Osoby fotowoltaiczne, FOR czy VS?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.

Czy powinniśmy instalować panele fotowoltaiczne na dachu budynków, czy jest to aberracja?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
lotnik solarny
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 28/03/09, 10:38
Lokalizacja: Lyon

Osoby fotowoltaiczne, FOR czy VS?




przez lotnik solarny » 28/03/09, 12:29

Bonjour à tous,

Po przeczytaniu niektórych postów zdaję sobie sprawę, że wiele osób krytykuje fotowoltaikę instalowaną na dachach domów, inni natomiast przedstawiają argumenty za nią i jej bronią.

Cel tego wpisu jest bardzo jasny:
wyrazić swoje zdanie na ten temat.

Czy powinniśmy instalować panele fotowoltaiczne na dachu budynków, czy jest to aberracja?
Ostatnio edytowane przez lotnik solarny 28 / 03 / 09, 14: 20, 1 edytowany raz.
0 x
*********************************
Wszystkie nowości dotyczące energii słonecznej na blogu:
http://actu-photovoltaique.blogspot.com/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 28/03/09, 12:30

Czy możesz usunąć wielkie litery z tytułu?
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Indywidualna fotowoltaika za lub przeciw




przez bobono » 28/03/09, 13:33

Jestem w 100% za

Pytanie brzmi, czy wady przeważają nad zaletami, czy też jest odwrotnie. Musimy zatem wymienić jego zalety i wady. Zaznaczam, że ulga podatkowa, VAT 5.5% plus gwarancja odkupu 5 razy wyższa od ceny
sprzedaż przez EDF stanowi silną zachętę ze strony władz politycznych, aby nakłonić nas do inwestycji.

Rolnik z mojego miasta właśnie zainwestował 300 000 euro w panele o powierzchni 400 m2. Rozpocznie projekt metanizacji w swoim gospodarstwie poprzez kogenerację ciepła z grupy do jego domu, ale także w celu bezpłatnej dostawy ciepła dla hodowcy szklarniowego.

Niemcy zaczynały od fotowoltaiki i turbin wiatrowych 10 lat temu, ale obecnie przechodzą na metanizację na dużą skalę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 28/03/09, 13:38

Nie odpowiem na tę ankietę, ponieważ żadna z odpowiedzi nie jest interesująca...

Jestem za tym, bo prowadzi to do dywersyfikacji produkcji energii elektrycznej, a efekt masy prowadzi do obniżenia kosztów i pobudzenia badań.

Jestem przeciwny, ponieważ uniemożliwia ludziom sprawdzenie, gdzie NIERUCHOMOŚCI priorytety: LIMITED co najwyżej KONSUMPCJA energia...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Fotowoltaika za lub przeciw




przez Christophe » 28/03/09, 13:47

+1 drwal

bobono napisał:gwarancja odkupu 5 razy wyższa niż cena
sprzedaż przez EDF stanowi silną zachętę ze strony władz politycznych, aby nakłonić nas do inwestycji.


Z pewnością, ale czy jest to trwałość? Wymachiwanie tym argumentem jest czystą i prostą demagogią!

W ciągu 5 do 10 lat gwarancja ta przestanie obowiązywać. Założymy się? A wszystkie firmy (instalator PV) z biznesplanami opartymi w 100% na dotacjach zbankrutują za kilka miesięcy...

W międzyczasie zdążą zrobić złote kulki...na czyich plecach? Ze wszystkich, którzy płacą rachunki na EdF poprzez składkę na środowisko... Bo na pewno to nie EdF bierze odpowiedzialność za ekologię!

Dobrze dla nich...

Jedynym obszarem, w którym PV jest interesująca BEZ dotacji, jest energia transportowa! Dlatego nie rozwijamy go w tym obszarze...

bobono napisał:Niemcy zaczynały od fotowoltaiki i turbin wiatrowych 10 lat temu, ale obecnie przechodzą na metanizację na dużą skalę.


Czy w rezultacie są bardziej eko-logami? Tak i nie...

Dwa małe przypomnienia o tym, że Niemcy są tak „zielone” w świadomości ludzi:

a) zanieczyszcza 6.5 ​​razy więcej CO2 niż Francja za każdą wyprodukowaną kWh energii elektrycznej: https://www.econologie.com/europe-emissi ... -3722.html

Obraz

b) po średniej cenie za kWh 50% wyższy niż we Francji: https://www.econologie.com/forums/prix-de-l- ... t2218.html

Czy byłbyś gotowy zapłacić +50% z dnia na dzień na rachunku EDF? Bo pytanie brzmi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Fotowoltaika za lub przeciw




przez drwal » 28/03/09, 14:16

Christophe napisał:[...]Czy byłbyś gotowy zapłacić +50% z dnia na dzień na rachunku EDF? Bo pytanie brzmi...
Jeśli odpowiedź brzmi tak, przyjdź natychmiast do ENERCOOP!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Szczególna fotowoltaika tak lub nie




przez bobono » 28/03/09, 14:34

OK Niemcy produkują więcej Co2 niż Francja, ponieważ nie ma w produkcji elektrowni jądrowych. Dlatego właśnie zielone energie rozwijają się bardziej niż tutaj.

Nie wiem, co dzieje się w Waszych regionach, ale nam w Bretanii nie brakuje inicjatyw.

Pojawiają się projekty na dużą skalę, takie jak produkcja mikroalg do produkcji ropy i biopaliwa, turbiny pływowe na morzu i w rzekach itp.

http://jt.france3.fr/regions/popup.php?id=e44f_avenir .

Bardzo podoba mi się ten raport, bo nie dotyczy on tylko fotowoltaiki.
0 x
lotnik solarny
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 28/03/09, 10:38
Lokalizacja: Lyon




przez lotnik solarny » 28/03/09, 14:35

Usunąłem więc wielkie litery dotyczące fotowoltaiki w temacie i pozostawiłem je włączone za lub przeciw. Czy to jest dozwolone? Widziałem, że inni ludzie tak robili w przypadku pewnych słów w swoim temacie i że wydawało się to dozwolone.

Celem ankiety nie jest uzyskanie „ciekawych” odpowiedzi, ale raczej rozstrzygnięcie pomiędzy opiniami pod względem statystycznym. Być może powinienem był je odwrócić w ten sposób:
raczej ZA
raczej PRZECIW

Naprawdę interesujące odpowiedzi to te z dyskusji, którą wszyscy wnoszą (i którą już zaczęliście wnosić). Mam nadzieję, że dojdziemy do dobrego wniosku, czyli podsumowania zalet i wad tej „branży”.

Zrobiłem więc tabelę podsumowującą wady/zalety, które podałeś, a dokument jest dostępny do wglądu online:
http://docs.google.com/Doc?id=ddvdcsc8_0f5mjp3gt
0 x
*********************************

Wszystkie nowości dotyczące energii słonecznej na blogu:

http://actu-photovoltaique.blogspot.com/
lotnik solarny
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 28/03/09, 10:38
Lokalizacja: Lyon




przez lotnik solarny » 28/03/09, 14:40

Z mojej strony jeden z argumentów, który wydaje mi się istotny:

- słońce już przynosi całą tę energię każdego dnia. Jest wolne. Równie dobrze możesz go wykorzystać.

- budynki, domy i tak dalej są już zbudowane. Dachy w większości nie służą żadnemu celowi i dlatego stanowią „niewykorzystany potencjał”. Równie dobrze możesz go użyć.

Mimo wad, o których wspomniałeś, wydaje mi się, że niesamowitym marnotrawstwem byłoby nie wyposażyć go w fotowoltaikę.
Nie twierdzę, że w fotowoltaice powinniśmy robić wszystko i nie zostawiać miejsca na ciepło (gorącą wodę), ale głupotą byłoby nie wykorzystać tego, co już istnieje.

Qu'en pensez-vous?

Czy masz jakieś inne ciekawe wady lub zalety, o których nie wiem? (podczas budowy paneli lub ich recyklingu. Czy istnieje sposób na produkcję energii elektrycznej przy wykorzystaniu istniejącej powierzchni dachu z większą wydajnością niż panele fotowoltaiczne? itp.)
0 x
*********************************

Wszystkie nowości dotyczące energii słonecznej na blogu:

http://actu-photovoltaique.blogspot.com/
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 28/03/09, 15:12

solarirman napisała:[...]wydaje mi się, że niewyposażenie w fotowoltaikę byłoby niesamowitą stratą.


"niesamowite odpady„jest tam codziennie na Twoich oczach, w źle lub nieocieplonych budynkach! Roll:

Nie zawsze jest ona widoczna, a jej resorpcja jest znacznie mniej dotowana przez państwo…

Rozwiążmy to OBŻARSTWO naszych budynków (zimą i latem!) i dopiero wtedy porozmawiajmy o odzyskiwaniu energii, aby zaspokoić pozostałe potrzeby.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126