Proste czyszczenie okien pieców na drewno

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Proste czyszczenie okien pieców na drewno




przez lejustemilieu » 14/01/13, 12:00

Witam moich ludzi,
Kolega z pracy dał mi dobrą wskazówkę dotyczącą czyszczenia szyb wkładów lub pieców...
Nie ma potrzeby stosowania środków chemicznych w przypadku zagubionej plastikowej butelki.
Przetestowałem to, jest proste i idealne.
Wystarczy wziąć gąbkę do mycia naczyń, która „trochę rysuje” (każdy kraj nadaje nazwę tym plastikowym gąbkom, które mają „rysującą” stronę).
Zwilż trochę gąbkę i połóż odrobinę popiołu drzewnego na powierzchni do drapania.
Umyj okno i opłucz je, wynik jest lepszy niż produkty z supermarketu.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 14/01/13, 12:28

Jeśli chcesz mikrozarysować okno i sprawić, by coraz lepiej trzymało się karbonu, rozwiązanie jest moim zdaniem super skuteczne. :) ...

W przeciwnym razie istnieje inne, jeszcze prostsze rozwiązanie. :) .
Calamine nie lubi wody, więc osobiście robię to od kilku lat w ten sposób, działa bardzo dobrze:

1/bierzemy miskę z odrobiną wody i klasyczną gąbkę, która nie rysuje :) .
2/w miarę możliwości sprzątać na zimno
3/lekko ogrzałem szybę, nie czekałem aż szyba się zagotowała :) .

3/ ponownie wziąłem gąbkę i pocierałem ją naciskając

4/ jeśli pozostały ślady, weź kartkę gazety (która jest już ścierna)

5/ jeśli nadal są tam ślady, weź gąbkę, która rysuje

6/ jeśli pozostały jeszcze ślady popiołu...

Ale jeśli musisz dojechać do numeru 6, aby mieć czyste okno, pojawia się problem ze spalaniem...

Osobiście w moim zmodyfikowanym piecu samochodowym nie ma systemu czystej szyby i wystarczy zwykłe przetarcie zimną gąbką, aby mieć czyste okno, z wyjątkiem sytuacji, gdy pod koniec płomienia nie zostało ponownie otwarte powietrze pierwotne, w tym przypadku nie ma lekka, bardzo cienka warstwa smoły, ale to zmusza mnie do podgrzania szyby, żeby wszystko było czyste, albo co najwyżej przetarcia gazetą i nic więcej...

W przypadku pieca na pellet zwykle wystarczy za każdym razem gąbka, w przeciwnym razie pojawia się problem.
Wnętrze kominka jest także oznaką dobrego lub złego spalania...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/01/13, 14:12

Włamać się!
Jest nas dwóch, którzy korzystają z tego systemu i działa on znakomicie.
A jeśli chodzi o spalanie to nie wszystkie piece są takie same...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 14/01/13, 14:32

Używam również wilgotnej gąbki i popiołu, ale nie szorstkiej strony gąbki, tylko gąbki po gąbczastej stronie z popiołem.

Mniej więcej co 15 dni. Bo w nocy spalam powoli i wcale nie zoptymalizowano...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/01/13, 14:36

ha!, jeszcze lepiej
Używam również wilgotnej gąbki i popiołu, ale nie szorstkiej strony gąbki, tylko gąbki po gąbczastej stronie z popiołem.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 14/01/13, 14:42

Rób co chcesz Lejustemilieu, to nie mój piec i moje okno ;).

A co do techniki to powtórzę jeszcze raz, okienko w piecu tak czyściłem już prawie trzy lata i to które było wcześniej w ogóle mi się nie paliło i czarne okno było już niemal obowiązkiem ... .

Jednak wraz z wodą i ciepłym oknem, że tak powiem, okno odzyskało całkowitą młodość...

żadnego popiołu, tylko gazeta, która w zupełności wystarczy.

A jeśli rzeczywiście jest bardzo brudno, trzeba szukać gdzie indziej, skąd bierze się problem, być może także wilgotnego drewna...
i powiedzieć, że nie wszystkie piece mają takie samo spalanie, zgadzam się, ale logicznie rzecz biorąc, spalanie musi być czyste i co może być bardziej podobne do czystego spalania niż inne czyste spalanie :) ...
Kto więc mówi, że złe spalanie oznacza słabą wydajność, mówi o zanieczyszczeniach i odpadach, to po prostu wyrażam, bez oceniania, to tylko obserwacja...

A argument, że jest nas dwóch stosujących tę technikę, nie jest w moich oczach argumentem, bo nie chcę Cię w najmniejszym stopniu urazić (raczej próbuję konstruktywnej krytyki ;)).

Teraz po prostu spróbuj ze spontexem i wodą na letniej szklance, a następnie po prostu umyj wodą i letnią szklanką i powiedz mi, jaki uzyskasz wynik ;) ...

Bardziej kieruję się logiką, aby nie niszczyć czegoś, kiedy można tego uniknąć, w połączeniu z zasadą ostrożności ;), stąd tylko woda i miękka gąbka.... :)
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 14/01/13, 22:12

Ha, wiadomości zostały przekazane, cóż, skoro nie chcę umrzeć głupio, spróbuję popiołu w rogu okna :) ...
Ale swędząca strona jest taka, że ​​trzeba obchodzić się z tym delikatnie i taktowo, to jak mały pimousse z czarną porzeczką ;) ....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 15/01/13, 12:58

Och, czy można to wyczyścić ręcznie? : Chichot:

W domu dobry, gorący ogień i okna znowu stają się prawie czyste. Wydaje mi się, że mam "czyste szyby" w układzie dolotowym...

Oto mój piec: https://www.econologie.com/forums/post110998.html#110998

Zdjęcie okna „niezbyt brudnego”:

Obraz
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 15/01/13, 18:29

Popiół jest materiałem ściernym, z pewnością drobnym, ale mimo wszystko materiałem ściernym i jestem tego zdania Bidouille23: ostrożność!
W przeszłości czasami używaliśmy korka z wilgotną końcówką (w celu przyklejenia się popiołu) zanurzanego w popiele do polerowania ostrzy noży (wykonanych ze stali innej niż nierdzewna)...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 15/01/13, 19:03

Muszę przyznać, że w domu okno jest bardzo brudne....kiedy mnie nie ma i historią zajmuje się moja żona... :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107