Generator słoneczny

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Mister_Ash
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 07/10/17, 13:46

Generator słoneczny




przez Mister_Ash » 04/10/20, 15:06

Witam wszystkich .
nadchodzi czas na ostatnie przycięcie żywopłotu, cięcie drewna, glebogryzarkę itp., ponieważ nigdy nie udaje mi się odpowiednio utrzymać silnika cieplnego, który chciałbym przełączyć na elektryczny.
Istnieją dobre referencje, takie jak Stihl lub lepszy Husqvarna, ale:
1 ma dobry, mocny i wydajny sprzęt na akumulator, cena szybko rośnie.
2 baterie mają dość krótką żywotność i jesteśmy bardzo daleko od posiadania standardowego produktu po tej stronie.

Pomyślałem więc o stworzeniu generatora słonecznego (tak, wiem, będziemy jesienią) i pozostaniu przy sprzęcie przewodowym.
Oprócz tego, że będzie używany w ogrodzie, będzie używany do innych rzeczy, takich jak majsterkowanie tam, gdzie nie ma prądu.

Szukam twojej pomocy, aby pomóc mi zwymiarować mój projekt.

Akumulator składałby się z akumulatorów, które już posiadam (1.5 V/40 Ah), aby wytworzyć 36 V, byłby ładowany albo przez panel słoneczny, gdy pogoda na to pozwala, albo przez sektor, gdy słońce jest niewystarczające.
Jak więc wybrać panel fotowoltaiczny, regulator i falownik?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Odp: Generator fotowoltaiczny




przez phil59 » 04/10/20, 15:35

Mister_Ash napisał:
Pomyślałem więc o zrobieniu tzw generator słoneczny(Tak, przyjeżdżamy jesienią, wiem) i pozostań przy sprzęcie przewodowym.
Oprócz tego, że będzie używany w ogrodzie, będzie używany do innych rzeczy, takich jak majsterkowanie tam, gdzie nie ma prądu.

Akumulator składałby się z akumulatorów, które już posiadam (1.5 V/40 Ah), aby wytworzyć 36 V, byłby ładowany albo przez panel słoneczny, gdy pogoda na to pozwala, albo przez sektor, gdy słońce jest niewystarczające.
Jak więc wybrać panel fotowoltaiczny, regulator i falownik?


Chyba masz na myśli grupę słoneczną. Więc chcesz przekształcić 36 V w 220 V, ale z mocą.

Więc też dość drogie. Bo powiedzmy silnik, powiedzmy, myślę, że 3 razy moc przy rozruchu, nie długo, ale mimo wszystko....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Odp: Generator fotowoltaiczny




przez Gaston » 05/10/20, 15:16

Myślę, że 36 V nie jest właściwym wyborem (chyba że chcesz bezpośrednio zasilać urządzenia zaprojektowane do pracy na baterii przy 36 V… ale te urządzenia są znacznie droższe niż ich odpowiedniki 220 V), w rzeczywistości falowniki konsumenckie są często projektowane do zasilania 12 V lub 24 V.

Trzeba by powiedzieć trochę więcej o bateriach i ich technologii, aby polecić regulator słoneczny (znowu powszechny w 12 lub 24 V, ale rzadki w 36 V).

Jeśli chodzi o falownik, o wyborze zadecyduje moc urządzeń, które mają być zasilane.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105