biały 0W40 zużyciem oleju azotek boru

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

biały 0W40 zużyciem oleju azotek boru




przez Christophe » 10/08/06, 18:17

Biały olej jak mleko, wydaje się co najmniej nieoczekiwanie. Ale nie ufaj temu delikatnemu kolorowi, który inspiruje spokój i zmysłowość, ten olej jest koncentratem najwyższej technologii, która nie ma równoważność lub konkurencja na rynku !! Prawdziwa rewolucja w świecie smarowania.

Obraz

Który adres do napełniania (regularni wymiany oleju zrozumieją)

Ten biały kolor, olej Spheretech, zawdzięcza go obecności mikrocząstek rozpylonej ceramiki (), która nadaje mu wyjątkowe właściwości. Producent zapowiada wyjątkową stabilność termiczną na gorąco i natychmiastowe smarowanie na zimno, co pozwala zmniejszyć przez 4 zużycie mechaniczne podczas pierwszych minut pracy.

Olej ten przeznaczony jest do stosowania we wszystkich typach silników benzynowych, wysokoprężnych, turbo benzynowych, tdi, hdi itp. I doskonale nadaje się do intensywnego użytkowania na torze lub oczywiście do codziennego użytku. redukcja tarcia o 65% prowadzi do optymalizacji wydajności, oszczędności paliwa, a przede wszystkim wyjątkowej niezawodności nieporównywalnej ze wszystkimi istniejącymi już produktami na rynku.

Ponadto zaleca się rozmieszczanie wymian oleju co najmniej 20 000 km. Bez względu na zastosowanie.

http://www.spheretech-europe.com/huile_ ... etech.aspx

ps: sprzedane 99 € za 5L w każdym razie ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 08 / 07, 18: 00, 1 edytowany raz.
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 182
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 12




przez rpsantina » 10/08/06, 18:48

cóż, nadal wolę brać moją 5-litrową puszkę „.......” w cenie od 25 do 30 euro co 10000 XNUMX ...

Przepraszam, Cri-Cri, ale nie jestem w swoim silniku, aby zweryfikować, czy ten jest „lepiej” nasmarowany tym nowym produktem ... Z drugiej strony, mój AX ma 300000 i najlepiej go traktuję ( ten sam olej, z jednym lub dwoma wyjątkami), ponieważ kupiłem go za 120000 XNUMX 8)
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/08/06, 19:04

Nadal jestem zaskoczony, czy to nie jest ultra twardy materiał azotku boru?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

biały 0W40 zużyciem oleju azotek boru




przez Denis » 11/08/06, 00:31

uważaj na „stare” silniki (ex ax : Chichot: ) nie obsługują zbytnio tych „super olejów”, często lepkość nie jest wystarczająco gruba, ciśnienie oleju jest niewystarczające, chcemy poprawić, mamy odwrotny efekt!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/08/06, 01:23

Halo

Zgadzam się z poprawą smarów, ale tam, gdzie już się nie zgadzam, to wymiana oleju przy 20000 km
Co z tymi, którzy robią kilka kilometrów rocznie, ci, którzy robią to z miasta, zimą, małe trasy, wszystko, aby zanieczyścić olej. Nie sądzę, że obecne filtry są w stanie oczyścić ten brudny olej, zwłaszcza gdy wiesz, że wiele filtrów uruchamia się po obejściu zimna lub co najmniej małych ograniczeń, zwykle otwieram używane filtry i zbadać deformację lotniczą zawodową (obowiązek samolotów, aby je otworzyć, aby sprawdzić, czy nie ma metalowych śmieci lub kuzyna, pozwala to uniknąć kosztownych napraw i nagłego awarii)
Zwykle olej w mało pracującym silniku należy wymieniać co roku, wilgotność staje się nadmierna i powoduje korozję wszędzie w silniku.
Z doświadczenia, kiedy zmieniasz olej w silniku, zużywa on niewiele, kiedy zostaje zanieczyszczony, zaczyna zużywać więcej, czas go zmienić, jest bardziej ekonomiczny w dłuższej perspektywie niż dodawanie więcej.

André
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

biały 0W40 zużyciem oleju azotek boru




przez Denis » 11/08/06, 09:38

tak, André, zgadzam się z tym wszystkim, aby otworzyć filtry, nie wiedziałem, że to zrobiono! : brak wiedzy lotniczej, super interesująca dziedzina dla mechaników!
dla obejścia, nie wiem, dla bieżącego filtra (trcteur, car tp ..) też ??

Jeśli chodzi o konserwację, trzeba zobaczyć przestrzenie najnowszego modelu! im bardziej spiczasty, tym mniej monitorowania !! w lotnictwie nie sądzę, aby istniała taka sama logika !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 11/08/06, 09:48

rpsantina napisał:Przepraszam, Cri-Cri, ale nie mam silnika, aby zweryfikować, czy ten jest „lepiej” nasmarowany tym nowym produktem ...


Uwaga Nie bronię tego produktu (100 € butelka nie powinna naciskać ...) była to czysto informacyjna, ponieważ jako mechanik uznałem to za zabawne :)

Z drugiej strony jedno jest pewne, jakość oleju ma fundamentalne znaczenie dla długowieczności silnika, a kiedy widzimy liczbę litrów niskiej jakości oleju sprzedawanego przez pod-marki dla kwestii ekonomiczności kilku €, należy martwić się długowiecznością silników.

Osobiste doświadczenie: przetestowałem tak zwaną oszczędność paliwa 0W30 na moim VFR z 1994 roku ... i po 50 km cofnąłem się, ponieważ w popychaczach zaworów było „grzechotanie” ( olej zbyt płynny) ... Gdybym był w samochodzie, na pewno nie usłyszałbym tego hałasu ... Ilu facetów tak popieprzyło swoje silniki?

Jeśli nie mleczny olej, zobaczymy wyniki gołębi ... przepraszam klientów za kilka miesięcy :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Biały olej azotek boru 0W40 przeciw zużyciu




przez Christophe » 11/08/06, 09:49

Denis napisał:uważaj na „stare” silniki (ex ax : Chichot: ) nie obsługują zbytnio tych „super olejów”, często lepkość nie jest wystarczająco gruba, ciśnienie oleju jest niewystarczające, chcemy poprawić, mamy odwrotny efekt!


Dokładnie, zobacz moje wcześniejsze doświadczenia z postem, ale niewiele osób o tym wie, a przede wszystkim ... znajdujemy coraz więcej tych olejów o bardzo niskich ciepłych gradientach ...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Biały olej azotek boru 0W40 przeciw zużyciu




przez Targol » 11/08/06, 09:52

Christophe napisał:Prawdziwa rewolucja w świecie smarowania.


Więcej niż wynalazek prezerwatywy zbiornikowej ????

... przepraszam. : Oops:

Christophe napisał:Który adres do napełniania (regularni wymiany oleju zrozumieją)


Zwłaszcza, że ​​tam odbywa się to bez użycia rąk !!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Biały olej azotek boru 0W40 przeciw zużyciu




przez Christophe » 11/08/06, 10:29

Targol napisał:Zwłaszcza, że ​​tam odbywa się to bez użycia rąk !!!


Bez rąk, prezerwatywy ... Nie brakowało by cię małego? : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138