Izolacja ścian i RT 2005

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
podłoże
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/07/08, 09:38
Lokalizacja: Gironde

Izolacja ścian i RT 2005




przez podłoże » 04/10/08, 20:24

bonjour, :|
w Gironde wykonano izolację Prégymax 32 80+10 na ścianie z cegły terakotowej o wymiarach 20x20x50 (standard) obowiązującą w odniesieniu do RT 2005,
Z góry dziękuję,
Z poważaniem,
podmiotowy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16255
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280




przez Remundo » 04/10/08, 22:39

Cześć, Subiektywie

Ach, musisz o to zapytać Kapitana_Maloche’a…

To jego domena i jest modo : Idea:
A szczególnie...Obraz
: Chichot:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Re: izolacja ścian i RT:2005




przez Christophe » 04/10/08, 22:43

podmiot napisał:bonjour, :|
w Gironde wykonano izolację Prégymax 32 80+10 na ścianie z cegły terakotowej o wymiarach 20x20x50 (standard) obowiązującą w odniesieniu do RT 2005,
Z góry dziękuję,
Z poważaniem,
podmiotowy.


https://www.econologie.com/rt2005-les-re ... -3512.html
https://www.econologie.com/reglementatio ... -3352.html
0 x
podłoże
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/07/08, 09:38
Lokalizacja: Gironde




przez podłoże » 11/10/08, 17:03

bonjour,
pomiędzy,
pegymax32:80+13 tr:2,55
i optima 80+13 rt:?
jaka jest różnica? co jest najlepsze?
merci,
Cordialement :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 13/10/08, 10:36

Według. nie używasz tego samego pseudonimu forums skąd się dowiadujesz?

Ponieważ jesteśmy na stronie, na której i tak rozmawiamy o ekologii, odpowiem Ci z tego punktu widzenia.

Twój „pregymmax” jest wykonany z polistyrenu, który, jeśli zapewnia ciekawe właściwości termiczne, nie robi absolutnie nic poza tym, czego wymaga się od izolatora, a jego równowaga środowiskowa jest szczególnie opłakana: zużycie zasobów nieodnawialnych, bardzo wysoka energia zawarta w ciele, wpływ na zdrowie człowieka i środowisko poprzez uwalnianie różnych związków przez całe życie, zerową możliwość recyklingu itp...

Zatem wybierając mniejsze zło, zamiast tego weź LdV („optima”), ma to mniej negatywnych skutków!

W przeciwnym razie naturalne izolatory, wiesz? :?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 13/10/08, 10:50

Drwal napisał:Twój „pregymax” jest zmyślony polistyren, który, jeśli zapewnia ciekawe właściwości termiczne, nie robi absolutnie nic poza tym, czego wymaga się od izolatora, a jego równowaga środowiskowa jest szczególnie godna ubolewania: zużycie zasobów nieodnawialnych, bardzo duża ilość szarej energii, wpływ na zdrowie człowieka i środowisko poprzez uwalnianie różnych związków przez całe życie, zerowa możliwość recyklingu itp.

Hej, drwal, czy mógłbyś podać jakieś linki mówiące o toksycznym uwalnianiu różnych związków polistyrenu?

Jeśli nie, link do Twojego awatara uległ zmianie, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 13/10/08, 12:09

bham napisał:
Drwal napisał:Twój „pregymax” jest zmyślony polistyren, który, jeśli zapewnia ciekawe właściwości termiczne, nie robi absolutnie nic poza tym, czego wymaga się od izolatora, a jego równowaga środowiskowa jest szczególnie godna ubolewania: zużycie zasobów nieodnawialnych, bardzo duża ilość szarej energii, wpływ na zdrowie człowieka i środowisko poprzez uwalnianie różnych związków przez całe życie, zerowa możliwość recyklingu itp.

Hej, drwal, czy mógłbyś podać jakieś linki mówiące o toksycznym uwalnianiu różnych związków polistyrenu?

Jeśli nie, link do Twojego awatara uległ zmianie, prawda?
mój adres URL w podpisie się zmieniło, tak. To nowa, bardziej kompletna witryna.

Brak linku, zwłaszcza dokumentacji papierowej. Przypuszczam, że powinieneś być w stanie znaleźć coś samodzielnie, przeszukując Internet?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 13/10/08, 13:51

Drwal napisał: Brak linku, zwłaszcza dokumentacji papierowej. Przypuszczam, że powinieneś być w stanie znaleźć coś samodzielnie, przeszukując Internet?

OK, czy masz może jakieś odniesienia do badań, które mógłbym znaleźć w Internecie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 237