Kocioł solarny CWU i opalany drewnem

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
aleksmachet63
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/11/20, 21:25

Kocioł solarny CWU i opalany drewnem




przez aleksmachet63 » 26/11/20, 21:35

Witam,

Jestem w trakcie renowacji starej farmy Adobe i chciałbym podgrzewać wodę, najlepiej bez energii elektrycznej.

Dlatego chciałbym zdecydować się na instalację solarną do podgrzewania wody, a na zimę piec na drewno.

Chciałem więc wiedzieć, czy możliwe jest połączenie tych dwóch instalacji, a jeśli tak, to czy jest to bardzo skomplikowane, czy nie?
Z tego co widziałem jest sporo bardzo bystrych osób, które stworzyły instalacje zbliżone do tego schematu.

Nie jestem szczególnie bystry w tej dziedzinie, ale jestem niezłą złotą rączką i nie jestem nieśmiały, ale chciałem wiedzieć, czy rozsądne jest, abym sam chciał osiągnąć tego rodzaju osiągnięcia?

Na koniec, czy mają Państwo jakieś zalecenia dotyczące systemów pieców kotłowych (moc, marka), a mianowicie, aby w domu były 2 tace o powierzchni około 70 m2.

Z góry dziękuję za zwrot.
Alex
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Solarny ECS i kocioł na drewno




przez phil59 » 27/11/20, 11:19

Mam piec opalany drewnem, kocioł gazowy i pompę ciepła.

Do kotła potrzebny jest przynajmniej cyrkulator wody, chyba że jest to możliwe i nie jestem pewien, jeśli jest to pokój „na dole”, a grzejniki na górze. Z drugiej strony potrzebny jest również zbiornik buforowy, jeśli przyjrzysz się uważnie i będziesz cierpliwy, znajdziesz go w przedziale od 100 do 300 € na LBC.

Mój, kościany occaz, 100€, 500l. Musiałby być wyższy od pieca, bez cyrkulatora i niższy od grzejników. Niełatwe ! (bez cyrkulatora).

Cyrkulator ma 30-40W, nie jest monstrualny.

Czy będziesz tam wystarczająco często, aby napełnić piec? trudny poranek...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 46