Którą pompę powierzchniową wybrać?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
joe satriani
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 30/07/12, 16:59

Którą pompę powierzchniową wybrać?




przez joe satriani » 31/07/12, 13:59

Witam,
Jestem osobą fizyczną i zwróciłem się do specjalisty o wycenę instalacji systemu odzyskiwania wody deszczowej (zbiornik + pompa). Początkowo zaoferował mi zatapialną pompę Jetly Pulsar, ale chcieliśmy preferować pompę powierzchniową z automatycznym przełączaniem na sieć wody pitnej (aby uniknąć konieczności pobierania drugiego plymoutha w celu napełnienia zbiornika wodą. Pitny: system Kiteco). Następnie zaoferował mi pompę Pilotus, wciąż z Jetly. Ale ponieważ moja obecna sieć wody pitnej daje mi ciśnienie 2 barów na wylocie moich zewnętrznych studzienek, chciałem wybrać pompę, która byłaby najbliższa temu ciśnieniu do mojego zewnętrznego podlewania.
Jednak mój usługodawca zapewnia mnie, że ani Jetly, ani żaden inny sprzedawca nie zaoferuje mi produktu zdolnego do przywrócenia ciśnienia wyższego niż 2,5 bara: czy to prawda, że ​​znalezienie pompy wysokiego ciśnienia na rynku jest trudne, jeśli nie niemożliwe „plucie” powierzchni pod ciśnieniem większym niż 3 bary?
Z góry dziękuję
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 31/07/12, 17:51

Na pewno pompa samozasysająca!
Później wielostopniowa pompa może wytworzyć prawie żądane ciśnienie. W takim razie jest to przede wszystkim kwestia siły, a więc ceny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114