Nieograniczona energia elektryczna?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

przez NLC » 22/02/06, 09:17

Oczywiście będziesz pobierał prąd z zasilacza :))
Jeśli będziesz powoli zwiększał napięcie, będziesz miał wrażenie, że nie pobierasz prądu, bo będzie on bardzo słaby. Będzie bardzo słaby, ale przez bardzo długi czas. Podczas szybkiego rozładowania będzie wysoki, ale przez bardzo krótki czas. Ale zużyta energia elektryczna będzie taka sama podczas ładowania i rozładowywania (jeśli założymy, że nie ma strat, co również jest niemożliwe)
0 x
rafpantone
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 44
Rejestracja: 30/11/04, 21:00
x 1

przez rafpantone » 22/02/06, 19:52

Dlaczego nie dokonać manipulacji i nie zmierzyć, czy pobór prądu w obu przypadkach jest dokładnie taki sam? z oscylatorem PC można by to odtworzyć. Myślę, że barwiąc bez jakiejkolwiek manipulacji ryzykujemy kręcenie się w kółko. Kiedyś miło mnie zaskoczyła elektroda do elektrolizy o szczególnym kształcie i egzotycznej fakturze, która mimo upływu czasu od odcięcia zasilania nadal generowała bąbelki, co jest sprzeczne z prawami elektrycznymi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

przez NLC » 22/02/06, 20:17

No cóż, spróbuję, bo nie mam czasu na to do stracenia ;)
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny

przez MichelM » 23/02/06, 11:01

Witam wszystkich
Ja też uważam, że nie ma sensu próbować. W tym zespole obowiązkowy jest przepływ prądu, aby mieszkanie mogło się naładować elektrycznie. Ten bardzo klasyczny obwód RC powoduje mniej lub bardziej powolne ładowanie (w zależności od R i C) i oczywiście straty w rezystancji i tranzystorze, w którym będzie płynął prąd ładowania. Swoją drogą, łatwo wpaść w pułapkę błędnych pomiarów. Amperomierz cęgowy do pomiaru prądu przy niskim obciążeniu (jeśli R jest duży) nie jest dobry, potrzebny jest miliamperomierz. Ponadto mieszkanie po naładowaniu, jeśli źródło zostanie odcięte, ulegnie samorozładowaniu (wewnętrzny opór upływu). Nadal możemy wpaść w pułapkę, ponieważ jeśli rozładujemy mieszkanie na raz i szybko (np. chemikaliami), uzyskamy 0 Volt, a po chwili ponownie pojawią się ładunki i napięcie na tych zaciskach. Ale nie ma tam nic nadzwyczajnego ani darmowego źródła prądu...
Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF

przez Bóbr » 07/04/06, 00:04

Bonjour.

Jestem nowy i może nie powinienem być tak bezpośredni... :?

Twój tekst referencyjny jest napisany językiem bardzo odległym od języka elektryka i całkowicie pełen błędnych interpretacji, które dla mnie w zasadzie przypominają złą kopię głupca z ostatniego roku, który często opuszczał zajęcia...

15 linijek do powiedzenia Przez 150 lat naukowcy nic nie rozumieli na temat elektryczności.
I 5 linijek zaczynających się od „Czerpię energię z zasilacza o zerowym prądzie…”

Przepraszamy, ale z definicji energia elektryczna jest proporcjonalna do prądu. Żadnej mocy, żadnej energii!

Przyznaję, że nie przeczytałem tego w całości (zbyt nudne, język zbyt nietechniczny, aby wyrazić się jednoznacznie). Myślę jednak, że debatowanie na ten temat może wyrządzić ci krzywdę
0 x
północ
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 10/01/05, 13:57

przez północ » 07/04/06, 11:27

Były oceaniczny napisał:Trzecia strona nie jest dostępna pod podanym linkiem, ponieważ błędnie zakodowano nazwę obrazu.

dlatego zamieszczam go poniżej, abyś mógł go przeczytać po przeczytaniu tych opublikowanych na ich stronie.

Obraz

Co do reszty, w ogóle nie zastanawiałem się nad zasadnością rozumowania i proponowanym obwodem. Mamy w tym profesjonalistów od elektroniki forum i myślę, że chętnie to zrobią i podzielą się z nami swoimi opiniami i testami...


Witam,
Właśnie przeczytałem Twój post i nie miałem problemu z przeczytaniem wszystkich stron.

Poza tym informację zamieściłem kilka miesięcy temu
na silniku elektrycznym, który zamiast tego został zamontowany na motorowerze
silnika dwusuwowego, wydarzyło się to na początku lat 1980-tych,
przez trzy lata ten użytkownik roweru przyjeżdżał do pracy w transporcie
przez jego maszynę.
Brak opinii od nikogo, więc ??? jak wielu dobrych myślicieli naukowców
którzy nigdy nie zostaną odkrywcami, znajdą jedynie ironię i sarkazm
krytykować dzieła nieznane, często wykraczające poza nie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7015
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939

przez gegyx » 07/04/06, 14:23

Znaleźliśmy Twojego użytkownika, który od tego czasu zachował dyskrecję, ale którego rozgłos stał się międzynarodowy:
Z moim ulubionym filmem:
https://www.econologie.com/la-mobylette- ... -2882.html

W temacie: Motorower elektryczny drugiej generacji

https://www.econologie.com/forums/mobylette- ... t1262.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF

przez Bóbr » 07/04/06, 18:41

Bonjour.

:zmarszczyć brwi: Rzeczywiście, trochę przesadziłem, nie w moim mniemaniu, ale w sposobie, w jaki to powiedziałem, za co przepraszam.
0 x
północ
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 10/01/05, 13:57

przez północ » 08/04/06, 14:22

gegyx napisał:Znaleźliśmy Twojego użytkownika, który od tego czasu zachował dyskrecję, ale którego rozgłos stał się międzynarodowy:
Z moim ulubionym filmem:
https://www.econologie.com/la-mobylette- ... -2882.html



Witam,
Kompletnie nic nie znalazłeś, bo model o którym mówię został wykonany przez
radioelektryk i o ile montaż przypomina ten cyklo to akumulator był dużo mniejszy
i był używany tylko do rozruchu, a nie do napędu.
Akumulator był taki, jak w motocyklu, ładowany przez alternator mu.
przez silnik elektryczny składający się z elektromagnesów.
Zatem po osiągnięciu roboczej prędkości obrotowej włącza się sprzęgło odśrodkowe
przyklejenie cyklo rozpoczęło bardzo regularny ruch liniowy
od punktu stacjonarnego do maksymalnej prędkości, wszystko płynnie i płynnie.
Żywotność silnika przed konserwacją około 5000 godzin.
Maksymalna możliwość mocy 2332 KM, którą można osiągnąć tą techniką.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7015
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939

przez gegyx » 08/04/06, 15:20

północ napisał:Witam,
Kompletnie nic nie znalazłeś, bo model o którym mówię został wykonany przez
radioelektryk i o ile montaż przypomina ten cyklo to akumulator był dużo mniejszy
i był używany tylko do rozruchu, a nie do napędu.
Akumulator był taki, jak w motocyklu, ładowany przez alternator mu.
przez silnik elektryczny składający się z elektromagnesów.
Zatem po osiągnięciu roboczej prędkości obrotowej włącza się sprzęgło odśrodkowe
przyklejenie cyklo rozpoczęło bardzo regularny ruch liniowy
od punktu stacjonarnego do maksymalnej prędkości, wszystko płynnie i płynnie.
Żywotność silnika przed konserwacją około 5000 godzin.
Maksymalna możliwość mocy 2332 KM, którą można osiągnąć tą techniką.
Super... To było świetne. :D
Silnik o którym mówisz byłby przepracowany, specjalny alternator, już przy określonej liczbie obrotów zaczął dawać więcej prądu. (odniesienie do kilku systemów różnych wynalazców, opisane w Quant'homme, ale nigdy niczego nie ujawniając...)
Bezskutecznie szukałem na tylnym bagażniku zdjęcia Solexa z alternatorem do akumulatora, który dostarczał więcej energii... To był facet, który demonstrował na stoisku zawodów Lépine 2, 3 lata temu .
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98