Blog ... mój ogród!

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Tiboshadow06
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 18/08/06, 12:15

Blog ... mój ogród!




przez Tiboshadow06 » 23/12/08, 17:47

Cześć, tutaj dbam więc od lipca o ogród warzywny (bio ^^) i publikuję etapy na blogu, niestety przez kilka tygodni z zimą i dzikami, które wywróciły wszystko do góry nogami, ale wszystko przygotowuję aby w przyszłym roku od lutego do marca mógłbym mieć coś innego niż pomidory i bazylię ^^

Daj mi swoje wrażenia, to się dzieje => tutaj
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 29/12/08, 11:56

Wiele dobrych pomysłów!

Nie wahaj się podzielić się swoimi przepisami i doświadczeniami!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 29/12/08, 14:21

Ja też poszedłem zobaczyć jego blog i dodaję ten komentarz, aby zaktualizować temat : Chichot: ale także, aby otworzyć debatę!

Na tym blogu mówimy głównie o technikach i technologiach związanych z energią odnawialną ... jeśli moglibyśmy nawiązać kontakt z żywnością w ogóle, a szczególnie z organicznymi ogrodami warzywnymi, byłoby naprawdę dobrze : Mrgreen:

Na przykład za pomocą przypadkowych linków znalezionych tu i tam udało mi się odkryć wiele starożytnych i teraz zapomnianych technologii, które można zaktualizować, aby powrócić do bardziej naturalnego rolnictwa. (np. pompa hydrauliczna).

Poza tym na ten temat zaproponowałem projekt edukacyjny burmistrzowi mojej gminy, który wydaje się go interesować. Chodzi o tworzenie ogrodów warzywnych i warsztatów inicjacji na rzecz energii odnawialnych.
Jeśli temat Cię interesuje, oto krótka prezentacja projektu: http://ferme.nature.free.fr/projet-asso.pdf

Jeśli masz pomysły i komentarze, jestem również zainteresowany.
0 x
cunseulair
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 24/12/08, 18:57




przez cunseulair » 29/12/08, 14:34

dla projektów nadal można mieć odpowiednie powiązania z rolników ekologicznych w danym obszarze można znaleźć najbliższą grupę http://fnab.org/
0 x
Przyszłości nie ma w lusterku wstecznym
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 29/12/08, 20:51

nikel! powodzenia :D !
Z drugiej strony niewielka krytyka: postawienie Mosanto z czaszką (po prawej) i umieszczenie europejskiej etykiety BIO (idem dla AB), niestety dzisiaj popieramy mosanto (dla 0,9% GMO możliwe .. .;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 30/12/08, 11:15

Lubię łączyć organiczne ogrodnictwo i według księżyca, oto kalendarz na miesiące zimowe i wiosenne

Obraz

przepraszam, nie pamiętam na której stronie znalazłem ten kalendarz !!! Edytuj przez Christophe: zastąpienie obrazu linkiem delnoram

tutaj jest jednak łącze, z którym często się konsultuję, i które dobrze wyjaśnia różne fazy pracy, które należy wykonać zgodnie z pozycjonowaniem księżyca.
http://www.graines-et-plantes.com/index.php?Page=Calendrier-lunaire&lune=plantes
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 30/12/08, 12:18

Hasardine napisał: przepraszam, nie pamiętam na której stronie znalazłem ten kalendarz !!!


to jest humor, co? strona jest zaznaczona na zdjęciu :D
http://www.notretemps.com/cal_lun/page2.html
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/12/08, 12:32

+ 1 z delnoram :)

Jednak ktoś powinien mi wyjaśnić:

Dzisiaj: dzień rootowania
Jutro: dzień kwiatu

Jak więc sadzić kwiat, gdy jest -8 ° C i ziemia jest zamrożona jak teraz? Obraz
0 x
canares
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 35
Rejestracja: 26/11/08, 11:14




przez canares » 30/12/08, 12:39

Dla zainteresowanych, oto artykuł o zielonym ogrodnictwie :)
http://www.developpementdurable.com/con ... -vert.html

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 30/12/08, 14:00

tak, korzeń i kwiat !!!

widzicie, w dzień korzeniowy możecie zbierać ostatnią rzepę i kwitnąć, dbać o rośliny domowe!

za link tak samo dla mnie, dziękuję Christophe za zmiany!

nazwa strony pokazuje, że od dłuższego czasu nie brałam urlopu, zajmie to dobry tydzień, aby znów nauczyć się korzystać z mózgu (blondynki)!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122