Wymień bełkotkę na elektryczny układ wtryskiwacza

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
muzo_31
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 07/10/05, 17:11

Wymień bełkotkę na elektryczny układ wtryskiwacza




przez muzo_31 » 14/11/05, 17:00

Strony M Davida są przepyszne!
Z zawodu elektronik, wyobrażałem sobie sterowanie jednym lub kilkoma wtryskiwaczami w celu wytworzenia mgły wodnej, która następnie jest pochłaniana przez reaktor Pantone.
A dlaczego nie, przepuść olej lub olej napędowy przez reaktor.

Aby poeksperymentować z tym, dostałem „tanio” parę wtryskiwaczy benzynowych z niedawnego japońskiego samochodu i tutaj przeprowadzam kilka testów.

Jako pompę używam dmuchawy sprężarki z ogranicznikiem ciśnienia przed. Pomiędzy inżektorem a pistoletem do przedmuchu łączę się z przezroczystą rurką, która służy jednocześnie jako zbiornik na rozpylany płyn.
(Miałem zdjęcia, ale przez pomyłkę je usunąłem)

Konfig na 2 bary, napełniam rurkę wlotową wtryskiwacza benzyny, mały akumulator do napędzania cewki w garażu i tutaj super cieszę się, że mogę zrobić mgiełkę benzynową, super drobną, a przede wszystkim łatwą do opanowania. :)

2 część doświadczenia, po zużyciu całej benzyny wlewam trochę wody do wlotu wtryskiwacza, podkręcam zbiornik do 2 barów i... rozczarowanie: co rozpyla super mgłę benzyny teraz zachowuje się jak słuchawka prysznica !! każdy otwór we wtryskiwaczu przepuszcza bardzo mały strumień typu krowiej łapy.

Po prostu znajduję mgłę, wcale nie regularną, gdy zbiornik jest pusty, a woda spływa kroplami, podczas gdy wtryskiwacz zasadniczo rozprasza tylko powietrze. Krótko mówiąc, taka gazownia, aby w końcu przerobić zły gaźnik :(

Szkoda, że ​​jestem śmieszny, ale równie dobrze mógłbym podzielić się tym ze wszystkimi… ci, którzy próbowali, mieli takie same smutne wyniki?
Szkoda, jeśli nie ma nic do roboty, ponieważ sterowanie elektroniczne byłoby wtedy łatwe.

Dla zainteresowanych mogę pomóc w zaprojektowaniu mini "kalkulatora". Mam też trochę informacji na temat sterowania wtryskiwaczami (akumulator jest daleki od idealnego sterowania, którego należy używać ostrożnie ...).

Elektroniczny wtrysk na pantone wydaje się taki obiecujący...
0 x
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 14/11/05, 20:44

Dobry pomysł dmuchanie sprężarki zamiast pompy wtryskowej :D
Myślałem o czymś jeszcze bardziej "hackowym" w gatunku, to było zabranie na pokład mini kompresora 12V z zapasem powietrza (np. zawieszenie pneumatyczne) i wymiana bełkotki/gaźnika na dysze z zapasem farby do aerografu . Dysza do węglowodoru, jedna do wody i tak pryskamy w mikrokrople, nie trzeba się męczyć z ssaniem, a przede wszystkim mogliśmy sprawdzić maksymalny procent wody według węglowodoru 8)
Na razie skupiam się na moim chloratorze, ale jeśli w końcu nie dam rady, to chyba zacznę coś takiego w pantone.
0 x
szybki
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 09/06/05, 22:57
Lokalizacja: 97290 Marin Martynika




przez szybki » 14/11/05, 23:02

dobry wieczór
Myślę też, że elektronika i wtrysk są z pewnością zdolne zdziałać cuda z pantone. Problem polega jednak na tym, że nie jest to łatwe „dowolne przez wszystkich”.
Szkoda wody i wtryskiwacza, z pewnością jest sposób na znalezienie sztuczki, aby to zadziałało (odparowywacz wody Evian działa dobrze!).
Nie znam się zbytnio na komputerach, ale chciałbym podłączyć laptopa do mojego starego 5-cylindrowego oleju opałowego.
idea:
zmierzyć przepływ ssania silnika za pomocą przepływomierza rekuperacji na silniku wtryskowym
wykryć pozycję zwalnia (prosty przełącznik na pedale)
te 2 informacje powinny wystarczyć, aby zamówić 2 wtryskiwacze sterowane elektrycznie (zregenerowane z tego samego silnika) 1 do wody (pod warunkiem prawidłowego rozpylania), 1 do oleju napędowego lub oleju rzepakowego i wypluć je do jednego lub więcej reaktorów.
Czy jest jakiś informatyk który jest w stanie znaleźć odpowiedni interfejs pc (1 wtryskiwacz = 30 impulsów od 3 do 8 tysięcznych sekundy przy 4000 obr/min) i program do uruchomienia tego wszystkiego z parametrami czasowymi, zmiennym wyprzedzeniem wtrysku i wszystkim.
czy to nie byłaby absolutna stopa?
linki do strony dotyczącej wstrzykiwania i tych komponentów i przekonaj się, że musi to być wykonalne: http://pboursin.club.fr/pdginj.htm
dobranoc wszystkim
0 x
Avatar de l'utilisateur
muzo_31
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 07/10/05, 17:11




przez muzo_31 » 15/11/05, 11:28

Do sdc77: odpuść elektrolizę!
Po dziesiątkach (setkach!) godzin w sieci i dziesiątkach godzin bąblowania floty, nigdy nie znalazłem, nawet się nie zbliżyłem, częstotliwości, która sprawia, że ​​reaguje ona z lepszą wydajnością niż elektroliza prądu stałego...
Jednak skanowałem całe pasmo 1kHZ -> 100kHz w krokach 10/100Hz dziesiątki razy.

To, co mnie wykończyło, to przeczytanie, że dziennikarz pojechał obejrzeć słynny japoński samochód na Filipinach i że jak na samochód na wodór śmierdzi benzenem :?

Więc w końcu posłuchałem mojego znajomego chemika, który od początku opowiadał mi o wielkich oszustwach...

Szybko: komputer nie jest potrzebny!!!
Jeśli masz tak mało do zrobienia, zrób zdjęcie!
moje motto to "lepsze jest wrogiem dobrego". Robię wiele rzeczy z tymi małymi klejnotami.W przypadku aplikacji, którą opisujesz, 12F683 wydaje mi się zbyt duży. Mogę dać ci schematy, jeśli twoi mechanicy są gotowi do testów : Wink:
Mogę nawet naszkicować program, abyś mógł zacząć. pisklę!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 15/11/05, 11:39

muzo_31 napisał:
To, co mnie wykończyło, to przeczytanie, że dziennikarz pojechał obejrzeć słynny japoński samochód na Filipinach i że jak na samochód na wodór śmierdzi benzenem :?


Chyba masz na myśli Dingle'a?

Ben Benoit tego forum spotkałem się z nim osobiście... to oczywiście szarlatan! Ale Benoit opowie ci o tym lepiej niż ja (przy okazji nie zakładaj o tym tematu)
0 x
Avatar de l'utilisateur
muzo_31
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 07/10/05, 17:11




przez muzo_31 » 15/11/05, 12:06

Jak chcesz ja mogę opisać co zrobiłem a co nie zadziałało... jak coś stworzysz to wstaw link w tym wątku bo nie bardzo często przeglądam wszystkie tematy ze wszystkich forums (za mało czasu).

znowu zobaczyłem modyfikację która wpadła mi w rachubę (elektr...)

Ale ostatecznie Pantonne też jest dobre. mniej elektronów, więcej spoin Roll: A przede wszystkim ludzie, którzy sprawiają, że to działa nie obiecują księżyca i są osiągalni...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Guidi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 20/08/05, 16:53
Lokalizacja: Belgique
x 3




przez Guidi » 15/11/05, 23:42

Bonjour à tous,

Osobiście eksperymentowałem z elektrolizą i doszedłem do tych samych wniosków.

Stamtąd powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko ???

Czy badałeś:

- wysokie napięcia
- rezonans obwodu
-Etc.

Jeśli chodzi o Dingle'a, nie wiedziałem, że był fałszerzem.
Jeśli złamiesz moje morale, wypiję za to twoje piwo.

Meyer, wierzysz w to?

Uderzyliście mnie.
Idę wypić sekundę.

A +.
0 x
Patrick Guidi
www.pfgtechnologie.be
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 16/11/05, 09:22

Meyer Wierzę w to do śmierci, chodź, zrób skok ICI
0 x
Avatar de l'utilisateur
muzo_31
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 07/10/05, 17:11




przez muzo_31 » 16/11/05, 11:58

Próbowałem tego montażu (z inną elektroniką sterującą) i przetwornica zachowywała się zwyczajnie w doładowaniu...

W przeciwieństwie do tego, co twierdził Stanley Mayer, napięcie na zaciskach płytki nie wzrasta, dopóki dielektryk się nie rozpadnie, ale efekt rezystancji staje się dominujący od pewnego napięcia (około 25 V w moim przypadku).

To prawda, że ​​​​bąbelki są silniejsze w porównaniu do 12 V, ale stosując to samo napięcie prądu stałego, mam dokładnie ten sam prąd i tę samą bańkę. wniosek ?

Może coś przegapiłem, ale nie widzę co...
0 x
Sdc77
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 22/06/05, 16:52
Lokalizacja: france




przez Sdc77 » 16/11/05, 12:56

Próbowałem tej konfiguracji

O jakiej konfiguracji mówisz?
Do tej pory nie ma zespołu, który poprawnie odwzorowuje patent Meyera, nad którym pracujemy forum, jedyne schematy generujące bramkę są moje i ASL, więc jeśli korzystałeś z tych dostępnych tu i ówdzie w sieci, nie masz szans na zrobienie ładnych bąbelków...
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114