Odrdzewiacz piorunowy z owocami i warzywami

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 20/10/07, 17:11

Super dziękuję lv13r za link.
To zainteresuje niejednego...
Ucieszyłem się, bo wskazało też sposób obsługi zasilacza impulsowego PC, poprzez związanie pinów 3 i 4. Długo szukałem informacji.

Pytanie do elektryków:
Ponieważ prędkość usuwania rdzy zależy od stężenia sody i liczby przechodzących elektronów.
Czy zamiast przechodzić przez transformator niskiego napięcia i zapewniać maksymalne bezpieczeństwo, czy moglibyśmy korzystniej zastosować napięcie 230 V naprzemienne, prostowane, z rezystorem buforowym (który na 500 V?) :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 20/10/07, 18:04

gegyx napisał:Pytanie do elektryków:
Ponieważ prędkość usuwania rdzy zależy od stężenia sody i liczby przechodzących elektronów.
Czy zamiast przechodzić przez transformator niskiego napięcia i zapewniać maksymalne bezpieczeństwo, czy moglibyśmy korzystniej zastosować napięcie 230 V naprzemienne, prostowane, z rezystorem buforowym (który na 500 V?) :?

Będzie palić! Obraz

Jedyne, co się liczy, to intensywność: do cynku używamy „generatorów prądu”, które są w stanie dostarczać w sposób ciągły setki amperów pod napięciem kilku woltów.
Nie mówiąc już o kwestiach bezpieczeństwa : Evil: wystarczy, że wykonasz ocenę energetyczną:
- 230Vx10Ax2h =4,6 kWh
- 10Vx10Ax2h = 0,2 kWh

W przypadku braku ładowarki rozruchowej musimy mieć możliwość skorzystania ze stanowiska spawalniczego:
- albo alternatywna stacja „klasyczna” sprzężona z prostownikiem (mocnym!),
- albo stacja „inwertorowa” prądu stałego (około stu €)
Mój (mały model) zapewnia od 40 do 80 A przy 22 V.
Z drugiej strony, mimo że jest wentylowany, to nie wiem, czy jest w stanie pracować 2 godziny przy 40A?

Mniej ryzykowne wydaje mi się majstrowanie przy klasycznej spawalniczej stacji transformatorowej. Może wystarczyć pojedyncza dioda mocy (z radiatorem!), nie ma potrzeby stosowania mostka Graetza, który jest delikatniejszy...
0 x
tadammm
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 12/02/08, 22:33




przez tadammm » 17/03/08, 17:42

Zastanawiam się ? : Evil:
Istnieją chusteczki, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się przebarwień tkanin po całym praniu w pralce.
Zastanawiam się z czego zrobione są te chusteczki?
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć wystarczająco konkretnie?
Dziękuję za odpowiedzi.
0 x
jeaneh2009
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/02/09, 17:06

Re: Świetny produkt antykorozyjny do owoców i warzyw




przez jeaneh2009 » 10/02/09, 17:20

Rulian napisał:Podniosłem stary rower, który gnił na zewnątrz za domem mojego właściciela. Zobowiązałem się la rozebrać całkowicie do on przywrócić zdrowie i Jeśli to możliwe piękność.


Szukałem przepisu na rdzę 8), a teraz dowiaduję się, że ktoś całkowicie rozebrał swojego właściciela : Evil: przywrócić mu zdrowie i jeśli to możliwe (WOW! :zaszokować:) piękność...
Nie wiedziałem, że chirurgia plastyczna jest dobra na rdzę... na rowerach. Czy po tym rower jest całkowicie wolny od rdzy? : Mrgreen: W każdym razie ja i moja żona świetnie się bawiliśmy! : Lol:
To powiedziawszy, dziękuję również za przepis na cytrynę! :P [/ u]
0 x
Wydaje się, że człowiek potrzebuje około 15 minut śmiechu, aby zwalczyć stres: może w tym obszarze również warto oszczędzać pieniądze w oczekiwaniu na kolejny kryzys, prawda?... Poza tym możemy zarówno oszczędzać, jak i wydawać, nie licząc , i bierz „detalicznie” bez obawy o przedawkowanie!... Zatem: zaczynamy!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/02/09, 17:38

Halo

Na starej rurowej konstrukcji samolotu Piper z lat 1946-tych
zgrzewamy nakrętki i wprowadzamy gotowany olej lniany
aby chronić wnętrze przed rdzą.

André
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108