Kto mieszka w Lotaryngii i korzysta z kotła na pelety?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
reglizować
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/02/09, 02:18
Lokalizacja: Joeuf siniaki i mozela

Kto mieszka w Lotaryngii i korzysta z kotła na pelety?




przez reglizować » 08/02/09, 03:03

Dobry wieczór!
Jestem nowy i bardzo interesują mnie odnawialne źródła energii.
Chciałbym zainstalować kocioł na pellet w moim domu (stary dom sprzed 1940 roku, ale z nową izolacją (okna i drzwi z PCV z podwójnymi szybami, ocieplenie dachu zostanie wykonane w tym roku) i ogrzewaniem gazowym.
Mieszkam w Joeuf en meurthe et moselle.
Szukałem w sieci, aby znaleźć instalatorów, ale nie ma ich wielu (jeden w st avold, jeden w Peuvillers w meuse i jeden w vionville ... może też w Belgii)
Zobaczę z ademe w Metz, czy nie ma innych ...
Czy są ludzie, którzy mieszkają na wschodzie Francji (Metz Thionville Longwy) i używają kotłów na pelety?

Mam też inne pytanie, czy w uldze podatkowej (która właśnie wzrosła do 40%) jest tylko kocioł lub kocioł + silos i wyposażenie kotła (różne zawory, śruby bez końcówki ...)?

dziękuję
0 x
Xian
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 111
Rejestracja: 04/01/09, 12:15




przez Xian » 13/02/09, 22:18

dobry wieczór
Jest nas kilku w tej sprawie forum strzelać z "OKofen", znakomitego austriackiego materiału.

Jest dystrybutor w Lotaryngii, który obejmuje część Niemiec.

Wybór marki zależy od wielu parametrów innych niż materiał, w szczególności od kompetencji i dyspozycyjności Państwa inżyniera ogrzewania i techników marki.

Mam szczęście, że mam bardzo ostry szampan w Ardenach, ale uważam, że Lorraine, jeśli to ta, którą poznałem, jest również bardzo mocny.



Jeśli przejdziesz przez wątki tego forumzobaczysz, że jednym z największych niebezpieczeństw kotłów opalanych drewnem jest przewymiarowanie. Chcesz mieć kompetentnych rozmówców!
Przede wszystkim nie spiesz się, przejrzyj je forums. Jest też kilka interesujących postów w poście naukowym futura.

W domu, po dość trudnym uruchomieniu związanym z określoną konfiguracją - ogrzewam jednym kotłem dwa budynki w odległości dwudziestu metrów) wszystko jest w porządku!
Aby dać wyobrażenie o wymiarowaniu: Ogrzewam ponad 500m² za pomocą kotła ustawionego na 24 kW w Marnie.

Ulga podatkowa dotyczy wyłącznie wyposażenia niezbędnego do pracy kotła (kocioł, regulacja oddymiania), a nie instalacji przyłączeniowych.

Jeśli chcesz, mogę przesłać Ci współrzędne dystrybutora Okofen w Lotaryngii przez MP.

Dobre badania
Xian
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 19/02/09, 23:01

Tej zimy przerobiłem mój kocioł olejowy De Dietrich z lat siedemdziesiątych na kocioł na pelety. Do tego użyłem palnika na pellet AXTRO marki Anastasi (www.anastasi.it) o sprawności spalania> 95%.
Palnik daje pełną satysfakcję, jego elektronika pozwala na podłączenie pompy obiegowej ogrzewania, pompy cyrkulacyjnej wody użytkowej, odpowiednich termostatów, wyłącznika przepływu CWU, wyłącznika ciśnieniowego (bezpieczeństwa) oraz silnika ślimakowego do zasilania z silosu. Posiada 4 poziomy mocy. W trybie gotowości zatrzymuje mały rdzeń żaru, system jest bardzo ekonomiczny.
Temperatura wody jest bardzo stabilna, a różnica między przełączeniem w tryb gotowości a ponownym uruchomieniem wynosi tylko 2 °. Palnik jest samoczyszczący, muszę co miesiąc wyciągać około jednej łopaty popiołu z węgla drzewnego.
W ciągu 3 miesięcy nie miałem przedwczesnego wyłączenia i nie ma potrzeby wyłączania go w celu usunięcia popiołu.
Podsumowując, wydaje mi się, że produkt jest dobrze opracowany, niezawodny i hojny.

Jednak nie polecałbym tego, ponieważ:

-Całkowita sprawność instalacji zależy również od wymiany ciepła, a tutaj mamy tylko sprawność starego kotła. Ponadto granulki powodują latanie drobnych iskier, które gromadzą się wszędzie i wyściełają powierzchnię wymiany, a także trochę sadzy. Z wyjątkiem czyszczenia co 2-3 dni, ogólna wydajność jest z konieczności ograniczona. W kotle zaprojektowanym na pelety unika się poziomych powierzchni, aby przezwyciężyć ten problem i stosuje się skrobaki.
Powstaje również pytanie o ulgę podatkową. Nawet jeśli palnik jest urządzeniem spalającym energię odnawialną, nie jest to kocioł, az drugiej strony nie mówi się, że zespół kocioł / palnik ma ponad 70% sprawność. Wreszcie pomiar wydajności nie jest w naszym zasięgu. Dlatego bardzo wątpię, czy uda nam się uzyskać ulgę podatkową na tę inwestycję.

Więc na razie trzymam się kotłów DZ, Ökofen i inne austriackie, szwajcarskie i niemieckie są zawyżone. Jestem też bardzo sceptyczny co do ekonomii generowanej przez ich super skomplikowaną elektronikę.

Wreszcie wiem, że w Boulay jest Bio-Chaudières, która tworzy Entech.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 200