silnik Stirlinga

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/09/08, 09:49

myślisz o COPRZE?

doskonale wiecie, że w dzisiejszych czasach przemysł jest kontrolowany, w przeciwnym razie silnik wodny już dawno byłby w sprzedaży w supermarketach...

OK, w takim razie do zobaczenia za 5 lat? .............
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/09/08, 09:51

Witaj Remondo,
Czy znasz francuski kanał telewizyjny DEMAIN.TV?
To bardzo dobry francuski kanał, który mówi o wielu rzeczach.
W tym wsparcie dla młodych przedsiębiorców.
Moim zdaniem powinieneś się z nimi skontaktować i wyjaśnić im swoje ambicje.
Ten kanał znajduje się na satelicie Hotbird 11034/V/27500
Idź zobaczyć, nalegam :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16301
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5292




przez Remundo » 10/09/08, 12:09

O nie, nie wiem.

Dziękuję za podpowiedź, przyjrzę się...

Czy znasz kogoś na tym kanale?
0 x
Obraz
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/09/08, 13:08

Remundo napisał:O nie, nie wiem.

Dziękuję za podpowiedź, przyjrzę się...

Czy znasz ludzi w tej sieci?Co?

Cóż, nie, mieszkam w Belgii, ale za każdym razem, gdy oglądam ten kanał, mówią o wszystkim, co jest związane z biznesem.
Przypominam, że kiedy jestem w domu, mój Skype jest podłączony pod nickiem lejustemilieu1 Nie wahaj się ze mną skontaktować w tej sprawie.
A+ :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/09/08, 13:26

Wpisz w Google „jutro tv”, będziesz miał już mnóstwo informacji
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16301
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5292




przez Remundo » 10/09/08, 18:35

Wygląda dobrze, ale zanim uruchomimy media, musimy mieć więcej konkretów…

Czekam na jakieś prototypy... Z drugiej strony Pascal ma już ich mnóstwo, które działają, powiem mu o tym kilka słów...
0 x
Obraz
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/09/08, 22:30

Nie mówię o uruchamianiu mediów,
Rzeczywiście, kilka razy stworzyli programy mówiące o zakładaniu młodych firm, przy wsparciu finansowym, sponsorze itp.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 24/09/08, 18:44

Nie wiem, czy ten film był już pokazywany na econologie; w każdym razie to interesujące (stilling)
http://leweb2zero.tv/video/alfred_42461927d59459f
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
nevada
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 16/12/08, 18:19
Lokalizacja: Caen




przez nevada » 16/12/08, 20:57

Halo
Nowość na ten temat forum, Jestem bardzo zainteresowany Pańskimi badaniami nad silnikami Stirlinga, którymi interesuję się już od jakiegoś czasu. Przeczytałem więc cały wątek poświęcony temu silnikowi. Ten cudowny silnik wypatrzyłem w reklamie komercyjnej (Whispergen na PK Fluvial), która sprzedaje Stirlinga zapewniającego terminowe ładowanie akumulatorów 12 lub 24V o mocy 800W elektrycznej i kilku KW cieplnej za niecały litr paliwa przy pełnym naładowaniu . „Kosztuje” tylko 13000 XNUMX euro (bez podatku lub z podatkiem w tych cenach…)
To system z najwyższej półki. Dla mnie fajny mały Stirling do naładowania akumulatorów byłby idealny, ale nie za tę cenę. Ryzykując, że zrobię dygresję z dezaprobatą w związku z moim pierwszym komunikatem na tej stronie, od 3 lat buduję nadającą się do zamieszkania łódź rzeczną z napędem elektrycznym. Testuję napęd elektryczny za pomocą prototypów i testów. Wszystko to (Ach, mimo wszystko! : Evil: ), aby powiedzieć Ci, że pasjonują mnie Twoje dyskusje. Eksperymentując na własnej skórze (na rekwizycie elektrycznym) bardzo pokornie pozwalam sobie podzielić się z Wami moją opinią, jeśli mi pozwolicie.
Zgłoszono wiele bardzo ciekawych pomysłów, szczególnie zapadły mi w pamięć 2 silniki ustawione pod kątem 90 stopni.
Pozwolę sobie na lekką krytykę, mam nadzieję konstruktywną.
Widzę rysunki i zaawansowane pomysły całego systemu (naczynie i inne akcesoria...) A zamieszanie w tym wszystkim?
2 silniki, montaż, palnik gazowy np. i próbujemy.
Nie będzie to chwalebne, ale uczymy się. Najpierw czy to działa, czy nie, następnie mierzymy 13 kg gazu, aby wyprodukować 12 AH pod napięciem 24 V! Wielka rzecz !!! Można to ulepszyć, ale działa... Zajmujemy się punktem 1, potem punktem 2 i produkujemy 120Ah pod 24V przy 13Kg gazu!!! Śmieszny? Nie, jest już 10 razy lepiej. Mamy coś...
W swojej branży przez pierwszy rok robiłem modele samochodów i z pewnością wywołałem uśmiech wielu sympatycznych ludzi, którzy nie próbowali mnie zniechęcić i zaciekawili kilku koneserów. W drugim roku kupiłem małą łódkę i przeprowadziłem sporo prób na pełną skalę, z głośnymi klapami i pocieszającymi sukcesami. Ludzie mi powiedzieli:
W ogóle nie wierzyliśmy w Twoje rzeczy, ale teraz wierzymy!!!!
Odejdź od deski kreślarskiej!
Czekam na Wasze reakcje
Dziękuję za przeczytanie mnie
0 x
Dzięki temu, że idziemy pod prąd, ostatecznie jesteśmy na szczycie ...
Aviator56
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 20/01/09, 11:53




przez Aviator56 » 20/01/09, 14:29

Witam wszystkich

Jestem nowy, studiuję w szkole biznesu, ale na szkoleniu muszę realizować projekt zrównoważonego rozwoju.

Wybrana firma to lodowisko.

Nie wiem o tym zbyt wiele, ale pomyślałem o silniku Stirlinga ze względu na jego właściwości.

Chciałem więc wiedzieć, czy możliwe jest zintegrowanie go z tym lodowiskiem w kilku zastosowaniach?

Produkcja energii elektrycznej: Nie wiem, jakiej temperatury potrzebuje ten silnik, aby wykonać pracę niezbędną do napędzania silnika elektrycznego? W obiegu chłodniczym występują miejscami strefy temperatur od 80°C do -15°C. A może potrzebujemy wyższych temperatur?

Jaką energię elektryczną można zapewnić?

Jaką prędkość obrotową i jaką moc musi mieć silnik elektryczny, aby go napędzać i wytwarzać zimno? i ciepło?

Czy są jacyś producenci i aktualne zastosowania dla tego silnika?


Dziękuję za szczegółowe informacje, niestety nie jestem zbyt obeznany w tym temacie. i trochę brakuje mi czasu, bo muszę skompletować plik w ciągu tygodnia.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 86