Ekonomiczne, ekologiczne ogrzewanie i izolacja

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
St. Wolf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 11/09/08, 19:49

Ekonomiczne, ekologiczne ogrzewanie i izolacja




przez St. Wolf » 06/11/08, 20:49

Mam instalację grzewczą ze zbiornikiem na gaz w domu 100m3000, która kosztuje mnie fortunę (XNUMX€ rocznie) co prawda nie mam podwójnych szyb, ale zastanawiam się nad wykonaniem tego docieplenia przed jakimikolwiek przeróbkami, moi poddasze jest doskonale ocieplone owczą wełną, pytanie jest następujące: jakie ogrzewanie mogę zainstalować, aby było jednocześnie bardziej ekonomiczne i ekologiczne, należy wziąć pod uwagę, że do instalacji z kotła na drewno lub innego powinienem zbudować kominek. Dziękuję za podsunięcie mi wszystkich dobrych pomysłów na ten temat.
z drugiej strony w sprawie wymiany moich okien na podwójne szyby, czy jest wśród Was jedna lub więcej osób, które mogą mi doradzić w wyborze poważnej firmy do wykonania tych prac, jeśli to możliwe, mieszczącej się pod adresem 65 , jeszcze raz dziękuję za uprzejmość odpowiedź.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/11/08, 22:39

Cześć, St Loup

Niestety, gdy mówimy o ogrzewaniu, nie należy spodziewać się cudów.
Nawet jeśli niektóre metody ogrzewania mają bardziej ekologiczne konotacje niż inne, największą oszczędnością, jaką możemy poczynić, zarówno dla naszego portfela, jak i naszej biednej planety, jest i tak konieczność ogrzewania w jak najmniejszym stopniu
Jest to bardzo teoretyczne, ponieważ w starym domu nie można przeprowadzić takich samych prac izolacyjnych, jak w nowym domu.

Faktem jest, że drewno pozyskane z dobrze zarządzanego lasu jest paliwem odnawialnym, które dobrze łączy się z inną formą darmowej energii, jaką jest energia słoneczna.
Na tej stronie (i na innych bardziej specjalistycznych stronach) znajduje się wiele przykładów, które mogą Cię zainspirować.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 06/11/08, 22:42

+1, trzeba zacząć od izolacji!

Przy rocznym rachunku w wysokości 3000 euro łatwo będzie go obniżyć i rentowność BEZ DOTACJI (podaję bo to ważne!) izolacji jest zapewniona w czasie krótszym niż 5 lat, w niektórych przypadkach ekstremalnie, wystarczy jedna zima!!

Co do reszty, twoje pytanie jest trochę zbyt szerokie, radzę przeprowadzić badania: https://www.econologie.com/forums/search.php jak mówi Looping, wszystkie te tematy zostały już omówione...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/11/08, 23:42

Podwójne szyby: w Belgii mamy standardy wydajności, które należy spełnić, aby uzyskać premie, co oznacza, że ​​rzeczywiście istnieją mniej lub bardziej dobre systemy. ( www.energie.wallonie.be )

Izolacja: Nie mam nic przeciwko wełnie owczej (biedne zwierzęta, które pozbawiacie izolacji :płakać: ), ale przede wszystkim: folia aluminiowa od strony wewnętrznej: na termostacie warto mieć jeden, dwa stopnie.

Nie zapomnij o automatycznej regulacji: to jest jak lotto: jest tanie i może się bardzo opłacić. Pamiętaj, aby umieścić sondę w odpowiednim pomieszczeniu. Kilka lat temu posunęłam się tak daleko, że zainstalowałam 2 termostaty i wyłącznik: dzięki temu uniknęłam nagrzewania salonu o poranku: ogrzewałam tylko kuchnię, w której jedliśmy śniadanie.

Kolejny materiał do przemyśleń: objętość elementów: elementy o wysokości 5,25 są piękne, ale jakie drogie!

Dla majsterkowiczów: sweter polarowy podszyty kocem survivalowym (5 euro w Decathlonie, reklama darmowa). :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 07/11/08, 09:08

Nawet jeśli należy unikać wysokich sufitów, nie możemy zapominać, że istnieją pewne minimalne wartości, których należy przestrzegać.

Ogólnie rzecz biorąc, wymagane jest minimum 2,50 m HSP. Tutaj, w Belgii, jest to określone w Kodeksie policji budowlanej miasta, w którym znajduje się budynek.
I cokolwiek mówią niektórzy architekci, nawet jeśli Region Waloński twierdzi co innego i pozostawia w tej kwestii większą swobodę, to pierwszeństwo ma Kodeks Policji Miejskiej!!!
Nie dajcie się zwieść nieświadomym architektom (jest ich bardzo wielu i są bardzo głupi!)
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 08/11/08, 17:25

Słoń napisał:[…]Izolacja: Nie mam nic przeciwko wełnie owczej (biedne zwierzęta, które pozbawiacie izolacji :płakać: ), ale przede wszystkim: folia aluminiowa od strony wewnętrznej: na termostacie warto mieć jeden, dwa stopnie.[...]:
Zwróć na to szczególną uwagę!!!
Izolatory z warstwą odblaskową muszą być przepuszczalne dla pary wodnej, w przeciwnym razie strzeżcie się zarządzania wilgocią w domu!


Dla Saint Loup: 3000 euro za 100 m² (mieszkalnych?) to OGROMNA kwota!

Gdzieś jest prawdziwy problem z izolacją Twojego domu, ale nie mogę Ci powiedzieć więcej... Musisz znaleźć specjalistę od izolacji w Twojej okolicy.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/11/08, 20:08

Dobra strona, która mówi o właściwościach termicznych i wydajności materiałów.
Na dole znajduje się bardzo ciekawy stolik.
http://www.ageden.org/site_ageden/docum ... mances.pdf
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185