Oceń wzrost o liberalizacji

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Oceń wzrost o liberalizacji




przez Christophe » 07/11/06, 12:39

Czytaj:
http://alain.kerherve.free.fr/breve1406edf.htm

C) Liberalizacja cen dla profesjonalistów i otwarcie kapitału EDF/GDF ma katastrofalne skutki:

1 Ceny eksplodowały:

- Ceny pobierane przez EDF na wolnym rynku wzrosły o 75% w latach 2001–2006.

- EDF, porzucając swoją starą „taryfę”*, dostosowuje swoje bezpłatne ceny do Powernex i w ten sposób przywłaszcza sobie rentę sytuacyjną, z której korzysta jej pierwszy akcjonariusz, czyli państwo, ze szkodą dla francuskich przedsiębiorstw i konsumentów.

- Komisja Brukselska zakazuje jakiejkolwiek sprzedaży energii elektrycznej na wolnym rynku w ramach taryfy Powernex w imię walki z dumpingiem, pozbawiając w ten sposób Francję całkowicie uczciwej przewagi komparatywnej!

- Tymczasem GDF stara się narzucić bardzo znaczne podwyżki cen, mimo że rządowi udało się je powstrzymać. Tylko na razie.

- Francja na niedoborowym rynku europejskim rezygnuje z jednej z przewag komparatywnych stanowiących podstawę jej atrakcyjności i importuje ceny swoich partnerów!

2 Jakość usług publicznych cierpi:

- Usługi EDF i GDF stały się droższe lub pogorszone w porównaniu do poprzedniej sytuacji: natychmiastowe przerwy w dostawie prądu nawet w przypadku uchybienia się firmy w terminach płatności, trudności w kontakcie z doradcami, zwiększone koszty przenoszenia gazomierza w skrzynce (+ 23,53%), przyłącze napowietrzne (+15%), sprawdzenie i wymiana urządzeń pomiarowych (+35%).

- Zagrożenie podziałem kosztów utrzymania pomiędzy przedsiębiorstwami i władzami lokalnymi.

- Zniszczenie istniejących synergii we wspólnych usługach GDF i EDF, podczas gdy w tym czasie ewolucja wynagrodzeń menadżerów obu spółek towarzyszyła wzrostowi cen węglowodorów!

3 Interesy prywatne, a nie interes narodowy:

- wyścig o dywidendy na korzyść akcjonariuszy przeważa nad konkurencyjnością i jakością życia Francji, a także przygotowaniem na długoterminową przyszłość.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 07/11/06, 14:26

Wydaje się, że zapominasz, mój drogi Christophe, że cena regulowana nadal istnieje w obliczu liberalizacji. Klient, który „wychodzi z rynku regulowanego” nie może się wycofać, ale nic go do tego nie obliguje (właściwie niewielu to robi, biorąc pod uwagę ceny rynkowe)

Co więcej, ceny Powernext znacznie lepiej odpowiadają rzeczywistym kosztom energii, w przeciwieństwie do rynku regulowanego. Jednakże wielu z nas zgadza się co do konieczności pobierania opłat za energię po jej prawdziwej cenie, to znaczy w większości przypadków droższej.

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój infrastruktury transportowej, nie jest ona kwestionowana, ponieważ zarządzanie nią NIE podlega konkurencji, lecz wręcz przeciwnie, jest kontrolowane przez organizacje monopolistyczne (GRT w przypadku gazu, RTE w przypadku energii elektrycznej), które wynajmują prawa przejazdu różnym „ bezpłatnych” operatorów.

Niekoniecznie jestem zwolennikiem prywatyzacji, ale dobrze byłoby nie mówić za dużo bzdur. Jeśli chodzi o podwyżkę cen, to mówię „WRESZCIE!!”. Jeśli chcemy zmienić produkcję, a zwłaszcza zużycie energii, nie ma 36 rozwiązań. Z tego punktu widzenia jestem jak najbardziej za prywatyzacją.

No dalej, mam motywację do zrobienia małego trolla : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 07/11/06, 14:33

Hm, to było kopiowanie i wklejanie (w dużej mierze za edf… to normalne, że jest politykiem… trzeba być oportunistą), mające na celu dokładne rozpoczęcie debaty… To poo de moua! Problem w tym, że wiele się mówi o deregulacji, a wiele osób (w tym ja) jeszcze nie wszystko zrozumiało…

Stąd zainteresowanie dobrym, małym podsumowaniem na ten temat (dzięki regionowi Walonii)
0 x
RealWheel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 205
Rejestracja: 04/07/09, 23:44
Lokalizacja: Paryż




przez RealWheel » 16/06/12, 21:05

Rulian napisał:Wydaje się, że zapominasz, mój drogi Christophe, że cena regulowana nadal istnieje w obliczu liberalizacji. Klient, który „wychodzi z rynku regulowanego” nie może się wycofać, ale nic go do tego nie obliguje (właściwie niewielu to robi, biorąc pod uwagę ceny rynkowe)

Co więcej, ceny Powernext znacznie lepiej odpowiadają rzeczywistym kosztom energii, w przeciwieństwie do rynku regulowanego. Jednakże wielu z nas zgadza się co do konieczności pobierania opłat za energię po jej prawdziwej cenie, to znaczy w większości przypadków droższej.

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój infrastruktury transportowej, nie jest ona kwestionowana, ponieważ zarządzanie nią NIE podlega konkurencji, lecz wręcz przeciwnie, jest kontrolowane przez organizacje monopolistyczne (GRT w przypadku gazu, RTE w przypadku energii elektrycznej), które wynajmują prawa przejazdu różnym „ bezpłatnych” operatorów.

Niekoniecznie jestem zwolennikiem prywatyzacji, ale dobrze byłoby nie mówić za dużo bzdur. Jeśli chodzi o podwyżkę cen, to mówię „WRESZCIE!!”. Jeśli chcemy zmienić produkcję, a zwłaszcza zużycie energii, nie ma 36 rozwiązań. Z tego punktu widzenia jestem jak najbardziej za prywatyzacją.

No dalej, mam motywację do zrobienia małego trolla : Mrgreen:


Prywatyzacja przeniesie nas z powrotem do sytuacji powojennej. Ci, którzy doświadczyli tego przed i po, powiedzą ci, że nie ma możliwości porównania. Energia jest kluczową kwestią w naszym rozwoju. Prywatyzacja miała bezpośrednie skutki we Francji w postaci zamknięcia pewnej liczby naszych zakładów produkujących aluminium.

Pozostaje tylko jedno rozwiązanie walki z kapitalistycznymi monopolami, a mianowicie wprowadzenie w niedługim czasie darmowej energii: http://www.energythic.com/view.php?node=264
0 x
Gdy będziemy ble do budowy silników w zależności z prawdziwym kołem natury, będziemy produkować energię w nieograniczonych ilościach. Nikola Tesla
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/06/12, 21:40

RealWheel = DreamWheel, A negationist realiów zachowania energii, tak aby jego stronę i czysty wyimaginowane marzenia, które nigdy nie będzie działać.
0 x
RealWheel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 205
Rejestracja: 04/07/09, 23:44
Lokalizacja: Paryż




przez RealWheel » 16/06/12, 22:55

dedeleco napisał:RealWheel = DreamWheel, A negationist realiów zachowania energii, tak aby jego stronę i czysty wyimaginowane marzenia, które nigdy nie będzie działać.


Idioci, zdezorientowani swoją pewnością, przestałem dawać im najdrobniejsze wyjaśnienia na temat mojej pracy. Za jakiś czas będę miał w pracy kilka maszyn, to jest pewne.
0 x
Gdy będziemy ble do budowy silników w zależności z prawdziwym kołem natury, będziemy produkować energię w nieograniczonych ilościach. Nikola Tesla
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 16/06/12, 23:07

RealWheel napisał:W jakiś czas, mam kilka maszyn w ruchu, to jest pewne.


W pewnym momencie w pracy, na pewno, ale na jak długo?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/06/12, 23:45

Do czasu, gdy tarcie zatrzyma maszynę!!!

W przeciwnym razie obiecał już dawno ukończyć studia inżynierskie!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 17/06/12, 01:04

jeszcze walenie! Ale kiedy to się skończy?

Należy pamiętać, że jeśli Dedeleco miałby zjeść własne danie, nie powinno ono być zbyt niestrawne ...> : Chichot:
0 x
RealWheel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 205
Rejestracja: 04/07/09, 23:44
Lokalizacja: Paryż




przez RealWheel » 17/06/12, 01:38

Christophe napisał:
RealWheel napisał:W jakiś czas, mam kilka maszyn w ruchu, to jest pewne.


W pewnym momencie w pracy, na pewno, ale na jak długo?


Niezrównoważony koła grawitacja, która zapewnia 4400 300 dnia W stratami W. powinna włączyć się tutaj! Odśrodkowej i siły Coriolisa symetrycznie anulować w fazie obrotu mas.
0 x
Gdy będziemy ble do budowy silników w zależności z prawdziwym kołem natury, będziemy produkować energię w nieograniczonych ilościach. Nikola Tesla

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201