Opłata licencyjna TV

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne

Opłata licencyjna TV




przez titus02 » 06/11/05, 11:35

Witam wszystkich

Wydaje mi się (mogę się mylić, poza tym jest niedziela i nie chce mi się sprawdzać), że
Telewizor jest wymagany od osób posiadających system odbioru telewizji (tuner co!)

Odbiór kanałów przez internet (oczywiście dla tych, którzy mogą) nie wydaje się na to reagować
kryterium, ani komputer, ani monitory posiadające tuner (poza dodaniem karty TV)

Czy ktoś znający się na podatkach mógłby odpowiedzieć?

W pociągu lub zwiększ prędkość Internetu, ta opcja zostanie uogólniona i chciałbym
wiem czy mam szansę postawić telewizor + magnetowid (bo podłączenie magnetowidu
na monitorze komputera również podlega opodatkowaniu, przy czym magnetowid obejmuje również:
tuner) do gwoździa, przeszukałem sieć, aby zrobić mój bukiet kanałów „a la carte” i mam
przyjemność móc raz w życiu wysłać c.... mojego celnika!

dziękuję za dalsze szczegóły
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 12




przez rpsantina » 06/11/05, 22:52

Cóż, to nie będzie jutro :(

OGÓLNY KOD PODATKOWY, CGI.

Artykuł 1605 ter Obowiązuje
 Wydanie z dnia 1 stycznia 2005 r.
Zmieniona ustawą nr 2004-1485 z dnia 30 grudnia 2004 r., art. 84 Poprawki w finansach na rok 2004 (JORF 31 grudnia 2004).

Obowiązuje wersja z dnia 1 stycznia 2005 roku

Książka pierwsza: Podstawa i likwidacja podatku.

Część druga: Podatki pobierane na rzecz władz lokalnych i różnych organów.

Tytuł III: Podatki pobierane na rzecz niektórych instytucji publicznych i różnych organów.

Rozdział pierwszy: Podatki bezpośrednie i podatki podobne.

Sekcja V: Opłata za licencję audiowizualną.


W celu zastosowania 2° II artykułu 1605:

1° Opłatę abonamentową audiowizualną pobiera się za każdy odbiornik telewizyjny lub podobne urządzenie umożliwiające odbiór programów telewizyjnych odbywających się w dniu 1 stycznia roku, w którym należna jest opłata abonamentowa audiowizualna. Jednakże :

ma. Stosowana jest obniżka w wysokości 30% opłaty licencyjnej audiowizualnej należnej za każdy punkt widokowy od trzeciego do trzydziestego, następnie 35% opłaty licencyjnej audiowizualnej należnej za każdy punkt widokowy od trzydziestego pierwszego. Obliczenia tego dokonuje zakład;

B. Hotele turystyczne, których roczny okres działalności nie przekracza dziewięciu miesięcy, korzystają z ulgi w wysokości 25% od opłaty licencyjnej audiowizualnej ustalonej zgodnie z ust.

vs. Wysokość opłaty audiowizualnej za urządzenia instalowane w lokalach gastronomicznych II, III i IV kategorii do spożycia na miejscu, o którym mowa w art. L. 2-3 Kodeksu Zdrowia Publicznego, stanowi czterokrotność kwoty określonej w art. III 4;


2° Nie podlegają opłacie licencyjnej audiowizualnej:

ma. Sprzęt używany na potrzeby służb i organizacji telewizyjnych przewidziany w tytułach I, II i III ustawy nr 86-1067 z dnia 30 września 1986 r. o wolności komunikacji i zainstalowany w pojazdach lub pomieszczeniach danych służb lub organizacji;

B. Sprzęt przeznaczony do badań, produkcji i wprowadzania do obrotu tych urządzeń;

vs. Sprzęt używany przy stosowaniu przepisów art. 706-52 kodeksu postępowania karnego;

D. Materiały znajdujące się w posiadaniu publicznych lub prywatnych placówek oświatowych na podstawie umowy stowarzyszeniowej z państwem, pod warunkiem że są wykorzystywane do celów ściśle edukacyjnych w pomieszczeniach, w których zwykle prowadzone są lekcje;

mi. Sprzęt znajdujący się w oficjalnych pomieszczeniach misji dyplomatycznych i konsularnych oraz organizacji międzynarodowych znajdujących się we Francji;

F. Sprzęt znajdujący się na pokładach statków i samolotów świadczących usługi długodystansowe;

G. Sprzęt działający w obwodzie zamkniętym do odbioru sygnałów innych niż emitowane przez firmy objęte tytułami II i III wyżej wymienionej ustawy nr 86-1067 z dnia 30 września 1986 r.;

H. Materiały przechowywane w pomieszczeniach administracyjnych Zgromadzenia Narodowego i Senatu;


3° Z opłaty audiowizualnej zwolnione są następujące organizacje:

ma. Osoby prawne prawa publicznego ze względu na swoją działalność niepodlegającą podatkowi od wartości dodanej zgodnie z przepisami art. 256b akapit pierwszy;

B. Stowarzyszenia charytatywne zapewniające schronienie osobom w sytuacjach wykluczenia;

vs. Zakłady i usługi socjalne i medyczno-społeczne, o których mowa w art. L. 312-1 Kodeksu działań społecznych i rodzinnych, zarządzane przez podmiot publiczny i uprawnione do przyjmowania świadczeniobiorców pomocy społecznej na podstawie art. L 313-6 i L. 313- 8-1 tego samego kodu;

D. Zakłady i usługi socjalne i medyczno-społeczne, o których mowa w ww. art. L. 312-1, prowadzone przez osobę prywatną, jeżeli posiadają uprawnienia do przyjmowania świadczeniobiorców pomocy społecznej na podstawie art. L. 313-6 i L. 313-8 -1 cytowane powyżej;

mi. Zakłady opieki zdrowotnej, o których mowa w tytułach IV i VI księgi I części szóstej Kodeksu zdrowia publicznego;


4° Jeżeli urządzenie lub urządzenie odbiorcze jest wynajmowane od firmy, najemca jest zobowiązany uiścić opłatę audiowizualną w wysokości jednej dwudziestej szóstej stawki określonej w artykule 1605 III, za tydzień lub część tygodnia czynszu.

Oprócz czynszu najemca uiszcza opłatę licencyjną za audiowizualny rachunek na rzecz wypożyczalni.

Wypożyczalnia przekazuje kwotę pobranych opłat licencyjnych na rzecz administracji odpowiedzialnej za odzyskanie należności licencyjnych za usługi audiowizualne na warunkach przewidzianych w art. 5° i 6°;


5° Osoby fizyczne lub prawne, o których mowa w art. 2 art. 1605° II, podlegające podatkowi od wartości dodanej, zgłaszają do urzędu skarbowego odpowiedzialnego za pobór opłatę licencyjną za audiowizualność, od której zależą:

ma. W załączniku do oświadczenia, o którym mowa w art. 1, złożonego za miesiąc marzec lub pierwszy kwartał roku, w którym należna jest opłata za abonament audiowizualny;

B. 3, złożonego w roku, w którym należna jest opłata za abonament audiowizualny, dla podatników podlegających opodatkowaniu podatkiem od wartości dodanej według uproszczonych metod opodatkowania;

vs. Na rocznej deklaracji, o której mowa w art. 1 bis 298° I, złożonej w roku, w którym należna jest opłata za licencję audiowizualną, dla rolników podlegających podatkowi od wartości dodanej według uproszczonego, o którym mowa w tym artykule. W przypadku tych podatników, którzy skorzystali z możliwości przewidzianej w artykule 1693 bis akapit czwarty, opłata licencyjna audiowizualna jest wykazywana w zeznaniu złożonym za pierwszy kwartał roku, w którym jest należna.

Uiszczenie opłaty licencyjnej audiowizualnej następuje najpóźniej w terminie do złożenia oświadczeń, o których mowa w lit. a–c;


6° Osoby fizyczne lub prawne, o których mowa w art. 2 1605° II i niepodlegające podatkowi od wartości dodanej, zgłaszają i wnoszą opłatę licencyjną za audiowizualny dział odpowiedzialny za zbieranie, któremu podlega ich siedziba główna lub główny zakład, korzystając z formularza załącznik do oświadczenia, o którym mowa w art. 1, nie później niż do dnia 287 kwietnia roku, w którym należna jest opłata za abonament audiowizualny;


7° a. Jeżeli opłata licencyjna za usługi audiowizualne była wymagalna w 2004 r., jest ona uiszczana co roku z góry, jednorazowo i przez okres dwunastu miesięcy. Okres ten liczy się od daty rocznicy pierwszego dnia okresu, za który przypadał w roku 2004.

B. Opłata audiowizualna nie jest należna za okresy dwunastu miesięcy rozpoczynające się po ostatecznym zaprzestaniu działalności. Przepis ten nie ma zastosowania do transakcji łączenia określonych w art. 1-210 A 0° I;


8° Kontrola, windykacja, spory sądowe, gwarancje, poręczenia i przywileje podlegają przepisom jak w przypadku podatku od wartości dodanej.


gdzie robi się interesująco jest:


Księga procedur podatkowych

Artykuł L96e Obowiązuje
 Wydanie z dnia 1 stycznia 2005 r.
Utworzony na mocy ustawy nr 2004-1484 z dnia 30 grudnia 2004 r. art. 41 II Finanse na rok 2005 (JORF 31 grudnia 2004).

Obowiązuje wersja z dnia 1 stycznia 2005 roku

Część pierwsza: Część legislacyjna.

Tytuł II: Kontrola podatkowa.

Rozdział II: Prawo do komunikowania się.

Sekcja I: Warunki korzystania z prawa do komunikowania się.

21°: Organizacja zarządzająca planem oszczędzania zapasów.

Nadawcy lub dystrybutorzy płatnych usług programów telewizyjnych mają obowiązek udostępniać administracji, na jej żądanie, te elementy umów niektórych swoich klientów, które są bezwzględnie niezbędne do ustalenia podstawy naliczania abonamentu audiowizualnego. Informacje te obejmują wyłącznie tożsamość klienta, jego adres i datę zawarcia umowy. Dekret Rady Stanu określa warunki niniejszego komunikatu.


UWAGA: Dekret Rady Stanu określa warunki stosowania tego artykułu.



Fantastyczne jest to, że w niektórych artykułach jest mowa o łączach radiowych lub kablowych...
Ale rzeczywiście jest to odbiornik telewizyjny lub podobne urządzenie umożliwiające odbiór telewizji, które będzie podłączone po kablu...

Szersza definicja oznacza, że ​​umierasz :ph34r:

Planowane jest nawet wypożyczenie urządzenia :blink: :blink: :blink:
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 07/11/05, 07:38

Witam,
Tylko 2° b może cię z tego wydostać B) :P
@ ++
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
DavidHervé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 15/09/05, 17:31
Lokalizacja: PAU




przez DavidHervé » 07/11/05, 09:24

Polub mnie
rzuć telewizor
mamy dużo więcej czasu na wszystko inne
:D :D :D :P
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 07/11/05, 09:42

Tak, bez telewizji = bez tantiem!

Benoît do 31. roku życia wychowywał się bez telewizji :)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82