Definicja regresu

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
babcia21
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/07/21, 13:03

Definicja regresu




przez babcia21 » 20/06/22, 14:25

Witam,
Jaka jest definicja regresu?
Merci de votre réponse
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Definicja regresu




przez Remundo » 20/06/22, 14:40

to użyć czegoś (użyć siły)

ale może mieć bardziej techniczne znaczenia, procedury prawne (odwołanie, pełne wdzięku odwołanie).

może również mieć znaczenie ostatecznego wydarzenia lub ostatecznej metody uzyskania czegoś („w ostateczności”)
1 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Definicja regresu




przez Christophe » 20/06/22, 15:06

Przyznaję, że tak naprawdę nie rozumiem 3 wiadomości wysłanych przez Mamie21... Za każdym razem lakoniczne pytanie i brak odpowiedzi od niego...

:? :? :?
2 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Definicja regresu




przez Obamot » 20/06/22, 15:31

Jest wielu (dużo?) „nieśmiałych” ludzi, którzy często odwiedzają forum (i ogólnie w sieci), ale którzy nie biorą udziału lub bardzo mało — tylko do tego, co jest absolutnie konieczne — zauważyłem to, ponieważ zadałem sobie to samo pytanie… i może wydawać się to niesamowite! Ale nie aż tak bardzo...

Po prostu porównaj za każdym razem: „liczba wyświetleń"VS"Liczba postów"

A są tacy, którzy zadają pytanie, przychodzą poobserwować odpowiedzi, są z niego zadowoleni, ale dialog to czasem wysiłek nie do pokonania, więc wolą nie…

To tak jak z tymi, którzy nie odważą się przemówić do mikrofonu, czasami jest to trema nie do pokonania, strach przed osądzeniem za to, co powiedział… pisze się… kiedy wątpimy w siebie: dla niektórych to straszne wiedzieć...?!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Definicja regresu




przez Obamot » 20/06/22, 15:36

mamie21 napisał:Witam,
Jaka jest definicja regresu?
Merci de votre réponse

TUTAJ: https://www.cnrtl.fr/lexicographie/recours

Masz ciekawy słownik, który opiera się na obszernych badaniach leksykalnych, polecam.
0 x
fredy89
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/06/22, 13:23
x 1

Re: Definicja regresu




przez fredy89 » 21/06/22, 13:27

Witam,
Regres to procedura prawna, w ramach której osoba wzywa inną osobę lub instytucję w celu dochodzenia swoich praw w sądzie. W kontekście uciekanie się, podmioty prawa posiadające osobowość prawną, a więc osoby fizyczne (np. obywatel) oraz osoby prawne (stowarzyszenie lub spółka) mają możliwość odwołania się w obronie swoich praw.
1 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 192