Auto-bio: magazyn poświęcony logicznemu pojazdowi biologicznemu?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii

Auto-bio: magazyn poświęcony logicznemu pojazdowi biologicznemu?




przez vttdechaine » 17/01/07, 18:35

Bonjour à tous,

Mam nadzieję, że nie powielę innej wiadomości lub informacji na stronie.
Właśnie narodził się nowy magazyn: AutoBio. 6 nr/rok. Myślę, że to podejście jest interesujące, ponieważ próbuje pogodzić podróże i ekologię (z wyjaśnieniami i wszystkim innym). Trochę drogo: 5 euro, ale nie psujcie mi przyjemności.

Tym, którzy mnie trochę znają, z góry odpowiadam na pytanie: nie, nie mam żadnych działań z tym wydawcą, nie, nie piszę dla tej recenzji.

Miłego czytania wszystkim.
0 x
Marty
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 17/01/07, 19:33

Bio Vehicle...AutoBio...przepraszam, ale to nonsens!!

W jaki sposób samochód jest ekologiczny?
Najbardziej ORGANICZNĄ rzeczą w samochodzie jest... dokładnie paliwo (ropa naftowa lub biopaliwo)...

To określenie jest obraźliwe!! AutoEco lub AutoVerte w skrócie, ale ORGANICZNE nie...przepraszam...

Jegoescrology

Czy istnieje witryna?
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 01 / 08, 10: 24, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 17/01/07, 20:31

drewniany samochód z odzysku z napędem zwierzęcym :P
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 18/01/07, 09:50

Nazwa magazynu zawsze przyprawia o ból głowy. Szukamy miesiącami, zanim zorientujemy się, że nazwa jest zarejestrowana... to najczęściej kłopot.
AutoEco może mieć konotację ekonomiczną, ale tak naprawdę nie to jest tematem. Myślę, że jeśli zadamy konsumentowi pytanie „zwykłe”, jeśli usłyszy „BIO”, łatwiej mu będzie pomyśleć o czymś, co wiąże się ze środowiskiem i jego ochroną (no cóż, przyszło mi to do głowy… to z tego powodu że otworzyłem tę recenzję)... stąd nałożony na dużą markę obowiązek zmiany nazwy jednego ze swoich jogurtów, którego nazwa mogłaby wprowadzać w błąd.

Ale prawdą jest, że tytuł tego magazynu to wielkie nadużycie językowe.

Mam też nadzieję, że nie ograniczą się one tylko do pokazania nam samochodów, które mają mniejszy wpływ na środowisko, ale że zobaczymy także cały łańcuch życia samochodu i jego konsekwencje dla środowiska.
0 x
Marty
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/01/07, 11:04

Czy istnieje strona internetowa, na której omówiono tę recenzję? czy kupiłeś to?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 18/01/07, 12:34

Nie widziałem strony internetowej (często jest ona w tytule i nic tam nie ma).
Kupiłem magazyn. Nie jest źle, ale moja opinia jest drugorzędna, tym bardziej, że pierwsze 10 numerów często służy do resetowania linii redakcyjnej.
0 x
Marty
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 18/01/07, 15:54

vttdechaine napisał:Myślę, że jeśli zadamy konsumentowi pytanie „zwykłe”, jeśli usłyszy „BIO”, łatwiej mu będzie pomyśleć o czymś, co wiąże się ze środowiskiem i jego ochroną (cóż, mnie to skłoniło do myślenia… dlatego otworzyłem to recenzja)...


Właśnie to krytykuję: w dużym stopniu wprowadza to konsumenta w błąd...samochód NIE JEST EKOLOGICZNY i długo nim nie będzie...

Gdybym pracował w wytwórniach produktów organicznych Zdecydowanie złożyłbym skargę na ten magazyn za niewłaściwe użycie terminu „organiczny”…

To Rulian będzie miał halucynacje...
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 18/01/07, 17:20

Christophe napisał:Gdybym pracował w wytwórniach produktów organicznych Zdecydowanie złożyłbym skargę na ten magazyn za niewłaściwe użycie terminu „organiczny”…

To Rulian będzie miał halucynacje...


Hej, znowu narobiłem niezły bałagan : Lol: .
0 x
Marty
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/01/07, 01:23

Bof... Aby Rulian miał halucynacje, wystarczy wymówić słowo „samochód”... : Lol:

Co oznacza dla ciebie „ORGANICZNE”, Not’Maitre? : Wink:

Doskonale rozumiem, co ma na myśli nasz przyjaciel dziennikarz...
Czy może nam Pan przedstawić kilka podsumowań poruszanych tematów oraz, jak to dobrze podkreśliliście, sposobu ich eksploracji?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/01/07, 09:36

Drwal napisał:Co oznacza dla ciebie „ORGANICZNE”, Not’Maitre? : Wink:


Dla Christophe’a nie wiem, dla mnie jedynym organicznym „samochodem” jest ten, którym karmimy zboża i trawę: drewniany wóz ciągnięty przez konia, muła lub osła
: Mrgreen:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 184