The Dechetarians: wiesz? JT FR2 13 21-01-2008

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

The Dechetarians: wiesz? JT FR2 13 21-01-2008




przez jean63 » 21/01/08, 14:45

Społeczeństwo konsumpcyjne generuje niewiarygodne marnotrawstwo żywności. : Evil:

„Moda” pochodzi z USA: śmieciarze nie są w potrzebie ani bezdomni, ale robią śmieci… i to jest niesamowite, mogą się wyżywić, nic nie kupując, a nawet dawać znajomym! !

http://jt.france2.fr/13h/

kliknij „BEZPYŁOWE”
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 21/01/08, 22:06

Oto wideo:

Aktualności F2: 21 -01:2008-:


Zbieracze odpadów lądują we Francji

Jeśli widzisz 22-letniego młodzieńca grasującego w Montpellier, niekoniecznie jest on bezdomny.W rzeczywistości Jérémy Briffa jest studentem..i z pewnością jest pierwszym przedstawicielem ruchu we Francji, który przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych Państwa.. Chodzi o konsumowanie tylko produktów znalezionych w śmietnikach, aby zaoszczędzić pieniądze i walczyć ze społeczeństwem konsumpcji i marnotrawstwa Portret podpisany Veronique GAGLIONE i Françoise Mazou
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/01/08, 17:37

Bonjour à tous

Duży błąd przy bramce. Aby ludzie nauczyli się dawać, zamiast głupio marnować to, co dobre i nadające się do odzyskania, inteligentnej i obywatelskiej żywności, robić śmietniki w higienicznych warunkach godnych XIX wieku, trzeba będzie czekać, aż będą zgony z powodu zatrucia salmonellą i innymi smakołyki w tym samym stylu, aby uświadomić sobie, że to wszystko..... :zmarszczyć brwi:

Kiedy facet w raporcie mówi, że nawet jeśli zachoruje na to, to będzie kontynuował, zapomniał powiedzieć, czy wyjdzie z tego żywy, czy nie upośledzony…
W koszach można znaleźć wszystko i zdarzyło mi się mieszać odpady żywnościowe i produkty gospodarstwa domowego w jednym opakowaniu (aby odzyskać pojemnik). Osoby tego rodzaju będą musiały wykupić abonament w centrum kontroli zatruć.....

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 23/01/08, 00:25

Z tego, co widziałem w tym raporcie, bierze tylko produkty w opakowaniach.

Cóż, to pewne, że jak na jogurty pozostawione latem na słońcu, to do bani…. ale chyba nie jest na tyle głupi, żeby je jeść.

Mylisz się, jeśli wierzysz, że będziesz edukować ludzi, którzy wyrzucają żywność do śmieci, że zaczną dawać ją potrzebującym lub restauracjom serca; nie stanie się to jutro.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/02/08, 23:35

: Arrow: Mówiliśmy już o tym pod tytułem ZNASZ FREEGANSÓW?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 04/02/08, 20:25

Niemniej jednak często widzimy telewizory lub inne urządzenia wyrzucane z mniejszą lub większą ostrożnością (w najlepszym przypadku nieporęczne, w najgorszym schowane za pojemnikiem.

Odzyskałem już TV magneto ekspres do kawy itp. że naprawiłem, wyczyściłem i przekazałem ludziom, którzy tego potrzebowali (lub zachowali).

Mój ojczym od lat ma piekarnik, który znalazł na poboczu drogi!

Już nie naprawiamy, wyrzucamy (już wyrzucamy jak działa, więc...).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 205