Zdjęcia małej turbiny wiatrowej

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
pierwiosnek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 04/11/09, 23:34
Lokalizacja: Dol de Bretagne

Zdjęcia małej turbiny wiatrowej




przez pierwiosnek » 09/02/10, 22:03

dobry wieczór
Oto wreszcie moja mała wiatrówka skończona, testowałem ją na tokarce na różnych obrotach, ale jeszcze nie z wiatrem, jak tylko będzie zamontowana na kamperze to zrobię testy.
Testy na tokarce, przy 135 obr./min, rozpoczęcie ładowania 12,5 V z podłączonym akumulatorem, przy 200 obr./min, 1,8 A. do 16 amperów. przy 800 obr./min. Postaram się zamieścić zdjęcia na ten temat forum, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, moim słabym punktem jest komputer.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 11/02/10, 15:17

Witam,

Wrzucam więc dla Primevere zdjęcia z realizacji jego wspaniałej maszyny.
Pozostawiam jemu komentarz na temat etapów realizacji.

A+

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 11/02/10, 18:39

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 11/02/10, 18:41

Obraz
Obraz
Obraz
0 x
pierwiosnek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 04/11/09, 23:34
Lokalizacja: Dol de Bretagne

turbina wiatrowa własnej konstrukcji




przez pierwiosnek » 11/02/10, 22:17

dobry wieczór
Przede wszystkim dzięki Loopinq, który zamieścił dla mnie zdjęcia, bo nie mogłem tego zrobić, nie radzę sobie z komputerem, na szczęście tylko dla drobiazgów, jest lepiej. Z drugiej strony zapomniałem daj mu zdjęcia małej nawijarki, którą zrobiłem, bardzo prostej, ale bardzo praktycznej.
W przypadku mojej małej turbiny wiatrowej chłodzenie odbywa się za pomocą powietrza przechodzącego przez piastę śmigła i wychodzącego z tyłu. genu. Zaznaczyłem już na forum jego osiągi przy różnych prędkościach, więc muszę jeszcze dokończyć instalację na moim kamperze i przeprowadzić testy z wiatrem, a priori powinien zacząć dostarczać przy wietrze od 4 do 5 km/h, a następnie usunąć poprzez ustawienie steru na 8 do 10 amperów. mianowicie, że kamper nie korzysta z silnych wiatrów, chyba że jesteśmy na skraju wybrzeża. Wolę maszynę, która dostarcza mało, ale zawsze lub prawie, niż duży przepływ i rzadko. Rozumiem, że większość turbin wiatrowych na rynku jest przebadana i daje satysfakcję dopiero od 20 km/h i więcej, ogłaszają prędkości przepływu, które są rzadko osiągane. Jeśli zrobię tylko 2 ampery. ten sam wiatr, dopiero zaczyna płynąć.
Miłej lektury i A+ Z poważaniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 13/02/10, 19:39

Ta wiatrówka jest piękna!
Twój warsztat też jest piękny!
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/02/10, 20:38

Rzeczywiście imponujące! Gratulacje.

Czy wiesz, czy obecnie istnieją łożyska magnetyczne z magnesami trwałymi, które zmniejszają tarcie przy dużych prędkościach?
0 x
A bientôt!
pierwiosnek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 04/11/09, 23:34
Lokalizacja: Dol de Bretagne

łożyska magnetyczne




przez pierwiosnek » 13/02/10, 21:01

Dobry wieczór Bernardzie

Przepraszam, nie znam się na łożyskach magnetycznych, powiem nawet, że nigdy o nich nie słyszałem. A + Z poważaniem. alan
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 13/02/10, 21:19

Dobry wieczór ,

Jestem zachwycona obudowami.
Powiedzielibyśmy, że jest termoformowany, ale bez wątpienia jest kompozytowy.
Lustrzane wykończenie dna formy czy farba PU?

Szybkie pytanie dotyczące konstrukcji stojana:
Cewki nie są owinięte wokół żelaznego rdzenia?
Czy występuje zgrzytanie przy niskiej prędkości?

A+
0 x
pierwiosnek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 04/11/09, 23:34
Lokalizacja: Dol de Bretagne

mała turbina wiatrowa




przez pierwiosnek » 13/02/10, 22:18

Dobry wieczór Looping
Jeśli chodzi o obudowy, to są one wykonane z kompozytów, nałożyłem żelkot formierski, ale musiałem dokonać drobnych przeróbek, a więc wykończenie farbą poliuretanową.
Do kołowrotków nie ma żelazka, nawinąłem je swoją małą nawijaczką, (zdjęcia wysłałem na podany adres e-mail), jeśli chcesz, możesz je wrzucić na forum.
Więc cewki, 119 zwojów, śr. Drut 0,95 mm, zostały uformowane w formie z poliestru.
Zazębienie jest zerowe, synchronizacja dobra, bo 12 magnesów i 9 cewek, połączenie w gwiazdę na pierwsze 3, potem szeregowo w grupach po 3, co daje 3 fazy, zamontowałem mostek diodowy alternatora samochodowego, mamy tę zaletę, że mamy mniej przewodów, niż na 4-pinowych mostkach diodowych, testowałem z obydwoma i wynik jest identyczny.
Zrobiłem kolektor do przyjmowania węgli, aby drut się nie skręcał, szczelina powietrzna tylko 3 do 4/10, może być niewystarczająca, ponieważ w temperaturze pracy prawdopodobnie będzie jeszcze spadać, w końcu zobaczymy. A + Z poważaniem. Alain
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 77