Kilka prawd o jądrowa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 05/03/08, 11:59

Christophe napisał:Zadziwiające: hydraulika, która zyskała 1% (szczególnie w kategoriach względnych), co oznacza budowę nowej instalacji (z wyjątkiem przypadku spadku popytu, o czym nie sądzę), podczas gdy my uważaliśmy, że jest nasycony od lat 30 ...


Istnieje wiele całkowicie nierozwiniętych stron, zarówno w niskich, jak i wysokich upadkach ...

Jestem dobrze poinformowany, ponieważ mieszkam w jednym z mniej łuskowatych zamków wodnych Franceles (w porównaniu do Alp lub Pirenejów teren jest bardziej miękki, a urządzenia łatwiejsze do zainstalowania), a mianowicie masyw centralny.

Postęp hydrauliczny wartości bezwzględnej może znacznie przekraczać 1%.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 05/03/08, 12:20

Halo

Chatam napisał
Dla przypomnienia, ostatnia gigantyczna awaria była spowodowana brakiem przepływu turbin wiatrowych (więcej wiatru) w sektorze niezbyt dobrze zazębionym, co spowodowało załamanie się przeciążenia systemu ... jak to robią nie jest panaceum ...


Właśnie wiatr jest problemem przy braku wiatru
Jeśli antycyklon osiadnie na stałe na Francji, można zaobserwować brak wiatru, ale oznacza to również, że depresje są obok, na sąsiednich krajach lub na morzu
Nie jest niemożliwe, aby zasięg europejski umożliwiał ciągłą produkcję wiatru, konieczne jest jednak, aby istniała wspólna wola.

Aby powrócić do energii jądrowej, musisz wiedzieć, że ponowne uruchomienie lub spowolnienie reaktora wymaga opóźnienia 24 godzin oraz delikatnych i kosztownych operacji!

Oczywiste jest, że jeśli priorytet inwestycji w ogrzewanie mają „tostery” i „pompy pieniężne” i „klimatyzacja”, to idziemy prosto w ścianę.

W tej chwili nie ma mowy o magazynowaniu elektryczności, ale o magazynowaniu ciepła, wiemy, jak to zrobić i myślę, że istnieje głos, by kopać w tym kierunku. Spełniałoby to potrzeby rozwoju energii słonecznej.
Wydaje się, że chemicznie możemy wytworzyć lub pochłonąć ciepło
Jeśli ktoś ma informacje.

A+
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 05/03/08, 12:24

Christophe napisał:Rozumiem przez to: to nie dlatego, że udział bomby atomowej jest stały, nie można go „szybko” zmniejszyć ... ale jeśli ma zastąpić go Kohle lub gazem ... szczerze bla ...

Zadziwiające: hydraulika, która zyskała 1% (szczególnie w kategoriach względnych), co oznacza budowę nowej instalacji (z wyjątkiem przypadku spadku popytu, o czym nie sądzę), podczas gdy my uważaliśmy, że jest nasycony od lat 30 ...


W niemieckiej audycji usłyszałem, że zamknięcie elektrowni jądrowej nie jest na porządku dziennym tylko dlatego, że nie ma alternatywy, chyba że zwiększy się zależność od dla Rosjan ... i ich gazu ...
Dodatkowy udział hydroelektrowni pochodzi z mikroelektrowni, ponieważ nie ma wielu dużych obiektów ... jest jeden w Breisach am Rhein ...
Niektóre miejsca we Francji, które byłyby „a priori” użyteczne jako zbiorniki wodne, nie są spowodowane problemami geologicznymi (krucha, niestabilna skała, aktywne pęknięcia, sejsmiczność itp.), Ponieważ miały miejsce wcześniejsze wypadki, takie jak Bouzey i Malpasset, staliśmy się ostrożni ...) lub sprzeciwem środowiskowym ze strony ludności lub ekologów (np. Loara) ... Z drugiej strony jest pewne, że możemy zrobić mikroelektrownie, a nawet składowiska energia (niestety bardzo droga ale znakomita wydajność) patrz np. Lac Noir / Lac Blanc w Alzacji: ponieważ wiele odnawialnych źródeł energii ma bardzo zmienną produkcję, umożliwia to regulację produkcji ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 05/03/08, 12:26

Z pewnością istnieją miejsca „przydatne” w hydraulice.

Wszystko zależy od tego, czego chcesz na przyszłość: perso, chcę, żeby mały strumień śmiał się na dnie świeżych dolin.

I nie te brzydkie budynki, które są tamami, które niszczą naturalne ekosystemy rzek na ich terenie lub nie zakłócają ich całkowicie w górę rzeki (gatunki ryb ze zbiornika, przerwana cyrkulacja w górę rzeki, itp.) w dół rzeki (zanieczyszczenie, masowe zatrzymywanie i uwalnianie osadów, sztuczne zmiany przepływów całkowicie niezgodne z ekosystemami pochodzenia, ...)!

Dopóki nadal będziemy umieszczać człowieka na szczycie „stworzenia”, będziemy nadal czynić „anerie”! (z całym szacunkiem dla tych uroczych i inteligentnych zwierząt).

Edycja: nie znalazłem sekcji „prezentacja”, więc robię to tutaj.

po pierwsze, Bravo Christophe dla tej strony!

Remundo i Pascal to moi główni „atraktorzy” i oklaskuję ich obiema rękami za ich pasję, wyobraźnię i osobiste inwestycje. Ale niech inni nie będą zazdrośni, też ich zachęcam!

Tutaj, początkujący ekonolog, moje credo całkiem dobrze podsumowuje wniosek tego postu na temat matek.
Ostatnio edytowane przez highfly-nałogowiec 05 / 03 / 08, 12: 45, 1 edytowany raz.
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 05/03/08, 12:38

highflyaddict napisał:Wszystko zależy od tego, czego chcesz na przyszłość: perso, chcę, żeby mały strumień śmiał się na dnie świeżych dolin.


Ja też ...


w niektórych krajach łatwo jest robić rzeczy, które mają niewielki lub żaden wpływ, jak w Norwegii: wysoki płaskowyż 1000m, obfite zasoby wody, niewidoczne podziemne rośliny, prawie żaden negatywny wpływ ... ale my nie jest w Norwegii ... (W Kanadzie są też rzeczy tego rodzaju, choć znacznie mniej dyskretne przy upadkach Nigary ... wpływ raczej pozytywny, ponieważ ogromnie zmniejsza erozję) ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/03/08, 12:40

highflyaddict napisał:Dopóki nadal będziemy umieszczać człowieka na szczycie „stworzenia”, będziemy nadal czynić „anerie”! (z całym szacunkiem dla tych uroczych i inteligentnych zwierząt).


Witaj tutaj

Nie wiem, czy to tyle ludzi, że nie powinieneś umieszczać w 1erze, że ... pieniądze (za wszelką cenę) ... Ten mężczyzna wciąż jest niezwykłym stworzeniem, nie? Ale może też być najgorszym łajdakiem ...

Dla zapory mamy od dawna ekologiczną alternatywę ... stylowe podnoszenie ryb ... To mniej złe niż nic.

Widziałeś piękną zieleń? W przeciwnym razie musisz, oto fragmenty 2:

https://www.econologie.com/la-belle-vert ... -3670.html
https://www.econologie.com/stresse-en-vo ... -3666.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 05/03/08, 12:58

Christophe napisał:Człowiek wciąż jest niezwykłym stworzeniem, nie? Ale może też być najgorszym łajdakiem ...

Dla zapory mamy od dawna ekologiczną alternatywę ... stylowe podnoszenie ryb ... To mniej złe niż nic.

Widziałeś piękną zieleń? W przeciwnym razie musisz, oto fragmenty 2:

https://www.econologie.com/la-belle-vert ... -3670.html
https://www.econologie.com/stresse-en-vo ... -3666.html


Tak, Christophe, ten człowiek jest niezwykłym stworzeniem! Ale nie więcej (moim zdaniem) niż inne stworzenia żyjące na naszej planecie ...

Okazuje się, że przez kilka lat byłem „technicznym agentem środowiska wodnego”, więc swobodnie mówię o rozwoju dróg wodnych. I upieram się, podnośniki do ryb i inne drabinki: co za żart! W większości przypadków służy to po prostu wyświadczeniu sobie czystego sumienia i „sztucznemu” utrzymaniu populacji ryb, która i tak nie ma już swojego miejsca, odkąd została złapana ...

Ale jesteśmy całkowicie HS, być może konieczne byłoby otwarcie powyższego tematu ....

Tak, widziałem piękny zielony, piękny film, który jest przesiąknięty „pozytywnym nastawieniem”: idź, ludzkość przeżywa młodzieńczy kryzys, to minie ..... : Mrgreen:.

Cóż, nie wierzę w to zbytnio, nawet na dłuższą metę, to moja opinia ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/03/08, 13:04

highflyaddict napisał:W większości przypadków służy to tylko do tego, by dać sobie czyste sumienie i "sztucznie" utrzymać populację ryb, która i tak nie ma już swojego miejsca, odkąd została złapana ...

Ale jesteśmy całkowicie HS, być może konieczne byłoby otwarcie powyższego tematu ....


Tak, popieram ten pomysł, ale nie wiem wystarczająco, aby go udowodnić, więc nowy temat jest rzeczywiście mile widziany :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 05/03/08, 13:13

Chatham napisał:
highflyaddict napisał:Wszystko zależy od tego, czego chcesz na przyszłość: perso, chcę, żeby mały strumień śmiał się na dnie świeżych dolin.


Ja też ...


w niektórych krajach łatwo jest robić rzeczy, które mają niewielki lub żaden wpływ, jak w Norwegii: wysoki płaskowyż 1000m, obfite zasoby wody, niewidoczne podziemne rośliny, prawie żaden negatywny wpływ ... ale my nie jest w Norwegii ... (W Kanadzie są też rzeczy tego rodzaju, choć znacznie mniej dyskretne przy upadkach Nigary ... wpływ raczej pozytywny, ponieważ ogromnie zmniejsza erozję) ...


Ok Chatam, są korzystne strony ... Ale poważnie myślisz, że ograniczenie naturalnej erozji rzeki ma pozytywny wpływ?

Wyjaśniam: Rzeka przenosi na stałe osady wyrwane z dna lub z zlewiska, które ponownie się osadzają. Jeśli proces ten zostanie przerwany punktualnie, erozja zostanie wznowiona dalej w wyniku oderwania materiałów, które nie zostały ponownie rozmieszczone. Następnie obserwuje się obniżenie złoża, aż przepływ ciała stałego powróci do równowagi z przepływem cieczy. (patrz np. stosy mostów poniżej konstrukcji)

Edycja: aby było ciekawie, terminy tutaj
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/03/08, 14:46

nie możemy zapomnieć ...

jak wytwarzano energię elektryczną przed zakładami?

mikro zapory dla każdego miasta / wsi.

gdzie oni poszli? „my” musieliśmy sprawić, by zniknęły, aby ustawić rośliny ... Mam dość tego, że pytanie jest zadawane ponownie, ponieważ nigdy nie powinno się ich usuwać.

nie, nie patrzyli na krajobraz jak na wielkie zapory: znów mówimy o lokalnej produkcji i na skalę ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 285