Niebezpieczeństwo energii jądrowej?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Niebezpieczeństwo energii jądrowej?




przez thibr » 09/05/19, 09:28


„Najpierw wyjaśnię wam, jak mierzymy dawki promieniowania (4:19). Następnie mówię o efektach deterministycznych: efektach, które koniecznie występują w przypadku wysokich dawek promieniowania jonizującego (7:48). Ale istnieją również efekty stochastyczne a w szczególności nowotwory (14:18). Wiele informacji na temat wpływu promieniowania jonizującego na zdrowie uzyskano dzięki badaniom kohortowym, w szczególności dotyczącym ocalałych z Hiroszimy i Nagasaki (18:58). O 26:41 wyjaśniam co wiemy o dawkach otrzymanych poniżej 100 mSv. Na koniec porozmawiam z wami o wpływie Czarnobyla na zdrowie (32:50) i Fukushimy (43:42), zanim zakończę (50:17).”
podsumowanie
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Jak niebezpieczna jest energia jądrowa?




przez Bardal » 09/05/19, 12:55

Cóż, świetna komunikacja, zadawanie prawdziwych pytań i zadawanie prawdziwych problemów...

Wystarczająco, aby zawstydzić wszystkich, którzy twierdzą, że bez wiedzy naukowej, a nawet chęci jej zdobycia, a w związku z tym twierdzą, że chcą nam wyjaśnić nuklearny horror i przyszłość świata...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Jak niebezpieczna jest energia jądrowa?




przez Janic » 09/05/19, 13:27

Twój film jest rzeczywiście interesujący, jak wszystkie te, które są efektem skazania lub uwarunkowania. Liczby podane przez tę osobę są oczywiście kwestionowane nie tylko przez zwolenników broni nuklearnej, często także byłych fizyków jądrowych, ale także przez jej bezpośrednie lub pośrednie ofiary, czyli to, co nazywamy przeciwwładzami, których celem jest unikanie unikalnych punktów widzenia. monopolistyczny, a zatem totalitarny.
najwyraźniej nie czytałeś i nie weryfikowałeś, za pośrednictwem niezależnych od Nuk źródeł, książki o „zbrodni w Czarnobylu”. Autor ma brudne ręce!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Jak niebezpieczna jest energia jądrowa?




przez Bardal » 09/05/19, 13:52

Janic napisał:Twój film jest rzeczywiście interesujący, jak wszystkie te, które są efektem skazania lub uwarunkowania. Liczby podane przez tę osobę są oczywiście kwestionowane nie tylko przez zwolenników broni nuklearnej, często także byłych fizyków jądrowych, ale także przez jej bezpośrednie lub pośrednie ofiary, czyli to, co nazywamy przeciwwładzami, których celem jest unikanie unikalnych punktów widzenia. monopolistyczny, a zatem totalitarny.
najwyraźniej nie czytałeś i nie weryfikowałeś, za pośrednictwem niezależnych od Nuk źródeł, książki o „zbrodni w Czarnobylu”. Autor ma brudne ręce!


To się nazywa mówienie bez mówienia czegokolwiek... Jest trochę krótsze niż zwykle i to jest jego jedyna zaleta...
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Zagrożenie nuklearne?




przez Janic » 09/05/19, 17:58

To się nazywa mówienie bez mówienia czegokolwiek... Jest trochę krótsze niż zwykle i to jest jego jedyna zaleta...
to się nazywa utopić rybę! Czy czytałeś tę książkę „Zbrodnia w Czarnobylu”? Co więcej, potwierdzają to zdjęcia wykonane wówczas! nie zginęło 134 osób, ale tysiące zostało napromieniowanych na śmierć:
s 139: „MAEA, UNSCEA i WHO, w niezrozumiały sposób, wykluczyły likwidatorów ze swoich statystyk, które nadal ograniczają się do 32, a nawet 40 zgonów po awarii w Czarnobylu. Brak monitorowania, brak badań epidemiologicznych w tej kohorcie 800.000 11 mężczyzn narażonych na ogromne dawki radioaktywności. Okryte milczeniem oficjalnej nauki państwa nuklearne „wspólnota międzynarodowa” patrzą gdzie indziej i po prostu czekają, aż likwidatorzy znikną bez robienia fal. Nie możemy powiedzieć, że zostali „zapomnieni”, ponieważ zapomnieć o kimś oznacza uznać, że on kiedyś istniał. NIE, rozproszeni anonimowo w XNUMX strefach czasowych byłego Związku Radzieckiego, są wykluczeni ze społeczności ludzkiej. Nie istnieją ci, którzy nas uratowali i którzy po prostu poprosili o humanitarne traktowanie. » następnie zeznania 6 likwidatorów.
Wszystko zgniłe! :płakać: : Evil:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Zagrożenie nuklearne?




przez Bardal » 09/05/19, 19:10

Zostało co najmniej 6 osób, które mogą zeznawać w sprawie tego międzynarodowego spisku, o którym i wy jesteście świadkami, jakże ważnym...

Jeśli przeczytałbyś cokolwiek innego niż bzdury rozpowszechniane przez obskurantystów w poszukiwaniu sławy, dowiedziałbyś się, że te badania epidemiologiczne, te monitoringi kohortowe istnieją, są przedmiotem regularnych raportów publikowanych przez władze, o których mówisz, po zgodzie różnych organów zainteresowanych ekspertów (jest ich kilkuset). Wyniki są również zaskakujące, paradoksalne, ponieważ „likwidatorzy” charakteryzują się raczej lepszym stanem zdrowia niż porównywalne populacje nienarażone (jest to błąd selekcji, a nie korzystny wpływ radioaktywności), że częstość występowania nowotworów litych jest znacząco niższą wśród nich (ale nie białaczkową, identyczną), że populacje, które pozostały lub wcześnie wróciły do ​​stref skażonych, są również w raczej lepszym stanie niż populacje ewakuowane, niż fauna (ale to jest powszechnie znane) nigdy było tak dobrze, odkąd człowiek ewakuował ten obszar... Że 4000 przedwczesnych zgonów przewidzianych w perspektywie długoterminowej w pierwszym raporcie WHO nie wydaje się już nawet wiarygodne i że konieczna jest całkowita rewizja dotychczasowych kryteriów predykcyjnych i problemów związanych z decyzją o ewakuacji -zrobienie...

Krótko mówiąc, wszystko, co udało się powiedzieć antynuklearnym organizacjom pozarządowym (które zresztą nie przeprowadziły i nadal nie przeprowadziły najmniejszych badań epidemiologicznych) to czysty nonsens, być może uczciwy, ale raczej czyste oszustwo, a nie tylko intelektualnych.

Cóż, pozostaje Ci tylko teoria spiskowa... Trzymaj się jej...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Zagrożenie nuklearne?




przez Janic » 09/05/19, 19:36

Zostało co najmniej 6 osób, które mogą zeznawać w sprawie tego międzynarodowego spisku, o którym i wy jesteście świadkami, jakże ważnym...
Czy jesteś z natury „głupi”, czy robisz to celowo? Czyli krótko mówiąc, nie czytaliście tego dzieła, ale wiecie lepiej niż ci, którzy doświadczyli tego wydarzenia na swoim ciele, włączając w to likwidatorów w straszliwych cierpieniach. ale najwyraźniej cię to nie obchodzi! : Evil:
Praca ta została napisana na żywo w 1990 roku, wśród ofiar, które codziennie spożywały cez 137 na talerzu i nadal w soku, a nie ukrywały się za komputerem, aby destylować zwykłe kłamstwa tej branży.
Jeśli czytasz coś innego niż bzdury rozpowszechniane przez obskurantystów w poszukiwaniu sławy,
aby wybierać pomiędzy zeznaniami ofiar a bzdurami rozpowszechnianymi przez nuklearnych obskurantystów, bez wahania opowiadam się oczywiście za ofiarami! :płakać:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9838
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: Zagrożenie nuklearne?




przez sicetaitsimple » 09/05/19, 21:22

Janic napisał:aby wybierać pomiędzy zeznaniami ofiar a bzdurami rozpowszechnianymi przez nuklearnych obskurantystów, bez wahania opowiadam się oczywiście za ofiarami!


Nie jestem w stanie ocenić skutków Czarnobyla ponad 30 lat później. Z pewnością jest to największa awaria nuklearna, która miała miejsce na świecie i nieuchronnie miała konsekwencje.

Z drugiej strony, gdy mówisz nam, że streszczam to, co zrozumiałem: „Przeczytałem książkę zatytułowaną „Zbrodnia w Czarnobylu” i w zasadzie nawet jeśli upraszczam „jest tam cała prawda”, mylisz się trochę stąpając po dywanie w porównaniu do twojej zwykłej przemowy na temat „dowiedz się”, „naucz się”…

To tylko książka, nie kwestionuję intelektualnej uczciwości jej autorów, ale jest to punkt w rozproszeniu.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Zagrożenie nuklearne?




przez Janic » 10/05/19, 08:03

@sicetaitsimple » 09, 05:19
Janic napisała: aby wybrać pomiędzy zeznaniami ofiar a bzdurami rozpowszechnianymi przez nuklearnych obskurantystów, bez wahania stawiam oczywiście na ofiary!
Nie jestem w stanie ocenić skutków Czarnobyla ponad 30 lat później, z pewnością jest to największa awaria nuklearna, jaka miała miejsce na świecie i nieuchronnie miała konsekwencje
Niestety, te 30 lat pozwoliło wymazać z mapy świata wspomniane ofiary wśród likwidatorów, jedynych, którzy przeżyli to piekło, a których już nie ma, aby świadczyć o tym. To trochę jak Holokaust, który ma swoją historię od 80 lat i któremu niektórzy zaprzeczają lub przynajmniej tak go opisują. Jednak nadal pozostają ci, którzy tego doświadczyli od środka (ci, którzy przeżyli), którzy mogą złożyć zeznania (ponieważ dowody były w większości zatajane przez nazistów)
Z drugiej strony, gdy mówisz nam, że streszczam to, co zrozumiałem: „Przeczytałem książkę zatytułowaną „Zbrodnia w Czarnobylu” i w zasadzie nawet jeśli upraszczam „jest tam cała prawda”, mylisz się trochę stąpając po dywanie w porównaniu do twojej zwykłej przemowy na temat „dowiedz się”, „naucz się”…
Och, kochanie, nie! Nie mam zupełnie nic i nie ma prawdy tu i ówdzie, ale żywe świadectwa osób dotkniętych tą katastrofą, a mianowicie likwidatorów i ludności znajdującej się w pobliżu tej eksplozji. Choć osobiście przeżyłem historię radioaktywnej chmury zatrzymanej na granicy przez naszych celników. Jednak poza kilkoma rzadkimi dokumentami wykorzystującymi archiwa filmowe i bezpośrednie świadectwa, jedynym dyskursem, jaki pozostaje w społeczeństwie, pozostają „uznane” organizacje, które wstydzą się omawianych zeznań.
To tylko książka, nie kwestionuję intelektualnej uczciwości jej autorów, ale jest to punkt w rozproszeniu.
Nie jest to powieść, ale podsumowanie tego, czego populacje doświadczyły w swoim ciele, nie ukryte za organizmami, które tam bezpośrednio nie postawiły stopy, dokonane przez naukowców, którzy kosztem własnego życia, zdrowia oraz swoich kontaktów społecznych i zawodowych stanowisko, żył wśród tych ofiar, a nie za biurkiem oddalonym o tysiące kilometrów. w ten sam sposób zresztą, że pozostały jedynie księgi świadectw tego Shoah: jaką zasługę możesz im przypisać, jeśli nie doświadczyłeś tego osobiście?
Zatem nie dając się ponieść emocjom, przeczytaj tę 700-stronicową pracę i oczywiście dokształć się, przestudiuj temat, porównaj informacje, a następnie wyraź swoją opinię.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Zagrożenie nuklearne?




przez Bardal » 10/05/19, 14:46

To nie zbieracze jabłek stworzyli teorię grawitacji, ani ofiary wypadków drogowych nie operują ciężko rannych.

To godne pożałowania ten rodzaj absurdalnego patosu, mającego na celu skłonienie ludzi do połykania jakiejkolwiek sałatki; ofiara, jakkolwiek poruszająca i godna szacunku, w żaden sposób nie jest w stanie wyjaśnić skali katastrofy, a zeznanie pozostaje prostym świadectwem, niczym więcej; wykorzystywanie w ten sposób nieszczęścia innych to zerowy stopień ludzkiej solidarności; inteligencja też, jeśli o to chodzi.
1 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 186