Okrągły stół w dniu 6 listopada 2005 r. w Paryżu

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
życie uwagi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 14/10/05, 17:49




przez życie uwagi » 14/10/05, 17:56

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ: Stołek na trzech nogach.

Jeśli zrównoważony rozwój jest ogólnie odrzucany zgodnie z trylogią „Środowisko, gospodarka, społeczeństwo”, wydaje się, że brakuje czwartego wymiaru.

Na długo przed 70 Gandhi, apostoł niestosowania przemocy, tolerancji i szacunku, przypomniał nam o naszym obowiązku jako „obywateli świata” dwoma cytatami.

W pierwszym „Ziemia ma potencjał, aby zaspokoić nasze potrzeby, ale nie naszą chciwość”, Gandhi pokazuje nam, że nasza matka ziemia, żywiąc ziemię, wymaga w zamian równowagi. Żyje, regeneruje się, poddaje recyklingowi z inteligentną dynamiką, podobną do relacji, jaką ogrodnik utrzymywałby ze swoim ogrodem.

W drugim, bardziej filozoficznym, „Przyjmijmy proste życie z wzniosłymi myślami”, Gandhi zwraca się ku bardziej duchowym potrzebom człowieka. Innymi słowy: pielęgnujmy nasze wewnętrzne bogactwa i naturalnie obierzmy prostsze i bardziej trzeźwe życie. Czy nie jesteśmy nieświadomie wpychani w alejki konsumenckie, próbując wypełnić nasze luki i zrekompensować nasze duchowe i emocjonalne pustki?

Jaka jest moja postawa, moje zachowanie w stosunku do świata?

Czy może istnieć zrównoważony rozwój bez rozwoju osobistego?

W latach 80. Organizacja Narodów Zjednoczonych zaproponowała nam temat do refleksji: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Wydaje się elementarne, że zanim pomyślisz o kuli ziemskiej, musisz już posprzątać swoją sferę. W bardziej duchowych warunkach powiedziano by nam, że wszystko jest wibracyjne, że wszystko jest współzależne, gdzie dominuje echo. Całość staje się zwierciadłem osobliwości. Obraz całości odbija się w każdym elemencie układanki, która ją tworzy i vice versa.

W tym doskonałym hologramie to zdanie nabiera pełnego znaczenia: „Jeśli się zmienisz, świat się zmieni”.

Czy zrównoważony rozwój nie ma swoich korzeni w tej rzeczywistości, która odsyła każdego z nas z powrotem do naszej ostatecznej odpowiedzialności: „Najpierw zarządzajmy naszym światem”.

W czasach, gdy mówimy o globalizacji, sieciach internetowych ignorujących strefy czasowe, Ziemi traktowanej jak wieś, człowiek, często uczeń czarnoksiężnika, konfrontuje się ze swoim stworzeniem.

Czasy, które przeżywamy, są pełne lekcji.

Tak, musimy uzdrowić planetę, ale przede wszystkim przemyśleć nasze zachowanie, aby wejść w harmonię z tym holistycznym wszechświatem. Jeśli indywidualizm i kartezjanizm dały przekonujące wyniki w świecie zachodnim; czy nie są one również przyczyną nieludzkich dysfunkcji na wszystkich trzech płaszczyznach; Środowisko, gospodarka, społeczeństwo?

Historia się powtarza. W XX wieku naukowcy przeciwstawili się nowej logice mechaniki kwantowej, a Einstein ponownie nadał ton, mówiąc, że możemy rozwiązać zagadkę tylko wtedy, gdy zmienimy sposób myślenia.

Czy sto lat później nie stoi przed nami zadanie, które wymaga od nas dokonania tego samego rozłamu w naszej wizji siebie i świata w ogóle?

Jeśli chcemy tej stabilnej i ugruntowanej zmiany, zrównoważony rozwój powinien wyposażyć się w czwartą stopę.

Autor: Franciszek

wydarzenie

W niedzielę 6 listopada 2005 r. o godzinie 16:00 w Maison de la Chimie w Paryżu odbędzie się okrągły stół na temat zrównoważonego rozwoju. Wstęp wolny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Uwaga na życie .

Uwaga: Zaleca się rezerwację miejsca na stronie.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113