Dokonywanie ziemi (humus) od zera!

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 20/04/07, 12:50

Świetna rozmowa o dżdżownicach, Jaf! : Wink:
0 x
goodeco
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 14/02/06, 06:54
Lokalizacja: Marsylia




przez goodeco » 20/04/07, 14:39

ThierrySan napisał:Świetna rozmowa o dżdżownicach, Jaf! : Wink:


+ 1 i ja dodam bardzo kompletne :D

Czy nie powinniśmy zmienić tytułu tematu przez:
Zrób ziemię (próchnicę) od zera + robaka!
0 x
W wiecznej nauki
Avatar de l'utilisateur
JAF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 24/02/07, 13:32
Lokalizacja: Owernia




przez JAF » 21/04/07, 15:43

To wszystko, właśnie rano kazałem mojej farmie dżdżownice.

Nie wątpię w wynik. Będę Cię informować o tym niezwykle ekonologicznym produkcie. 8)

Świętujemy to innymi okularami!
0 x
Bagnoles palą się na przedmieściach, to mimo wszystko tylko samozniszczenia:
rolnik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/01/18, 21:54
x 1

Re: Zrób ziemię (próchnicę) z niczego!




przez rolnik » 20/01/18, 22:27

Witaj, natura tworzy ziemię dzięki mikroorganizmom i robakom. Pod względem technicznym kompleks glinowo-humusowy. Jak Dwa rodzaje fauny, epigee lub powierzchni i endogeum w głębi. Na powierzchni epigee jedzą i niszczą ściółkę, liście i gałęzie ... a na końcu azot i węgiel.
Wgłębnie endogaty, one również trawią zakopane od kilku lat materiały i uczestniczą w tworzeniu gliny, produktu sedymentacji i rozkładu minerału ... oryginalnej skały.
Krótko mówiąc, na powierzchni mamy próchnicę, a gliniastą głębokość - odchody mikroorganizmów. To tutaj pojawia się anegiczny werset (są endogezy, a także epige ...), który wypływa na powierzchnię i ponownie schodzi w głąb. Dzięki dwóm gruczołom wapnia znajdującym się w jego gardle (poza tym on jest lub culcul i tetete przy okazji?) Miesza i naprawia glinę i próchnicę, skomplikowaną lub raczej złożoną glinkę. Tutaj jest wznawiany, ale w końcu, jeśli natura to robi, możemy to zrobić, gdy tylko liście gałęzi ziemi i prymitywnej skały w rozkładzie pozostawiają zero odpadów organicznych i maksimum warzyw przy najniższym koszcie. : Mrgreen:
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 34