Heat2Power, wydajność silników cieplnych sięga 40%

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Heat2Power, wydajność silników cieplnych sięga 40%




przez Capt_Maloche » 28/04/09, 23:53

przeczytaj w najnowszym Science et vie (s. 86) z maja 2009 r

Heat2Power odzyskuje ciepło odpadowe utracone przez spaliny silnika

Obraz

http://www.cleantechrepublic.com/2009/0 ... s-moteurs/

Na początku swojej pracy Randolph Toom, dyrektor zarządzający Heat2Power, byłby zadowolony z dostosowania istniejącej technologii regeneracji termicznej. Jednakże żadnego z 40 analizowanych procesów, takich jak silnik Stirlinga czy cykle Rankine’a, nie można było dostosować do obecnych pojazdów.


W międzyczasie Heat2Power wyposaży już w nadchodzących tygodniach generator o mocy 480 KW zasilający supermarket. Technologia powinna pozwolić na zaoszczędzenie 12% na 60 000 litrów paliwa zużywanego każdego miesiąca. Świetny wynik francuskiej innowacji, która stanowi tym samym prawdziwe narzędzie redukcji emisji CO2. Zwłaszcza jeśli trzymamy się punktu widzenia Randolpha Tooma, dla którego silnik cieplny nie jest gotowy się poddać. „Energia elektryczna jest technologią nieelastyczną i naprawdę kosztowną. Wydajność hybrydy jest bliska naszym, ale dodatkowy koszt pojazdu wynosi około 3000 euro w porównaniu z 400 euro w przypadku naszego modułu”. Dzięki Heat2Power debata na temat samochodu jutra zyskała nowy wymiar.

Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 29/04/09, 07:55

Jeśli rozumiesz jak to działa, prosiłbym o wyjaśnienie. : Chichot:
proces ten polega na odzyskiwaniu ciepła resztkowego utraconego przez spaliny silnika w celu przekształcenia go w użyteczną moc. Wystarczająco, aby poprawić wydajność naszych pojazdów, a tym samym zmniejszyć ich emisję CO2.
Ich badania doprowadziły do ​​modułu połączonego z silnikiem za pomocą paska lub przekładni. Energia cieplna pozyskiwana jest ze spalin silnika za pomocą wymiennika ciepła. Ten ostatni umieszcza się za katalizatorem (w pojazdach benzynowych) lub za filtrem cząstek stałych (w pojazdach z silnikiem Diesla).
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/04/09, 08:45

tak, meh.
nic rewolucyjnego.
klasyczna maszyna termiczna: sprężanie, doprowadzenie ciepła, rozprężanie, z tym wyjątkiem, że doprowadzenie ciepła następuje poprzez wymianę ze spalinami.
około XNUMX% poprawy wydajności, moim zdaniem jest to najlepszy przypadek, gdy gazy są bardzo gorące, to znaczy w niektórych bardzo specyficznych konfiguracjach obciążenia silnika.

ale jak zwykle wydajność to nie wszystko. lepiej wydać 2 litry na 100 przy małym, za słabym silniku i pojeździe lekkim i aerodynamicznym, niż 8 L/100 przy super wydajności przy dużym pojeździe 2 ton i mega dużym silniku wyposażonym w taki układ.

Przypomina mi to greenwashing Cadillaca z jego dużym hybrydowym napędem 4x4.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79421
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 29/04/09, 09:38

Świetnie i jak to działa? Jaka jest zasada? Wygląda bardziej jak wymiennik ciepła (katalizator) niż cokolwiek innego: co by było, gdyby katalizował parę ze gazów spalinowych w celu jego rozbicia?

Za 400 € nie wierz, że istnieje „uzupełniający” cykl termodynamiczny…

S&Pipo wierny sobie: czy jeśli pochodzi od przemysłowca, to znaczy, że jest wierny słowu? Nie ma tam nauki... to propaganda! : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 29/04/09, 11:25

Otóż ​​w artykule S&V podają, że agregat pracuje już od lutego 2009 z tym systemem i że zaobserwowana oszczędność wynosi 12%

W każdym razie

System wykorzystuje wymiennik na wylocie za filtrami katalitycznymi i/lub DPF, który służy do podgrzewania obiegu świeżego powietrza w celu wykorzystania zmian objętości (tego ogrzanego powietrza).
JAK STIRLING

Energia przekazywana jest do silnika za pośrednictwem zespołu tłokowo-cylindrowego połączonego z wałem silnika rozłączanym łańcuchem. Widzimy to wyraźnie na powyższym schemacie.

Na chwilę obecną brak dalszych informacji
Heat2Power napisał:„Energia elektryczna jest technologią nieelastyczną i naprawdę kosztowną. Hybryda jest bliska naszym osiągom, ale dodatkowy koszt pojazdu wynosi około 3000 euro w porównaniu do 400 euro w przypadku naszego modułu”
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79421
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 29/04/09, 11:29

Capt_Maloche napisał:Otóż ​​w artykule S&V podają, że agregat pracuje już od lutego 2009 z tym systemem i że zaobserwowana oszczędność wynosi 12%


Są lekarze pierwszego kontaktu, którzy działają od 2001 roku ze znacznie lepszymi wynikami... ale są one mniej „profesjonalne”, mniej „czyste”, a przede wszystkim „domeny publicznej i open source”…

Otrzymuj najświeższe informacje od ecopra:

Scania euro 5: -18% zużycia


https://www.econologie.com/forums/gillier-pa ... t4456.html

Capt_Maloche napisał:System wykorzystuje wymiennik na rurze wydechowej za filtrami katalitycznymi i/lub DPF, który służy do podgrzewania obiegu świeżego powietrza w celu wykorzystania zmian objętości (ogrzanego powietrza).


Nic nie rozumiem...czy to osobny stirling czy turbina czy co?

Capt_Maloche napisał:Energia przekazywana jest do silnika za pośrednictwem zespołu tłokowo-cylindrowego połączonego z wałem silnika rozłączanym łańcuchem.


I myślisz, że za 400€ masz silnik + wysokotemperaturowy wymiennik ciepła?

W Pipos&Vie znów śmierdzi trucizną!

Za 400 € myślę, że w systemie nie ma transformacji siły cieplnej i że leży to w 100% w chemii… może być inspirowane autogenicznym domieszkowaniem wody gdzie indziej…

Czy coś Ci to przypomina?

Przepraszam, Maloche, nie mam nic przeciwko tobie, ale mam dość naukowych i sensacyjnych bzdur S&V… za którymi nic nie stoi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 29/04/09, 12:10

To zupełnie jak Stirling

Cenowo wydaje mi się wręcz zaniżone, wymiennik + rury (modyfikacja wydechu) + blok tłokowo-cylindrowy + sprzęgło kompresora klimatyzacji + łącznik łańcucha + regulacja powinny kosztować około 1000€ bez montażu

Teraz musisz tylko poczekać, żeby zobaczyć

i to w żaden sposób nie zapobiega domieszkowaniu parą wodną

Połączenie tych dwóch rozwiązań mogłoby być może zwiększyć wydajność do 50% :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79421
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 29/04/09, 13:37

Jeśli istnieje silnik, myślę, że mówiąc 1000 €, nadal jesteś „miły” w stosunku do S&V: widziałeś cenę silników Stirlinga? Jest tak drogi, że nikt go nie produkuje (albo prawie nikt)...

To przypomina mi o Turboparowiec BMW et https://www.econologie.com/bmw-turbostea ... -2474.html

Przynajmniej uczciwie ogłosili znaczne dodatkowe koszty, zastrzegając tę ​​technologię dla najwyższej klasy BMW (samochód za 100 000 euro). :D) jeśli pewnego dnia wyjdzie!!

Obraz

Przeczytaj uważnie analizy, które wówczas przeprowadziłem, w drugiej części tego artykułu: https://www.econologie.com/bmw-turbostea ... -2474.html

400 € to cena rur wydechowych, którą widzimy na zdjęciu S&V... : Chichot:

Zatem jest to kłamstwo... Dla mnie S&V nie ma już żadnej naukowej wiarygodności... Mogą kontynuować swoją naukową sensację, ale w tym przypadku powinni zmienić tytuł, radzę im: Sensacjonalizm i życie...

ps: to nadal może być doping :) w tym przypadku 400€ byłoby możliwe... : Chichot:
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/04/09, 13:59

Christophe, jest to wyjaśnione na ich stronie, to nie jest substancja chemiczna, jest termiczna z kompresją, doprowadzeniem ciepła, rozszerzaniem: cykl termodynamiczny, a cena w rzeczywistości nie jest wiarygodna
występy są tylko w połowie tak dobre.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79421
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11083




przez Christophe » 29/04/09, 14:07

Uh, ale która strona? : Mrgreen:

Ach, znalazłem: http://www.heat2power.net/en__principle.php

Hej, Maloche, nie od tego powinniśmy zaczynać!

Przywracają ciśnienie? A jak przejść z 2 wydechów do > 20 barów silnika?

Trzeba popracować nad przewodem wydechowym i prawdopodobnie głowicą cylindrów oraz przeprogramowaniem oprogramowania...

Tym bardziej śmieszne jest ogłaszanie kosztu 400 €. . .

Jestem BARDZO zły na Science et Vie! : Evil:
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118