Jak do źródła wody

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Akram17
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/02/16, 06:28

Jak do źródła wody




przez Akram17 » 02/02/16, 06:33

Halo
Potrzebuję twojej porady:
Mój kraj o powierzchni 2000 m2 w Ariège na wysokości 700 m jest zrównany z trzema częściami, które zostały opuszczone przez około 3 lat. Każda część jest oddzielona od siebie suchą kamienną ścianą. Były właściciel (35 lat, spadkobierca ziemi ojca, który dla niego pracował…) wyjaśnia mi, że było źródło wody, która spływała do części pośrodku, u podnóża ściany. Spojrzałem: we wskazanym miejscu jest mały otwór, który jest głęboki (poziomo z tendencją do wznoszenia) około 90 m. Czyszcząc trochę to miejsce, zauważam, że woda płynie bardzo bardzo słabo ... ojciec zostawił w tym miejscu kilka zbiorników, rur, karafek, konewek itp. ... najwyraźniej napełnił zbiorniki, aby z niego skorzystać do jego ogrodu warzywnego ...
Czy uważasz, że źródło nadal istnieje? Czy spotkałeś się z takimi sytuacjami ... Nie wiem co robić. Dozser, który przyszedł po wodę, poczuł wodę powyżej, w tym miejscu i poniżej (tak na trzech poziomach ziemi ...). To młody człowiek, który przyznaje, że nie do końca rozumie konfigurację / channeling (jeśli w ogóle) dokonane przez stary ...
Nie wiem co robić ... ale chcę znaleźć utraconą wodę :)
masz jakieś pomysły?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 02/02/16, 10:14

Możliwe, że porzucenie tego źródła spowodowało jego stopniowe zapychanie. Trasy infiltracji wody korzystają z regularnego działania, aby były funkcjonalne.

Trudno, rzecz jasna, wymawiać na odległość, ale na twoim miejscu zacząłbym ostrożnie kopać w miejscu warstwy wodonośnej.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/02/16, 11:18

czy była jakaś praca nad twoją własnością? krojone na wodę czy prąd?

często zdarza się, że prace te modyfikują kanały wodne i osuszają źródła
0 x
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Jak znaleźć źródło wody




przez Piotr » 03/11/23, 12:27

Różdżkarz wykrywa wodę pionowo...
Potem tylko wiercić...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Jak znaleźć źródło wody




przez Piotr » 03/11/23, 20:57

Jeśli nie możesz znaleźć radiestety/radioróżka,
odpowiedni jest również EHS (Electro Hyper Sensitive) wrażliwy na niskie i ultra częstotliwości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Jak znaleźć źródło wody




przez Forhorse » 04/11/23, 09:17

Czy bierzesz udział w Mistrzostwach Świata w Kopaniu Tematycznym?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Jak znaleźć źródło wody




przez Piotr » 04/11/23, 09:23

Pffff... kolejny krytykujący wolność komentowania.
...zamiast interesować się treścią.

Idź pasożytować gdzie indziej, idź...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870

Re: Jak znaleźć źródło wody




przez gegyx » 04/11/23, 11:44

Peter napisał:Jeśli nie możesz znaleźć radiestety/radioróżka,
odpowiedni jest również EHS (Electro Hyper Sensitive) wrażliwy na niskie i ultra częstotliwości.

Niemal każdy potrafi wykryć reakcję na obecność wód gruntowych.
Miałem 2 przyjaciół, którzy przyszli z kijami pod kątem prostym.
Ten pierwszy nie dotarł, bo wykrył jedynie przepływ wody w innym kierunku? W każdym razie nie NS.
Drugi trzyma swoje 2 różdżki prosto jak równoległe działa i porusza się do przodu, koncentrując się na swojej akcji. idzie powoli, a gdy kije się krzyżują, zostaje po nim kamień. robi to samo w drugą stronę i to samo dotyczy kamienia podczas reakcji.
punkt wody znajduje się pomiędzy 2 kamieniami.
Następnie badamy cały obszar i odgadujemy rzekomą obecność cieków (sieci?) wody, wypiętrzeń, które możemy prześledzić.

Atakujemy budowę studni tam, gdzie jest to najbardziej praktyczne i najlepiej/nie na środku ogrodu.

Zrobiłem kilka mosiężnych prętów (lutownica brox). Dwa mm są dobre, trzy mm stają się ciężkie i mniej responsywne.
Nawet ja, który nie powinienem być zbyt wrażliwy, bo dużo czasu spędzam w biurze pełnym magnesów neomidowych : Chichot:
Cóż, reaguje tak samo, ale z 1.5 m opóźnieniem po przypuszczalnym punkcie. Biorę środek 3 m z 2 pomiarów i jest dobrze
Jeśli chodzi o głębię, jest delikatniejszy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Piotr
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 363
Rejestracja: 25/10/23, 13:51
x 20

Re: Jak znaleźć źródło wody




przez Piotr » 04/11/23, 12:12

Dzięki za informację.
Tak, są ludzie wrażliwi na różne sposoby.

Ja ze swojej strony nie mogę podejść do rzeki ani dużego zbiornika wodnego,
Takie silne przyciąganie czuję już na maksymalnej odległości: 10m
że moja podświadomość chciałaby, żebym wskoczył...

Źródła wody dają różne uczucia.
Promieniowanie wody na powierzchni ziemi, rozchodzące się poziomo, bardzo rani moje oczy i nerwy wzrokowe.
Jest to bardzo praktyczne w identyfikowaniu miejsca, kierunku, kierunku... ponieważ odwracając się plecami, ból znika.
W pionie jest to dosłownie Vortex Vacuum… który „spycha cię na ziemię”.
Nie potrzebuję różdżki... Mam w organach wystarczająco dużo metali ciężkich, żeby być dobrym "Odbiorcą w Galenie"!

Sztuczne promieniowanie jest znacznie gorsze.
To jest horror. (istnieją nawet przypadki rasizmu elektronicznego, w których urządzenie ODMÓWI przychylności użytkownika, jeśli NIE JEST ROZPOZNAWANE przez fale...)

Zrobiłem „różdżkę” z rdzeniem ferromagnetycznym, z neodymowym zakończeniem, które ją trzymało...
Nie mogę tego utrzymać...silny ból w chronicznym zapaleniu ścięgien ramienia.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 252