Bateria porównawcza VS Wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Bateria porównawcza VS Wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez Christophe » 02/02/20, 09:43

Tabela podsumowująca, która porównuje, dobrze za kierownicą, 3 technologie magazynowania energii z odnawialnych źródeł energii:
    Konwencjonalny akumulator ładujący / rozładowujący
    Ogniwo paliwowe za pośrednictwem wodoru
    Biopaliwo (BtL) w silniku cieplnym

Szkoda, dla informacji brakuje oleju (który kosztuje UPSTREAM odwiertu ...), ale także ogniw paliwowych ze zintegrowanym reformerem, ale także CO2 (w szczególności szary) ...

Bateria_VS_H2_VS_Biocarburant.jpg
Batterie_VS_H2_VS_Biocarburant.jpg (146.43 KiB) Oglądane 9236 razy
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Bateria porównawcza VS wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez moinsdewatt » 02/02/20, 11:17

Baterie mają przed sobą królewską przyszłość, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Bateria porównawcza VS wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez Christophe » 02/02/20, 11:44

Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko wydajność łańcucha pamięci, tak ... ale rzeczywistość nie jest tak prosta, o ile chcemy (i wiemy) dokonać spójnej analizy!

Aby rozpocząć koszty za kWh przechowywanych zasobów nie są w tej tabeli (ale możemy je łatwo znaleźć gdzie indziej ...)

Jak już mówiłem od dawna: zwrot z wykorzystania energii odnawialnych jest mniej ważny niż zwrot z paliw kopalnych, ponieważ źródło energii jest bezpłatne. Jednak wydajność ta musi być powiązana z kosztami procesu (instalacja i konserwacja)!

Niska wydajność związana z niskim kosztem „przechwytywania” energii odnawialnej nie jest problemem, ponieważ potencjał odnawialny jest ogromny i znacznie przekracza potrzeby ludzkości!

Wreszcie takie magazynowanie energii odnawialnej po obniżonej cenie umożliwia uzupełnienie ich głównej wady: sporadyczności ... a tym samym poprawy ich rentowności ...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Bateria porównawcza VS wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez Janic » 02/02/20, 16:15

Wreszcie takie magazynowanie energii odnawialnej po obniżonej cenie umożliwia uzupełnienie ich głównej wady: sporadyczności ... a tym samym poprawy ich rentowności ...
poza tym, że właśnie to przechowywanie stanowi właśnie problem. To trochę jak budowanie samochodów bez dróg.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Bateria porównawcza VS wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez Christophe » 02/02/20, 16:40

Janic napisał:
Wreszcie takie magazynowanie energii odnawialnej po obniżonej cenie umożliwia uzupełnienie ich głównej wady: sporadyczności ... a tym samym poprawy ich rentowności ...
poza tym, że właśnie to przechowywanie stanowi właśnie problem. To trochę jak budowanie samochodów bez dróg.


Kara: przeczytaj moją poprzednią wiadomość 3 razy i przeformułuj ją ... : Chichot:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Bateria porównawcza VS wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez Ahmed » 02/02/20, 18:26

Ryzykując konieczność trzykrotnego skopiowania „poprzedniej wiadomości”, znajduję kilka dziwnych rzeczy:
zwrot z wykorzystania energii odnawialnych jest mniej ważny niż zwrot z paliw kopalnych, ponieważ źródło energii jest bezpłatne.
Naiwnie wierzyłem, że ropa, gaz lub węgiel są również darmowe, ponieważ nikt ich nie czyni ...? Zatem koszt przechwytywania energii odnawialnej nie jest tak znikomy, jak się wydaje ...
Być może jest to niewygodne wyrażenie, które nie odpowiada temu, co mogę zrozumieć ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Bateria porównawcza VS wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez Christophe » 02/02/20, 18:52

Ahmed napisał:Naiwnie wierzyłem, że ropa, gaz lub węgiel są również darmowe, ponieważ nikt ich nie czyni ...?


Nie wierzysz mojemu synowi!

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Bateria porównawcza VS wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez Christophe » 02/02/20, 18:54

Ahmed napisał:Zatem koszt przechwytywania energii odnawialnej nie jest tak znikomy, jak się wydaje ...


Powiedziałem, że to było? Powiedziałem po prostu, że lepiej jest przechowywać energię odnawialną z niższą wydajnością i niskim kosztem niż z wysoką wydajnością przy wysokich kosztach ...

To wszystko!

Ahmed napisał:Być może jest to niewygodne wyrażenie, które nie odpowiada temu, co mogę zrozumieć ...


Mam nadzieję, że cię oświeciłem?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Bateria porównawcza VS wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez Ahmed » 02/02/20, 19:25

Nie trzeba mówić głośniej: nie mam problemów ze słuchem! 8)
Po pierwsze, oczywiście efekt renty istnieje, ale dotyczy to także energii odnawialnych: słońce nie świeci tak często wszędzie, ani wiatr wieje tam, gdzie chcesz ...
Po drugie, trudno mi się naśladować ... więc bez komentarzy. To, co mnie interesuje, to przewaga akumulatora nad ogniwem paliwowym ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: Bateria porównawcza VS wodór (ogniwo paliwowe) VS Biopaliwo BtL (spalanie)




przez jean.caissepas » 23/04/20, 09:21

Przeczytaj: Artykuł, który mówi o koszcie energii studni za kierownicą, z ładnym schematem:

Obraz

Pełny artykuł tutaj: http://acti-ve.org/le-rendement-energet ... e/2017/05/
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 205