Doping silnika spalinowego parą wodną

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 09/08/09, 18:58

Witam André
Andre napisał:Mam nadzieję, że odniesiesz większy sukces niż w moich esejach, ale ferryt. proszek z magnesem trwałym osadzony w rurze ze stali nierdzewnej nic nie zrobił.
spróbuj nawet stalowego kabla lub wiązki drutu żelaznego lub 3 koncentrycznych rurek, co zmniejszyło wydajność
pręt rurowy jest również mniej wydajny niż pręt lity

André, szybciej będzie powiedzieć, czego jeszcze nie próbowałeś ...: Mrgreen:

Nie jest to skład stali, ani pręta niklowego lub inconelowego, który poprawia system, prosty pręt żeliwny jest również skuteczny, jeśli używamy stali nierdzewnej, jest to problem z korozją i w przeciwieństwie do uważa, że ​​nie ma potrzeby systematycznego poszukiwania materiałów o bardzo dobrym przewodniku ciepła
jak miedź lub aluminium, żeliwo, stal, stal nierdzewna są bardziej wydajne.


W przypadku ferrytu, gdy jest zimny, omomierz wskazuje „nieskończoną” rezystancję powierzchniową. Nie znalazłem jeszcze pręta o średnicy monobloku 12 mm. Idealnie byłoby wystarczająco długo, aby wyjść z reaktora ... założyć na niego cewkę i wzbudzić ją różnymi formami prądu i / lub częstotliwości.

Po kwasowym czyszczeniu funkcjonalnego reaktora konieczne jest przerobienie warstwy zanieczyszczenia na pręcie, aby dobrze działał i zajmuje ponad 1000 km z wodą zawierającą wiele minerałów (bezpośrednio rzeki) i napędzany silnik (ciepło do skorupy pręta), gdy rura wylotowa reaktora ma szary kolor, zaczyna być dobra.
więc przed modyfikacją układu rozgrzej go, a następnie dokonaj modyfikacji (zwłaszcza rodzaju pary wpływającej do reaktora). Reaktor jest tolerancyjny pod względem wymiarów i konstrukcji.


1000km :zaszokować: . W przypadku „skorupy” (bez octu w wodzie z kranu), nie rzeczowo, żółta „błotnista” warstwa tworzy się „szybko” (200 do 400 km), która nie wydaje się zastygać. bezpiecznie, gdy jest mokry (łatwo pozostawia pod palcami) w części GVI. Po stronie reaktora nie osadza się na pręcie (łatwo rysuje / łamie się przy pomocy gwoździa). Po wewnętrznej stronie zewnętrznej ściany reaktora nie jest łatwo to zobaczyć bez demontażu całości ... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/08/09, 06:48

Halo
Kiedy łowiłem na wędki w 2004 roku
pręt, który go przekracza, miał umieścić cewkę i wzbudzony w DC
a także aby zmienić pozycję wewnątrz działającego reaktora, aby sprawdzić, czy długość wpływa, a także gorący punkt (w końcu użyłem cewki do pomiaru częstotliwości indukowanej w pręcie)
pręt zredukowany w środku ma na celu zrozumienie, czy ciepło pochodzi tylko z wymiany z rurą reaktora, czy jest tylko na powierzchni pręta, czy na głębokości (stąd przydatność pełnego pręta) testy koncentrycznych rurek lub wiązek przewodów również w celu sprawdzenia, czy temperatura była inna
pręt z redukcją służy również do sprawdzenia pewnej turbulencji w zredukowanej części
drugi pręt, aby sprawdzić efekt końcówki
różne metale miedź, aluminium, najdroższy rachunek z czystego niklu i trudno uzyskać pręt o wielkości 12,7 mm w inconelu, następnie pręt z utwardzonej stali, żeliwa, magnetycznej i niemagnetycznej stali nierdzewnej oraz niklowo-chromowy
rura ze stali nierdzewnej z wbudowanymi magnesami
pręt stalowy po prostu wkłada się do środka bez centrowania ani mocowania.
inna długość, inna szczelina
Wszystkie te testy zostały wykonane przy użyciu pantonu z małym paliwem silnikowym
Zrozumiałem później, że doping wodny jest nieco inny niż wszystkie te zasady nie mają zastosowania systematycznie

Nie zrozumiałem jeszcze, dlaczego kiedy pręt jest mokry, już nie działa
Kiedy po 15 km zatrzymuję silnik, pozwalam mu odstawić, natychmiast uruchamiam silnik, który staje się wydajny nawet przy małej mocy.
Że moje zużycie jest wyższe przy 60 kmh niż przy 110 kmh,
Zwykle przy powolnym toczeniu opór aerodynamiczny powinien być bardziej korzystny.








Obraz


Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 10/08/09, 17:55

Witam André

Jeśli cię zrozumiałem przynajmniej 5 lat przed tymi doświadczeniami : Mrgreen:

Andre napisał:Halo
Kiedy łowiłem na wędki w 2004 roku
pręt, który go przekracza, miał umieścić cewkę i wzbudzony w DC
...


Częstotliwość indukowana w pręcie jest w zakresie ?????
Czy ta częstotliwość istnieje w pełnym wymiarze czasu, czy reaktor pracuje itp.?
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 19/08/09, 22:58

Kiedy jest bardzo gorąco, jak dziś (T °> 33 °), system działa trochę inaczej. Po puszczeniu pedału przyspieszenia temperatura pary zwykle szybko spada do 64 °, teraz temperatura nie spada poniżej 94 ° nawet przy niskich prędkościach w mieście. Krótko mówiąc, temperatura jest w stanie regulować się od 94 do 98 ° w „każdych” okolicznościach.

Muszę więc założyć izolację termiczną wokół reaktora, aby sprawdzić, czy może on zachować to zachowanie w chłodniejsze dni i wpłynąć na wydajność.

André, kiedy mówisz, że docieranie / strupowanie wędki zajmuje 1000 km, myślę, że jesteś blisko prawdy. Im więcej jeżdżę, tym lepiej działa. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 30/08/09, 22:12

André, kiedy mówisz, że docieranie / strupowanie wędki zajmuje 1000 km, myślę, że jesteś blisko prawdy. Im więcej jeżdżę, tym lepiej działa. : Mrgreen:


Małe mieszkanie ... Po odparowaniu około 10 litrów wody z kranu (około 1200 km) cały wapień, skorupa i inne osady są skoncentrowane na pręcie, które przecina GVI prawie cały rzeźnik : Evil: , To sprawia, że ​​kret i lekko żółtawa kulka, która mówi mi, że woda i para wkrótce nie będą mogły przejść ... :zmarszczyć brwi:

Będę musiał powtórzyć test z wodą zdemineralizowaną, aby zobaczyć różnicę w wydajności.

Kolejny test z prętem pomalowanym farbą ogniotrwałą (650 °), od góry (reaktor) do dołu (GVI). Wykonanie „izolacji elektrycznej” pręta. W części GVI nawinąłem sprężynę o średnicy 1 mm, aby „obrócić” parę, sprawiając, że obracała się ona nieco wokół pręta. W szprychie nadal jest 1 mm luzu, aby nie ograniczać zbytnio przepływu pary.

Obraz

Najwyraźniej nie zmienia to bardzo zachowania, może to być niewielka utrata temperatury pary przy bardzo niskiej prędkości (30 km / h) i niewielki wzrost temperatury do 90 km / h i więcej (szczyt przy 100 ° wynosi około + 2 °).

W następnym teście będę musiał zamontować sprężynę o większej średnicy (1.5 do 2 mm?), Aby „zmusić” parę do bardziej „energicznego” obracania się wokół pręta GVI i nie przechodzenia przez prześwit między sprężyna i płaszcz reaktora.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 31/08/09, 02:05

Halo

Nigdy nie miałem tego czarnego koloru na moich łodygach? może trochę, że w 100% pantone upał był bardzo wysoki

Spoczywaj na dopingu wodnym, aby uniknąć zamieszania
ciepło nie jest bardzo wysokim wylotem 300c, a na wyjściu reaktora osiąga wartości szczytowe 180c, a najczęściej 140c
kolor pręta i wylotu reaktora w miedzianej rurce jest szaro-biały

woda z nowym prętem lub czysty polerowany na metalu Używam twardej wody, która zawiera minerały (w moim kącie jest ulotna), po tym jak wezmę wodę, deszcz, rzeki rzek itp. Dodaję przybliżoną dawkę octu, nawet do 10% (jest to konieczne dla mojej elektrycznej kontroli poziomu, musi ona przewodzić) i zapobiegam pewnym zanieczyszczeniom SGS suchym i prętowi reaktora (cóż, to już nie jest wyjmowany w moim przypadku pręt jest spawany, minęło dużo czasu, odkąd skończyłem przesłuchanie na pręcie, to był mój trzeci rok, że nic nie zmieniłem na pręcie (modyfikuję to na wlocie do reaktora) Wytwornica pary suchej z wtryskiem wody wytwornica pary częściowo mokrej z wtryskiem wody wtrysk wody przez turbosprężarkę, wtrysk wody przez wydech, pęcherzyk spalin, rezystancja elektryczna 50 watów zanurzona w rurze wodnej tuż przed wtryskiem ...
modyfikacja stosunku wejściowego pary powietrza, tak wiele szczegółów, które prowadzą do wielu testów (ból pleców)

Po 40000 XNUMX km (w przybliżeniu) domieszkowania wodą mój system został całkowicie zablokowany
Doceniasz to poprzez spadek temperatury na wylocie reaktora. zmniejszenie zużycia wody i utrata mocy przy przyspieszaniu wymiarów i oczywiście wzrost zużycia zmniejsza się na tyle, że zbliżasz się do pierwotnego zużycia bez dopingu w wodzie.

Sprężyna na pręcie nie oferuje więcej, przynajmniej na pełnym pantone, przetestowałem z niewielkim wejściem sprężyny, aby wyśrodkować pręt i obrócić przepływ, spróbuj zauważyć to wystarczająco szybko.
w słońcu domieszkowanym wodą należy zminimalizować spadki ciśnienia między prętem a rurą reaktora o prześwit 1,2 mm, aby nie spaść poniżej 0,8 mm ani za długi pręt (zbyt duże ograniczenie brak przejścia + zbyt niska temperatura wyjściowa
przez długi czas myślałem jak wymiennik, im mniej płynu przepuszczamy, tym cieplejsze będzie na wylocie, ale odwrotnie dzieje się na temperaturze wylotowej reaktora w domieszkowaniu wodą
temperatura znacznie spada, gdy pręt staje się mokry lub gdy do reaktora nie dostaje się wystarczającej ilości powietrza.
W pracy stabilizowanej 100 kmh, gdy zużycie wody w GV jest zwiększone, występuje punkt wzrostu temperatury, a następnie regularne opadanie, które stabilizuje się.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 31/08/09, 20:32

Witam André
Andre napisał:Halo

Nigdy nie miałem tego czarnego koloru na moich łodygach? może trochę, że w 100% pantone upał był bardzo wysoki


Czarny to 100% kolor farby wysokotemperaturowej, której użyłem. Zakładam, że szlam / skorupa tworzy izolator elektryczny. Celem jest zastąpienie wielu mil operacji, aby zrobić skorupę na pręcie, farbą, aby wykonać tę izolację.

To, co osadza się, jest nieregularnie miękkie powyżej, twarde w małych łatkach poniżej, białawe lub żółtawe na łodydze i bardziej szare z nutą zieleni. (z powodu miedzi?) : Mrgreen: na wewnętrznej części zewnętrznej powłoki reaktora.


Sprężyna na pręcie nie oferuje więcej, przynajmniej na pełnym pantone, testowałem z małą sprężyną wprowadzoną, aby wyśrodkować pręt i obrócić przepływ, spróbuj zauważyć to wystarczająco szybko
.

Zastąpiłem sprężynę 1 mm starą, martwą termoparą 2 mm. Aby wejść, musiałem go delikatnie uderzyć młotkiem, aby zrobić małe naczynie na obrzeżach. Skok spirali wynosi około 18 mm lub 5 zwojów zamiast 9 w poprzednim zespole. Miedziana rura, która sprawia, że ​​koperta reaktora działa / zgina się, lub jak spędzić godzinę na regulacji, czołgając się pod samochodem :zmarszczyć brwi: : Mrgreen: Wypróbuj jutro.

W pracy stabilizowanej 100 kmh, gdy zużycie wody w GV jest zwiększone, występuje punkt wzrostu temperatury, a następnie regularne opadanie, które stabilizuje się.


Bez względu na to, jak bardzo zmieniam szybkość przepływu floty z 0.3 na 1.6 litra na godzinę, temperatura pary jest niezmienna przy stałej prędkości (94 do 98 °)! :zaszokować:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 01/09/09, 21:56

Test rozstrzygający, ze sprężyną 2 mm działa ... gorzej. Znajduję prawie oryginalny conso. (5 litrów / 100 km). Temperatura pary wydaje się nieco niższa przy niskiej prędkości i taka sama przy prędkości z prędkością 90 km / h. (97 °)

Więc zrobię test odwrotny, albo zwiększ sekcję przepływu pary w części GVI, aby zmniejszyć spadek ciśnienia, a tym samym stworzyć małą komorę.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/09/09, 02:04

Halo

Flytox napisał:Nowość!

Obraz
...


Właśnie zrozumiałem, że sprężyna jest tylko na stronie GV, a nie na pręcie reaktora
Główne różnice z tym systemem
Bez dodatku powietrza z parą
W różnych testach, gdy zmniejszam objętość powietrza wchodzącego wraz z parą, wydajność spada.
Spróbuj wysłać powietrze za pomocą pary
Jak mierzyć temperaturę wylotową reaktora
W kanale czy w kanale?

teraz dopiero okaże się, czy lepiej jest miedziana rura zamiast litego pręta ze stali czy stali nierdzewnej? w konfiguracji dopingu wodnego
W zespole ze 100% pantonem pręt miedziany nie jest bardziej korzystny niż cienka stal nierdzewna lub stalowa rura.
Pręt aluminiowy jest lepszy od pręta miedzianego
(w wodzie dopagea nie próbuj)

Stalowy pręt pokryty izolacją z tefonu z rurką ze stali nierdzewnej
nie był lepszy niż zwykły pręt ze stali nierdzewnej lub żelaza
zwykłe żelazo jest tak samo dobre jak stal nierdzewna, tyle że rdzewieje.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 02/09/09, 03:20

dobry wieczór

w tym zespole, jeśli w reaktorze występuje obniżenie, a rzeczywiście istnieje, woda w GVI wrze w temperaturze poniżej 100 °. może ten fakt został już wspomniany, nie przeczytałem wszystkiego.

Jeff
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 51