Związek między sanitacją na miejscu a zbiorową

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/02/16, 14:57

Witam,


Powinieneś także dowiedzieć się, czy firma zajmująca się oczyszczaniem ścieków pobiera podatek lub opłatę.

Różnica jest subtelna, ale podatek jest powiązany ze zużyciem wody (ponieważ nie ma liczników ścieków, to woda pitna służy jako miara ilości zużytej, a więc w zasadzie ilości odrzuconej).

Opłata jest należna nawet jeśli nie pijesz wody!

O obowiązku podłączenia się do sieci zbiorowej, jak się mówi wszystko i nic, a Internet to królestwo wszystkiego i czegokolwiek, zobaczcie, co mówi znający teksty prawnik:

http://www.village-justice.com/articles ... 20588.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 03/02/16, 17:18

Did67 napisał:O obowiązku podłączenia się do sieci zbiorowej, jak się mówi wszystko i nic, a Internet to królestwo wszystkiego i czegokolwiek, zobaczcie, co mówi znający teksty prawnik:

http://www.village-justice.com/articles ... 20588.html
Podsumowując, twierdzi, że jest to obowiązkowe, chyba że jest technicznie zbyt skomplikowane i/lub kosztowne (w takim przypadku musi to być decyzja sędziego).

Co jednoznacznie potwierdza, że ​​właściciel budynku nie ma wyboru: musi się podłączyć lub wykazać, że „nie da się”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/02/16, 18:05

Tak.

A przy projekcie domu pewnie tak, jeśli lokal nie jest uzbrojony, więc skoro nie możemy się podłączyć, to musi to być powód do odmowy pozwolenia na budowę...

Suaf bez zastrzeżeń, jak w przypadku każdego przepisu, wyjątki: eksploatacja rolnicza, schronisko wysokogórskie itp.

To bardzo restrykcyjne. Z drugiej strony trzeba przyznać, że „wilgoć” krajobrazu, w którym znajdują się domy nieważne jak i gdziekolwiek, jest idealna dla tych, którzy mogą osiedlić się w cichym zakątku. Ale to przestrzeń wszystkich innych jest okradziona!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 03/02/16, 19:03

div.ecolo napisała:Poza tym czegoś nie rozumiem, wyczytałem tu jest na stronach rządowych, że możemy oprócz zastosowań zewnętrznych wykorzystać deszczówkę do spłukiwania toalet i pralek (z zastrzeżeniem warunków)... Ale z drugiej strony jest zakazano odprowadzania wód opadowych do sieci zbiorczej.
Więc jeśli dobrze rozumiem, mamy prawo, ale nie mamy prawa....



Nie, nie rozumiesz dobrze.
Musimy rozróżnić 2 rzeczy:
- Woda deszczowa spływająca bezpośrednio z dachu, której tak naprawdę nie masz prawa odprowadzać do zbiorczej sieci kanalizacyjnej (łatwo rozumiemy dlaczego: wielka burza i przepełnienie oczyszczalni...)*
- Ścieki pierwotnie odprowadzane przez deszcz: na przykład woda do spłukiwania toalet, które należy odprowadzać do sieci kanalizacyjnej. W tym temacie są czasem pewne niuanse i słyszałem, że w niektórych gminach konieczne jest zainstalowanie licznika wody deszczowej, aby opłata sanitarna była obliczana na podstawie zużycia wody pitnej i odzyskanej wody deszczowej.

*Słyszałem, że niektóre gminy zostały wyposażone w sieć zbierającą ścieki i wodę deszczową tymi samymi rurami. Naprawdę nie widzę, jak to możliwe, a jeśli tak jest, jest to bardzo mała mniejszość. Myślę, że to przede wszystkim niezrozumienie części mieszkańców, gdy zapada decyzja o utworzeniu zbiorczej sieci kanalizacyjnej i że gmina wykorzystuje prace, aby jednocześnie, ale w odrębny sposób, stworzyć sieć gromadzenia wody deszczowej. ...resztę załatwia magia Internetu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 03/02/16, 19:06

Did67 napisał:Tak.

A przy projekcie domu pewnie tak, jeśli lokal nie jest uzbrojony, więc skoro nie możemy się podłączyć, to musi to być powód do odmowy pozwolenia na budowę...


Absolutnie dobrze tego doświadczyłem w przypadku mojego domu (mimo że został zbudowany prawie 2 wieki temu)
Odmówiono mi pozwolenia na budowę ze względu na brak podłączenia do sieci energetycznej (mimo, że byłem już podłączony do sieci wodociągowej i telefonicznej i nie było problemu z indywidualną sanitacją)
Wszystkie subtelności są w tak zwanym prawie SRU...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/02/16, 20:09

zapytaj w ratuszu problem w tym, że burmistrz jest sędzią i ławą przysięgłych... zapytaj o niższą płacę, a już zaczynasz oszukiwać... jeśli burmistrz jest wrogi, trzeba o tym zapomnieć i dowiedzieć się inaczej

podłączenie do kanalizacji jest obowiązkowe... lepiej więc zrobić to zgodnie z przepisami, niż dać się zauważyć

podłączenie do sieci wodociągowej, to samo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać wody deszczowej do dowolnych celów... jedyne zakazane jest mieszanie, które może spowodować omyłkowe przesłanie wody deszczowej do sieci wodociągowej toksycznej i radioaktywnej wody deszczowej... jeśli wodomierz jest całkowicie odłączony, nie ma ryzyka zmieszania!

kontrola jakości wody deszczowej? wszyscy mamy dobry instrument: nos! zła woda kończy się nieprzyjemnym zapachem...moją deszczówkę, gdy wszystko idzie dobrze, można przechowywać jak wodę mineralną: butelkę można postawić przed oknem, nie zmienia koloru na zielony i nie nabiera nieprzyjemnego smaku. .. czasami to nie działa, np. pozwalam jeżynom wtargnąć na dach: nie było potrzeby analizy, która wykazała, że ​​woda była mniej przejrzysta... po czyszczeniu wszystko wróciło do normy... na kilka miesięcy zbiornik główny napełniony, wodę do picia czerpałem przez kilka lat ze zbiorników awaryjnych zawierających wodę... wbrew temu, co się mówi, woda nie marnieje, w ciemności pozostaje na zawsze! Powiedziałbym nawet, że poniżej pewnego stężenia materii organicznej oczyszcza się: jakiekolwiek bakterie się tam znajdują, wyczerpują materię organiczną i wszystko opada na dno

taka jest zasada oczyszczania wody w piwnicy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 03/02/16, 21:07

Witam, myślę, że słyszeliście o SPANC, który miał obowiązywać od 2012 roku, jak sądzę. Powoli wsuwa się na miejsce.
W zasadzie obowiązkowe podłączenie do sieci. Jeżeli jest to technicznie niemożliwe lub zbyt kosztowne, sanitacja indywidualna po badaniu gleby. Jeżeli badanie wypadnie negatywnie, zezwolenie nie zostanie wydane, jeżeli będzie dobre, konieczna będzie okresowa kontrola systemu. Dziś wydaje się, że indywidualnie jest drożej.

JLG
0 x
div.eko
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/02/16, 21:47




przez div.eko » 04/02/16, 00:21

OK, wszystko jasne, pozostały nam dwa lub trzy wyjątki, aby jasno potwierdzić regułę...

Musimy jednak bezwzględnie i pod groźbą kary pozostać całkowicie zależni od tych, którzy kontrolują wodę (i ją zanieczyszczają)…

Codziennie nowy dowód naszej poddaństwa... :płakać:
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 143