Izolacja podłogi na poddaszu

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
CJC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 03/12/08, 14:20




przez CJC » 05/12/08, 08:08

Christophe napisał:
CJC napisała:Czy myślicie, że mogę nałożyć 20 cm waty na istniejącą wełnę mineralną, czy też należy tę wełnę najpierw usunąć?
Jeśli to usunę, co mam z tym zrobić?


Tak, wata jest dobra!

Wszystko zależy od stanu tej wełny...jeśli zamokła to nie warto...trzeba ją usunąć.

Musimy zobaczyć, co myśli Bucheron...

Trzeba to oddać do punktu recyklingu... Nie wiem, czy jest cenione, myślę, że nie.


Dzień dobry. Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi. Naprawdę doceniam twój raport.
Jeśli o mnie chodzi, ta wełna mineralna wygląda na dobry stan: lekko upakowana, ale wygląda na idealnie suchą i czystą.
Moje poddasze podzielone jest na trzy części o nierównej powierzchni (przecięte ścianami nośnymi), rozważam usunięcie wełny skalnej w dwóch najmniejszych częściach i dołożenie jej do istniejącej wełny w największej części (w sumie uzyskamy +/_24cm grubości), a następnie ponownie rozpocząć izolację dwóch pozostałych części, stosując bardziej ekonomiczną izolację.
Musiałbym wtedy jeszcze zdecydować, jaką izolację zastosować w tych dwóch częściach, nawet jeśli wata celulozowa wydaje mi się bardzo interesująca. Jednak opinia królika również wydaje się ważna i warto ją wziąć pod uwagę.
Qu'en pensez-vous?
Pozwoliłoby mi to ograniczyć koszty krótkoterminowe, jednocześnie poprawiając izolację w bardziej ekologicznym sensie.
Musiałbym wtedy monitorować pakowanie tej wełny mineralnej.
Jeśli zajdzie taka potrzeba, w przyszłości do przerobienia będzie tylko część strychu. Wymaga to pracy, ale nie to jest najważniejsze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Delair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 31/10/07, 15:51
Lokalizacja: CHATEAUBOUDUN




przez Delair » 05/12/08, 11:27

Jest chyba tylko pod podłogą i płyta betonowa... Tak naprawdę powinniśmy zobaczyć cały obwód podłogi z płyty wiórowej, aby była ona oddzielona od ścian zewnętrznych i izolowana pomiędzy nimi..

A pod płytami betonowymi jest izolacja? i czy można go wprowadzić?
Czy w przeciwnym razie można by tam umieścić podgrzewaną podłogę? z TMS (izolacją podłogi)?

:P
0 x
mężczyźni poprzedzają las, pustynie podążają za nimi „CHATEAUBRIANT
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 05/12/08, 15:21

CJC napisała:Witam,

Przeglądając to forum, jestem przekonany, że najlepiej będzie zastosować watę celulozową.
Czy myślicie, że mogę nałożyć 20 cm waty na istniejącą wełnę mineralną, czy też należy tę wełnę najpierw usunąć?
Jeśli to usunę, co mam z tym zrobić?

Dziękuję za odpowiedzi.
Witam,

Radzę usunąć wełnę mineralną, nawet jeśli biorąc pod uwagę jej wiek, jest ona nadal skuteczna (tylko przez kilka lat).

Pourquoi? :?
Bo to wielka szkoda mieszać materiał (LdR), o którym wiemy, że ma ograniczoną żywotność, który w procesie degradacji wytwarza włókna niebezpieczne dla człowieka i który bardzo słabo radzi sobie ze środowiskiem, wilgocią i letnim upałem, z innym materiałem (watą celulozową), który robi coś zupełnie odwrotnego!

Wełnę mineralną można oddać do punktu recyklingu: osoby fizyczne nie płacą podatku, w przeciwieństwie do profesjonalistów. Następnie uważam, że stara izolacja mineralna jest albo zakopana ( :? ) lub przetopiony ( :zmarszczyć brwi: !!!)... Kolejny bardzo zły punkt dla tych materiałów.

Jeśli chodzi o grubość układania, radzę zacząć od 30 cm: jest to dobre maksimum techniczno-ekonomiczne i pozwala spełnić przyszłe standardy do 2020 r., kiedy będziemy remontować budynki w celu modernizacji do „BBC”.

Jeśli chodzi o wermikulit i perlit, są to dwa izolatory otrzymywane ze skał (mikowy w przypadku wermikulitu o strukturze arkuszowej, wulkaniczny w przypadku perlitu o strukturze „kulkowej”), które umieszcza się w piecu w temperaturze od 900 do 1000 °C, co powoduje punkty za aspekt szarej energii... :|
Ich zaletą jest to, że są całkowicie niezmienne. Ich wadą jest to, że nie są zbyt wydajne (przykład od Christophe'a na temat kosztu uzyskanego R).

Aby uspokoić naszego marchewożercę, wata celulozowa jest również całkowicie niegościnna dla gryzoni, z jednej strony ze względu na swoją łuszczącą się konsystencję (przy układaniu na płasko na strychu), a z drugiej strony, ponieważ jest to materiał wyjątkowo suchy, który „wysycha” " te małe ssaki, które mimo wszystko próbują tam chodzić!
Ponadto sól boru chroni watolinę przed rozwojem grzybów, zapobiega atakowi ksylofagów i zapewnia ochronę przed ogniem M1 (trudno palny, niepalny).

Dodatkowo wata celulozowa, podobnie jak wszystkie izolacje drewnopochodne, aktywnie zarządza przenikaniem wilgoci ze środowiska wilgotnego (wewnątrz) do środowiska suchego (na zewnątrz), czego materiały mineralne (nawet wermikulit/zewnętrzne) w ogóle nie robią. ...)

Wreszcie rozłożona na płasko wata celulozowa na początku nieco osiada: jest to normalne i logiczne, ale osiadanie to szybko ustaje i w konsekwencji żywotność tej izolacji wynosi co najmniej 60 lat bez utraty właściwości i uszkodzeń.

Dlatego jest to jeden z najciekawszych dostępnych izolatorów...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
CJC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 03/12/08, 14:20




przez CJC » 11/12/08, 08:53

Witam wszystkich.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Czy aby ułożyć watę celulozową na płytach betonowych, muszę najpierw ułożyć pod watą paroizolację lub coś innego?
Ta świadomość, że moje płyty wiórowe zostaną ułożone na watolinie, aby móc poruszać się po strychu, który służy jedynie jako strych (przechowywanie rzadko używanych rzeczy, np. ozdób choinkowych itp.)
Dziękuję za cenną pomoc.

Dzień dobry.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 235