Podłączenie do wyboru Kocioł grzewczy - Kocioł gazowy

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
hello2005
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/10/13, 23:39

Podłączenie do wyboru Kocioł grzewczy - Kocioł gazowy




przez hello2005 » 16/10/13, 00:06

Witam,
Mieszkam w domu o powierzchni około 120 m² z lat 1980-tych z podwójnymi szybami i 10 grzejnikami.
Obecnie do zasilania grzejników służy ścienny kocioł gazowy z przyssawką. Regulacja odbywa się za pomocą termostatu pokojowego, który wyłącza kocioł.
Produkcja CWU jest natychmiastowa z bojlerem gazowym.
Planuję podłączyć kocioł do kotła na drewno, który zainstaluję w miejsce obecnego kominka, który znajduje się w salonie ok. 25 m²

Mam dwa/trzy pytania.

Waham się pomiędzy piecem typu aquaflam 12 (2 kw na powietrzu i 10 kw na wodzie) a innym piecem 14 (4 kw na powietrzu i 10 kw na wodzie).
Czy moc 10 kW w wodzie wydaje Ci się wystarczająca?
Jeżeli wezmę moc 4 kw w powietrzu, to czy nie ma ryzyka, że ​​zrobi się za gorąco w pomieszczeniu (25 m²), w którym stoi piec.

Co do podłączenia waham się czy postawić zbiornik buforowy 600 litrów, bo to będzie wiązało się z dużą modyfikacją na poziomie regulacji termicznej ogrzewania (obowiązek zaworu trójdrogowego, nowy moduł regulacji,.... ) . Zmierzam w kierunku prostszego systemu bez piłki.
Co sądzisz o tych dwóch uproszczonych zespołach, który wydaje ci się najbardziej rozsądny (Skuteczność, niekonsekwencja w działaniu, ryzyko, ...).
Inspiracją były dla mnie różne montaże znalezione w sieci

Obraz
Edycja 1

Obraz
Edycja 2

Z góry dziękuję za porady.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 17/10/13, 09:01

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209