzyko jest całkowicie poza nami. Nie mamy środków, aby w sposób zrównoważony chronić się przed zagrożeniami powodowanymi przez odpady!

Dlatego ich debata mnie śmieszy, choć jest to wciąż sztuka paplania na próżno. Jedyną akceptowalną drogą jest czyste i proste zaprzestanie stosowania energii jądrowej we wszystkich jej postaciach. Zwłaszcza, że ​​nie mamy przed sobą mas paliwa (maksymalnie 50 lat), więc równie dobrze moglibyśmy już teraz przejść na inne źródła energii.

Ale zdziwiłoby mnie to, gdybyśmy mogli to uznać nasi drodzy przywódcy.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 02/09/05, 18:52

Ups!!

Chyba zacząłem kontrowersje!!

:D :D :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/09/05, 23:14

Ralalal Rulian... Już wam mówiłem: francuska cywilna energia jądrowa to rentowność naszego wojskowego programu badań nuklearnych...

A ponieważ Francja jest prawdopodobnie jedynym „małym” krajem na świecie, który opracował własną broń (albo prawie nie znam tego wszystkiego od środka, prawdopodobnie były jakieś „przecieki”), to na tym skończymy z 80% energii elektrycznej z atomu...
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 03/09/05, 00:37

gorąca plazma umożliwia cofnięcie większości radioaktywności pierwiastka jonizującego, ale to nie oznacza, że ​​technika ta jest stosowana!
jest dużo odpadów, a jeśli są przechowywane, warto je później wykorzystać ponownie!
Cóż, tak sobie mówię, żeby się uspokoić w nocy! Nie pocieszające jest stwierdzenie, że wszystko to może przedostać się do wód gruntowych! albo znowu na świeżym powietrzu jak na etiopskich plażach po tsunami! Ale pozwoliło to lokalnym rybakom zrozumieć, dlaczego ryba była dziwna!
Tak czy inaczej, nie mam wielkich nadziei, że będę oczekiwał czegokolwiek od naszych przywódców!
tylko w stanach mówi się, że jest to najbogatszy kraj na świecie, co pozwala trzem stanom umrzeć bez robienia czegokolwiek! żadnego ruchu wsparcia ze strony mieszkańców, nic, nic! ha, tak, represje! sama dotknięta populacja nie spodziewa się ruchu rządu! To gówno każdego! Tutaj też, ale trochę mniej widoczne, jest trochę więcej solidarności! Dziękuję Kolusze!
Ale to nie wraz z pojawieniem się ITER energia jądrowa się zatrzyma! nie śnij !

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/09/05, 06:13

Witam, odpowiedź dla Ekonologii

Dziś Grenpeace przybył swoją łodzią do Trois Rivieres nad rzeką Św. Wawrzyńca, aby zaprotestować przeciwko renowacji elektrowni jądrowej Gentilly, która pochodzi z lat 70. XX wieku i jest jedyną elektrownią znajdującą się w Quebecu. chociaż nadal mamy możliwość tworzenia blokad drogowych
hydrauliczny, ale amerykański węgiel Looby popycha tubylców do
wychodzą tam tam, aby zademonstrować przeciwko tamom, znajdują nawet sposób, aby przekonać ludność, że tama powoduje większe zanieczyszczenie z powodu zatopionych lasów. Osobiście nie sądzę, że powinniśmy remontować starą elektrownię atomową, po 30 latach technologia zmienia się na tyle, że powinniśmy się jej pozbyć, wciąż mamy dobry potencjał dla energetyki wiatrowej i wodnej.
André
0 x
bioman14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 26/11/05, 01:24




przez bioman14 » 26/11/05, 02:43

AAAAH, debata na temat energii jądrowej tutaj, oprócz tego, że jest to oliomob....

Nie będę się rozpisywać godzinami.
ale uważam, że najmniej najgorszym rozwiązaniem dla zaopatrzenia ludzkości w energię jest:
-dużo oszczędności z nrj, sporo ich marnujemy.
- jak najwięcej wszelkiego rodzaju odnawialnych źródeł energii.
- a reszta w... nuklearnej, a do tego daleko

pourquoi
ponieważ dzisiaj pilną potrzebą jest odejście od paliw kopalnych, zanim odejdziemy od energii jądrowej (co jest oczywiście przyczyną zmiany klimatu), a w każdym razie zajmie to w najlepszym razie kilka dziesięciu lat... nadal potrzebujemy energii jądrowej na długi czas.

znasz tę stronę? www.manicore.com.
to studnia nauk ekonomicznych.
są tam prawie wszystkie argumenty i za każdym razem, gdy wysyłam mu sprzeciw, ma jasną i niezaprzeczalną odpowiedź.

i porównałem to z argumentami „wyjścia z energetyki jądrowej”, czyli „wwf”. są one bardziej obiektywne, naukowe lub matematyczne. nawet jeśli zachęca do odnawialnych źródeł energii, pokazując ich możliwości, pokazuje także ich ograniczenia:
-drapieżnictwo przestrzeni
-możliwe ilości
-toksyczne uwolnienia z akumulatorów
Nie są idealne, nawet jeśli mają zalety, których nie mają inni i doceniam ich na wysokości tego, czym powinni być, znacznie bardziej rozwinięci, ale niewystarczająco.

więc albo OZE będziemy kojarzyć z energią jądrową, albo będzie to z łupkami bitumicznym i węglem (patrz ponowne otwarcie kopalni odkrywkowych we Francji)

dobranoc
0 x
jeśli powiem, głupota, powiedz mi, ale życzliwie i uprzejmie.
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 26/11/05, 10:08

..ORAZ powiedzieć, że niejaki Nicolas Tesla znalazł sposób na produkcję energii elektrycznej z „powietrza otoczenia”; Poza tym JM Moreau wpadł na pomysł wprowadzenia na rynek małych, samodzielnych urządzeń do obsługi komputera...za darmo!...energia jest wszędzie wokół nas!
Wracając do naszego tematu, zbyt bardzo mnie to obrzydza, sam Tesla potępił opcję nuklearną w latach trzydziestych XX wieku. Widzimy, co się z tym stało.
W tym świecie pieniędzy tak naprawdę nie wierzę w przyszłość darmowej energii, która mimo wszystko istnieje.

Obraz
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 256