Samochód elektryczny Bolloré: JT FR2 13 w dniu 10-01-2008

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 13/01/08, 08:55

Andre napisał:
Ten duży wydrążony wał ulega deformacji łodzi na falach i wielu problemom z łożyskami,
Wymaga to przekładni redukcyjnej często z turbinami wysokociśnieniowymi i niskociśnieniowymi, niektóre silniki wysokoprężne raczej skomplikowanym układem wstecznym.

Z silnikiem napędzającym alternator i dwoma silnikami gondolowymi za łodzią

Pozwala to na umieszczenie silnika i alternatora na środku łodzi.
masa alternatora jest mniejsza niż przekładni mechanicznej
tańsze okablowanie elektryczne lżejsze niż wał z łożyskami

Nie ma potrzeby posiadania śruby napędowej o zmiennym skoku, moment obrotowy silnika jest dobrze określony prądem (napęd AC).


Przekładnia wału jest bardzo niezawodna, łożyska wydają mi się w miedzioniklu (zintegrowana smarowniczka), nigdy nie było problemu na przykład na francuskich lotniskowcach Clemenceau i Foch (silniki z turbiną parową), ani na ex. Francja, której drzewa mierzą prawie 100 m. Z drugiej strony jest rzeczywiście ciężka, ale odkształcenia są ograniczone, ponieważ dziś statki towarowe z silnikami wysokoprężnymi mają maszynę na rufie, dlatego wał jest krótki, a te, które mają maszynę centralną, są bardzo sztywne, ponieważ nie są statkami towarowymi.
Silniki gondolowe są ciekawym rozwiązaniem, ale nie bez wad związanych z ich oporem, możliwymi problemami z uszczelnieniem i większym narażeniem na wstrząsy (jak napęd Z na mniejszej łodzi)
W nowej Queen Mary zbudowanej w St Nazaire silniki gondoli, w liczbie 4, są ruchome na osi z tyłu (wydaje mi się, że są zamocowane z przodu), ale śmigła są zawsze w zmiennym skoku. wiesz, to nie tylko kwestia momentu obrotowego silnika, ale także przepływu związanego z prędkością :D

Nowe lokomotywy spalinowe (w 100% elektryczne na zelektryfikowanej linii), ponadto produkowane przez Bombardier (w Europie), wyposażają nieliczne francuskie linie, których elektryfikacja nie jest zakończona, co wcześniej wymagało wymiany silnika ...
Ostatnio edytowane przez Chatham 13 / 01 / 08, 09: 00, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 13/01/08, 08:57

Chatham napisał: Dokładnie w moim pudełku pracujemy na 3-cylindrowym dieslu o bardzo dużej wydajności (w szczególności redukcja tarcia) ...

Dobra rozmowa, rozumiem, że chcesz zachować dyskrecję, ale poza tym, że Twoja firma znajduje się w Alzacji, czy możesz nam powiedzieć trochę więcej: jaki zwrot chcesz osiągnąć? do jakich zastosowań? Czy zlecasz podwykonawstwo dużym producentom samochodów?
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 13/01/08, 09:14

bham napisał:
Chatham napisał: Dokładnie w moim pudełku pracujemy na 3-cylindrowym dieslu o bardzo dużej wydajności (w szczególności redukcja tarcia) ...

Dobra rozmowa, rozumiem, że chcesz zachować dyskrecję, ale poza tym, że Twoja firma znajduje się w Alzacji, czy możesz nam powiedzieć trochę więcej: jaki zwrot chcesz osiągnąć? do jakich zastosowań? Czy zlecasz podwykonawstwo dużym producentom samochodów?


Na razie dochodzimy do ~ -30%, ale mamy do czynienia z możliwością uprzemysłowienia, bo niekoniecznie wszystko to dotyczy dużych serii w akceptowalnej cenie ... Pracujemy nad specyfikacjami dla wszystkich producentów ... Ale tylko na wysokiej klasy benzynie lub zaawansowanym oleju napędowym, ponieważ `` wszechstronny '' jest produkowany w Europie Wschodniej, Ameryce Południowej lub Azji ...
niektórzy mogą być zainteresowani tym, że od ~ 5 lat żaden silnik Audi nie był już budowany w Niemczech, wszystko jest zlecane na zewnątrz (z wyjątkiem bardzo wysokiej klasy silnika Audi A8 ...) : Chichot:
Ach!: Deutsche qualität sagten sie ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16180
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 13/01/08, 10:22

OK Chatam, zostawiło mi kilka małych pomysłów, powiedzmy ludzi specjalizujących się w technologii silników, takich jak wtrysk bezpośredni, pompa wysokiego ciśnienia, wymienniki ciepła ... Według ryzykownej hipotezy, jeśli grupa jest niemiecka, myślę, że mogę znaleźć twoje pracodawca : Mrgreen:

Oczywiście nie mówiąc tego !! : Lol:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16180
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 13/01/08, 10:26

Chatham napisał:niektórzy mogą być zainteresowani tym, że od ~ 5 lat żaden silnik Audi nie był już budowany w Niemczech, wszystko jest zlecane na zewnątrz (z wyjątkiem bardzo wysokiej klasy silnika Audi A8 ...) : Chichot:
Ach!: Deutsche qualität sagten sie ...


Tak, ale przy wszystkich niemieckich normach: obrabiarki, linie produkcyjne i inżynierowie produkcji pozostają Niemcami. Tylko operatorzy, którzy dokręcają śruby lub arkusze stempli, stają się outsiderami : Chichot:

Niemiecka jakość nie jest możliwa, ale w języku francuskim!! : Lol:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/02/09, 15:00

Wyciągam ten post (ale czy to właściwy?) Dla niezbyt dobrej wiadomości:
http://www.cartech.fr/news/pininfarina- ... 387346.htm

Zdecydowanie ... :|
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122