Ekonologiczne „laboratorium”: co to jest?

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Ekonologiczne „laboratorium”: co to jest?




przez Christophe » 23/11/06, 10:06

W związku z widocznym brakiem zainteresowania stowarzyszeń ochrony konsumentów w zakresie ekonologii (i zmęczony testowaniem, nieco szorstki w kuchni lub łazience, postanowiliśmy zastosować część dochodów sklepu na założenie małego „laboratorium” do badań.

W przypadku pierwszej specyfikacji (i biorąc pod uwagę nasze środki) myślę, że byłoby interesujące ograniczyć się testy małego sprzętu elektronicznego, w tym:

- żarówki (ledowe, fluorescencyjne ...): zużycie, wydajność, ogrzewanie ...
- akumulatory (wszystkie typy ...): pojemność ze względu na cykle ładowania / rozładowania ...
- panele słoneczne: moc, wydajność ...
- każdy inny możliwy test elektryczny (precyzyjny styl kalibracji PM230 ...)



Na razie myślałem o następujących narzędziach:
- generator prądu / napięcia (ze zintegrowanym miernikiem mocy, jeśli to możliwe) i GBF
- Oscyloskop
- Luksomierz / Watomierz / termometr ...
- "Miernik pojemności" (symulacja ładowania / rozładowania akumulatora np. Z zakresu od 1,5 do 48V), nie wiem czy istnieje, prawdopodobnie konieczne będzie jego samodzielne wykonanie 8)

Oto twoja rada byłaby mile widziana:
1) Jakieś pomysły dostawcy sprzętu do pomiaru jakości po najlepszej cenie?
2) Co sądzisz o tym pomyśle?
3) Czy widzisz jakiś inny użyteczny materiał? (nie zapominaj, że nie jestem inżynierem elektronikiem ...:zaszokować: )

Oczywiście celem jest przedstawienie wszystkie wyniki testów witryny i forum ! Kampanie testowe lub testowany materiał zostaną przeprowadzone we współpracy z tymi, którzy chcą forum :).
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 12 / 06, 17: 51, 1 edytowany raz.
0 x
bolton069
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 02/11/06, 13:15
Lokalizacja: Belgique
x 1

Niech żyje EcoNoLabo




przez bolton069 » 23/11/06, 10:43

Hi Christopher,

Moja interwencja może wydawać się nonszalancka, ponieważ publikuję niewiele, ale uważam ten pomysł za bardzo interesujący.

Przynajmniej w przypadku powtarzających się testów, w celu przeprowadzenia bardziej szczegółowych i terminowych testów konieczne byłoby znalezienie się u znajomych, a nawet w szkołach (jestem w Belgii i mam wielu przyjaciół inżynierów, powinien zapytać ich, czy niektórzy mają nie utrzymywał dobrych kontaktów z nauczycielami, którzy mogliby zapewnić dostęp do laboratoriów, podczas wakacji: może kopać). 8)

W przeciwnym razie jestem gotów od czasu do czasu przyjść i pomóc, jeśli potrzebujesz małych dłoni, aby włożyć palce do gniazd w celu przeprowadzenia eksperymentów. : Idea: Wreszcie niezbyt często qd nawet palce w gnieździe. : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/11/06, 13:24

Uh ... Może nie było to jasne, ale chodzi o to, aby stworzyć "osobiste" laboratorium, innymi słowy: w domu ... Nie zamierzam kucać w zewnętrznych laboratoriach (publicznych lub prywatnych ) ... Pracowałem już w ten sposób i wiem, jak to idzie: więcej trudności niż cokolwiek innego ...

Oczywiście projekt nie jest ambitny (przynajmniej na początek) ... ale oszukańcze inwestycje można by zrobić później ...
0 x
belze1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 14/11/06, 15:32
Lokalizacja: wschód

Re: Ekologiczne „laboratorium”




przez belze1 » 23/11/06, 15:53

Christophe napisał:- każdy inny możliwy test elektryczny (precyzyjny styl kalibracji PM230 ...)
.


Jaki jest cel kalibracji PM230; i do jakiego stopnia
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 23/11/06, 15:56

W rzeczywistości nie był to bardzo dobry przykład ...

Ale to by się przekonało, czy jest tak dokładny jak watomierz laboratoryjny ... Skalibrowaliśmy go już mniej więcej, ale tylko w różnych stałych punktach i nie zmieniając ładunku (patrz posty na świetlówkach / doprowadziło). Wyniki były dobre, ale dokładniejsza kalibracja nie zaszkodzi!
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 23/11/06, 16:57

Niestety nie mogłem ci pomóc, ponieważ niewiele wiem na ten temat, ale jest to bardzo dobra inicjatywa.
Ponieważ nikt nas nie interesuje, musimy samofinansować się.
0 x
Razem możemy zmienić
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/11/06, 12:49

Wymagany nowy sprzęt: licznik czasu dla długich testów włączania / wyłączania ...

Przytrzymanie zegara mechanicznego może być bardzo odpowiednie, ale ograniczone do cykli 15 min (w tym maks. 48 cykli dziennie) ...

Ale to, co jestem głupie, to idealne narzędzie do tego:
oszczędności energii elektrycznej

Programuje się z każdą minutą!

Więc mógłbym przeprowadzić test na Syriuszu i jednocześnie świetlówce!

Instynktownie opieram się na minimalny cykl 3 min ON i 1 do 2 min OFF ... lub 288 do 360 cykli dziennie .... co najmniej 8640 na miesiąc! Co zatrzasnąć świetlówkę kompaktową kilka razy po kilku miesiącach !! Sąsiedzi będą się zastanawiać, pkoi miga w domu !! : Chichot: : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 14: 01, 2 edytowany raz.
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 25/11/06, 12:55

Jak mogłeś o tym wcześniej nie pomyśleć?
Jeśli chodzi o sąsiadów, to na pewno będą się martwić!
0 x
Razem możemy zmienić
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/11/06, 12:56

Nie możemy myśleć o wszystkim samemu ...

To jest siła forum prawda? Jeden pomysł prowadzi do drugiego ... Tak postępujemy ... :)

ps: tak długo, jak to zrobię, nie ograniczę się do świetlówki kompaktowej, ale 2 lub 3! (nowy od innej marki)
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 25/11/06, 13:11

Dobrze, że zaraz wykonasz test programisty : Mrgreen: Dla niego także z pewnością wielokrotne włączanie / wyłączanie go męczy. Może być tak, że w obliczu Syrusa traci :P
0 x

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 52