Po prostu Pantone!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Po prostu Pantone!




przez jean63 » 24/01/06, 11:16

Bonjour à tous,

Chciałbym spróbować po prostu zrozumieć problemy, które pojawiają się w trakcie rozwoju tego systemu. Przeczytałem wiele postów i stron na ten temat... co z nich wyniosłem (ale prawdopodobnie nie wszystko zrozumiałem i taki jest cel tego pytania). : Arrow:
Oczywiście zwracam się do tych, którzy testują (Christophe, PITMIX, André, as…gyr ??, itp…) : Arrow:

1 - Wydaje mi się, że system ten sprawdza się dobrze zamontowany na traktorze lub kosiarce ......
Czy można wywnioskować, że działa to przy stałych obrotach silnika (tak jest w przypadku ciągnika orzącego pole na dużych obszarach o powierzchni kilkudziesięciu, kilkuset hektarów, a także kosiarki w mniejszych proporcjach)?

2 - Rozumiem, że znowu jestem obserwatorem i wygląda na to, że masz problem z określeniem długości i rodzaju stali pręta reaktora.....i to z pewnością zależy od konkretnego silnika (diesel czy nie, jaka moc, jaki rodzaj chłodzenia - powietrze czy woda - myślę o testowanym 2CV6 - jaka temperatura spalin...etc?) .

3 - W zależności od tej temperatury jaki barboter zrobić, jaką mieszaninę cieczy w tym barborze ? (Czytam czystą wodę, czy zmieszaną z benzyną? czy alkoholem?... Nie wiem dokładnie, w jakich proporcjach?). Czy nie ma to wpływu na wytwarzaną „parę” (termin jest niepoprawny, ale hej, tak to nazwiemy), a zwłaszcza na wielkość tych słynnych kropelek?

4 - Jak możemy zoptymalizować pochłanianie tych kropel przez silnik? PRAWDZIWYM dużym problemem jest możliwość wtryskiwania do dolotu i w zależności od wszystkich znanych parametrów w czasie t kropelek uzyskanych przez „pantonizację”.

Obawiam się jednak, że w samochodzie (biorąc pod uwagę zmiany temperatury, prędkości obrotowej silnika itp., które często się zmieniają, z wyjątkiem jazdy ze stałą prędkością na autostradzie) konieczne będzie (na razie) znalezienie optymalnego rozwiązanie dla danej prędkości obrotowej silnika przy danej temperaturze zewnętrznej.

Aby system działał przy każdej prędkości obrotowej silnika i przy każdej temperaturze zewnętrznej, konieczne byłoby „wynalezienie” komputera elektronicznego, który mógłby regulować dopływ tych kropelek w zależności od parametrów (czujnik temperatury spalin, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temp., temp. bełkotki, podciśnienie na wlocie wejściowym... itp.).

Być może prościej byłoby umieścić przełącznik na elementach sterujących pojazdu (na desce rozdzielczej), który odcina dopływ kropel w trybie WYŁĄCZONYM (na przykład na biegu jałowym) i otwiera zawór w trybie „autostrady ze stałą prędkością”.

Po wojnie 39-45 Peugeot wypuścił 203, który miał ręczny system na desce rozdzielczej, który pozwalał (naprawdę) modyfikować wyprzedzenie zapłonu... byli prekursorami elektronicznego zapłonu z kalkulatorem : Idea: ....Żartuję.

Być może i tutaj wyprzedzenie zapłonu jest ważne, aby zoptymalizować wchłanianie kropel w zależności od prędkości obrotowej silnika?

Nawet jeśli moje pytania są głupie, przyjmuję je i czekam na wasze oświecenie, wy, którzy testowaliście system, co sądzicie o moich pytaniach. : Idea:

Z góry dziękuję za Twoje doświadczenie. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 24/01/06, 11:38

Co prawda na ciągnikach są najlepsze rezultaty, ale zapewniam, że nie trzeba być dużym operatorem, żeby dzięki Pantone zaoszczędzić pieniądze : Chichot:
Co prawda w dużych silnikach wydzielanie ciepła jest bardzo duże, odgrywa to znaczącą rolę, wtedy nie ma zbyt wielu zmian prędkości jak w samochodach.
Uzyskane oszczędności są zatem mniejsze w przypadku samochodu, dlatego może zaistnieć potrzeba przeglądu całego projektu reaktora i zespołu, aby magazynować tyle ciepła, co w maszynie rolniczej.
To wyzwanie, które stawiam sobie z trenerem i zostaniecie o tym wkrótce poinformowani pod koniec moich testów.
Ostatnio edytowane przez lau 24 / 01 / 06, 12: 59, 1 edytowany raz.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 24/01/06, 12:38

Dziękuję Lau za miłą odpowiedź. :D

Dobrze jest móc rozmawiać z takimi ludźmi jak Ty.

A +.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
nicky66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/01/06, 13:21




przez nicky66 » 24/01/06, 15:40

Lau napisał:Uzyskane oszczędności są zatem mniejsze w przypadku samochodu, dlatego może zaistnieć potrzeba przeglądu całego projektu reaktora i zespołu, aby magazynować tyle ciepła, co w maszynie rolniczej.
To wyzwanie, które stawiam sobie z trenerem i zostaniecie o tym wkrótce poinformowani pod koniec moich testów.


Widziałem kilka prototypów (cześć, jestem nowy :D ) i BARDZO ŹLE zoptymalizowany odzysk ciepła z powietrza:
prosta rurka w pojedynczym kolektorze wydechowym nie tylko spowalnia wydech poprzez zmniejszenie objętości kolektora, ale ile energii pozostaje na wyjściu?

na pierwszy rzut oka (ponieważ jestem nowy, jeśli powiem coś głupiego lub przekombinowanego, powiedz mi :D) nie byłaby konieczna modyfikacja oryginalnej rurki, aby przeprowadzić przez nią kawałek rury, ale stworzenie nowej części, jednym słowem: wymiennika, który odzyskuje maksimum energii, z pewnością moglibyśmy uzyskać zimny lub letni wydech przy dobrze wykonany układ, miedziany z żebrami w wydechu itp. :)

W skrajnym przypadku możemy na przykład odzyskać jeden lub dwa grzejniki czterolistne i przeprowadzić spaliny za pomocą szalunku, na początek coś prostego i szybkiego?
:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 24/01/06, 17:08

mamy do czynienia ze specjalistą!

Członek forum Powiedziano mi, że reaktor w układzie wydechowym nieznacznie spowalnia prędkość maksymalną.
Inny facet (Rezut) poszerzył tę powierzchnię garnka, żeby nie mieć tej niedogodności, w efekcie: zacznie montaż od nowa, bo gazy trzeba zagęścić.
: Arrow: jego stara edycja: https://www.econologie.com/forums/citroen-bx ... t1372.html

Jean, um..dzięki za komplement
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 24/01/06, 19:29

lau... nic złego. :D

Wydaje mi się, że ten nowy ma dobre pomysły. Rzeczywiście nie bardzo zrozumiałem jeszcze sposób montażu reaktora w rurze wydechowej, mam takie samo zdanie jak głośnik, którego nicku zapomniałem (przepraszam) co do tego, że producent wszystko obliczył pod kątem optymalizacji średnicy rury oraz jej krzywiznę.
Poza tym uważam, że osoby jeżdżące na crossach 2CV modyfikują to wyjście, aby dać silnikowi więcej mocy, a na deuche nie ma za bardzo co drapać; to jedyny element, który mają prawo modyfikować i dzięki temu uzyskują większą moc... po prostu idź na zawody 2CV Cross.
Dlatego też zastanawiam się nad odzyskiem ciepła w tym miejscu, rozwiązanie z grzejnikami wydaje mi się dobrym pomysłem.

Co dzieje się z pracą katalizatora, który musi pracować w wysokich temperaturach......choć można powiedzieć, że jeśli "pantonizacja" działa dobrze, to katalizator nie jest już potrzebny? Czyż nie? :? :?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
nicky66
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/01/06, 13:21




przez nicky66 » 24/01/06, 20:55

absolutnie ; na tym właśnie polega główny cel firmy Pantone: czyste powietrze w spalinach, więc nie ma potrzeby stosowania katalizatora, który działa tylko wtedy, gdy jest gorący i zawiera substancje nadmiernie zanieczyszczające, które powodują choroby, takie jak chroniczne zmęczenie itp. : Evil:
dodatkowo zmniejsza moc silnika :p

ale takie pytanie sobie zadaję, czy osoby które odczuły lekki spadek mocy miały wspólną rurkę do wymiany w oryginalnym wydechu?
Byłoby bardzo ciekawie, gdyby za ten efekt uboczny odpowiadała sama redukcja spalin, chyba, że ​​już wiemy, że pochodzi ona z czegoś innego? :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/01/06, 22:29

Wysokowydajny układ wydechowy samochodowy jest zoptymalizowany pod względem kształtu, a zwłaszcza pod kątem równoważenia długości różnych przewodów przed połączeniem w pojedynczą rurę.
Pozwala to na bardzo dobre opróżnianie cylindrów przy wysokich obrotach.
Jeśli opuścimy te ramy i wejdziemy w ramy samochodu pana TouleMonde, jedyną naprawdę ważną rzeczą jest nietworzenie przeciwciśnienia w układzie wydechowym...

Nicky, co to jestrzeczy nadmiernie zanieczyszczające, które powodują choroby, takie jak chroniczne zmęczenie itp. " zawarte w katalizatorach?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/01/06, 23:14

Witam,
Przypominam że reaktor Pantona nie jest prostym wymiennikiem, gdybyśmy chcieli zrobić wymiennik to zrobilibyśmy z długiej rurki koncentrycznej na całej długości samochodu
Fakt, że duża część ciepła jest pochłaniana w reaktorze na długości 20cm jest czymś dość niezwykłym, to tylko obserwacja, że ​​ponad połowa ciepła ze spalin jest pochłaniana w reaktorze, ale to tylko jeden z powodów, który mówi nam, że to działa, zdarzyło mi się przepuścić zbyt dużo wody, absorpcja temperatury jest jeszcze większa, ale wydajność reaktora maleje (lub przynajmniej wzrasta zużycie), więc konieczne jest przepuszczenie wody do reaktor w odpowiedniej proporcji tak aby temperatura spalin spadła mniej więcej o połowę, na tym etapie dolanie większej ilości wody daje odwrotny skutek...

Odnośnie przyznanych rur wydechowych i ograniczeń

Po raz kolejny nie należy mylić mocy maksymalnej z wydajnością silnika.

Nie należy mieszać momentu obrotowego i mocy w silniku. Wiem to dobrze o silnikach lotniczych, ponieważ dostosowuję śmigła do silników. Zawsze zaskakuje to pilota, gdy mówię mu, że „silnik o mocy 100 KM”
Continental nie jest wystarczająco mocny, aby obrócić śmigło silnika Continental o mocy 90 KM... a jeszcze mniej 65 KM.

Silnik ma wolny wydech i rurę o niewłaściwej długości
może generować mniejszą moc niż silnik, w którym dla danej prędkości obrotowej tłumik jest umieszczony w odpowiedniej odległości...

W naszym przypadku interesuje nas ile KW uzyskamy z silnika na 1 litrze benzyny,
bez względu na jego przemieszczenie lub moc..
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 25/01/06, 01:24

Dziękuję André za wyjaśnienia dotyczące mojego niskiego poziomu wiedzy na temat systemu Pantone.

Na jakim pojeździe działa Twój system? jaki silnik (benzyna czy diesel?). Myślę, że już dawno odpowiedziałeś na wszystkie te pytania, ale powiedz mi tylko, w jakim temacie i w jakim przybliżonym terminie. i poszukam w Twoich postach.

Z góry dziękujemy za Państwa dyspozycyjność w odpowiadaniu na prośby różnych interesariuszy na wszystkich poziomach, a także za dzielenie się ze wszystkimi swoją wiedzą. :D : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119