Podgrzewacz basenowy z korpusu grzewczego kotła.

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Podgrzewacz basenowy z korpusu grzewczego kotła.




przez phil59 » 18/05/22, 20:59

Mam kocioł gazowy HS o mocy 52 kWh.

Czy jest większe zainteresowanie odzyskaniem korpusu grzewczego kotła niż zabraniem starego zasobnika ciepłej wody?

Pomysł na korpus grzewczy jest taki, że po oczyszczeniu go z osadów itp. pomalowany zostanie na czarno i wystawiony na słońce pod szkłem, w zasadzie taki jest ogólny pomysł.
Ta sama zasada z grubsza w przypadku balonu elektrycznego, usuwając izolację. (Ja też mam taki hs).

Założę oczywiście pompę ciepła, która w ciągu dnia będzie najczęściej zasilana panelami „elektrycznymi” oraz wspomaganie grzejnikiem „słonecznym”…

Basen już niedaleko 20 m3, jeszcze nie jest zamontowany.

Chodzi o to, żeby wiedzieć, czy inwestuję w dużą pompę, czy w „mini”. (tj. 400 € lub więcej niż 1000). Potrzebuję wody o temperaturze 28° mini, aby widzieć znacznie lepiej, na moje „plecy”…
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Podgrzewacz basenowy z korpusu kotła.




przez Christophe » 18/05/22, 21:37

Szczerze, nic nie zrozumiałem? :zaszokować:

Czy chcesz wykorzystać korpus grzewczy jako bufor solarny?

Należy pamiętać, że kontakt silnie chlorowanej lub natlenionej wody w basenie z elementem grzewczym jest bardzo złym pomysłem: powoduje ona korozję z dużą prędkością!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Podgrzewacz basenowy z korpusu kotła.




przez phil59 » 18/05/22, 21:42

Kurczę, kolejny zły pomysł....

Obecnie mam na stanie tylko to! : Evil:
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Podgrzewacz basenowy z korpusu kotła.




przez Christophe » 18/05/22, 21:44

Ba, zapewniam cię, zawsze jesteś lepszy niż Macron i jego klika!! : Lol: : Lol:
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Podgrzewacz basenowy z korpusu kotła.




przez phil59 » 18/05/22, 21:52

Tak, ale zaszliśmy długą drogę...

Mam przynajmniej kilka pomysłów, co do których pytam o opinię....zanim zrobię coś bezużytecznego...
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9807
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2660

Re: Podgrzewacz basenowy z korpusu kotła.




przez sicetaitsimple » 18/05/22, 21:54

phil59 napisał:Kurczę, kolejny zły pomysł....

Obecnie mam na stanie tylko to! : Evil:


Dodatkowo korpus grzewczy pomalowany na czarno, nawet „zamknięty” w szklanej kostce, być może z artystycznego punktu widzenia zrobi z Ciebie coś oryginalnego, ale nigdy nie będzie w stanie odzyskać więcej niż otoczenie 1kW/m2 spadające do ziemia w środku dnia w piękny letni dzień...
Przy Twoich 28°C nie jest to wygrana!
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Podgrzewacz basenowy z korpusu kotła.




przez phil59 » 18/05/22, 21:56

Miało to pomóc pompie ciepła.
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Podgrzewacz basenowy z korpusu kotła.




przez Christophe » 18/05/22, 22:47

phil59 napisał:Mam przynajmniej kilka pomysłów, co do których pytam o opinię....zanim zrobię coś bezużytecznego...


Ce forum jest do tego stworzony! 8)

Jeśli chodzi o pompę ciepła do basenu, od końca 3 r. mam pompę ciepła o mocy 2021 kW, ale do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w zimie jest ona tutaj: filtracja-pompowania-wody/przekształcenie-zbiornika-solarnego-CWU-na-termodynamiczny-podgrzewacz-wodny-z-małym-basenem-t17035.html

Myślę, że nadaje się na 20 m3 (ale nie spiesz się... i zaopatrz go w fotowoltaikę, w przeciwnym razie preferuj bezpośrednie ogrzewanie słoneczne...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Podgrzewacz basenowy z korpusu kotła.




przez Christophe » 18/05/22, 22:49

phil59 napisał:Miało to pomóc pompie ciepła.


Dodaj bezpośrednią energię słoneczną, np. elastyczny panel, na wyjściu pompy ciepła… ale 100% bezpośredniej energii słonecznej będzie cię kosztować mniej (ale musi być słońce… oczywiście…)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Podgrzewacz basenowy z korpusu kotła.




przez Obamot » 18/05/22, 23:05

phil59 napisał:Mam kocioł gazowy HS o mocy 52 kWh.

Czy jest większe zainteresowanie odzyskaniem korpusu grzewczego kotła niż zabraniem starego zasobnika ciepłej wody?

Pomysł na korpus grzewczy jest taki, że po oczyszczeniu go z osadów itp. pomalowany zostanie na czarno i wystawiony na słońce pod szkłem, w zasadzie taki jest ogólny pomysł.
Ta sama zasada z grubsza w przypadku balonu elektrycznego, usuwając izolację. (Ja też mam taki hs).

Założę oczywiście pompę ciepła, która w ciągu dnia będzie najczęściej zasilana panelami „elektrycznymi” oraz wspomaganie grzejnikiem „słonecznym”…

Basen już niedaleko 20 m3, jeszcze nie jest zamontowany.

Chodzi o to, żeby wiedzieć, czy inwestuję w dużą pompę, czy w „mini”. (tj. 400 € lub więcej niż 1000). Potrzebuję wody o temperaturze 28° mini, aby widzieć znacznie lepiej, na moje „plecy”…


Musimy już zrobić sortowanie, aby wyjaśnić sytuację:

Kocioł gazowy HS 52 kWh => nie ma możliwości znalezienia używanego palnika (jeśli to jest HS lub co to jest?)


28°C mini, cóż, nie bardzo widzę jak podgrzać do takiej temperatury bez czegoś wydajnego jak... gaz.
Ponieważ z elektrycznością będzie to bardzo, bardzo drogie, ponieważ wydajność jest zła.

Jest więc plan zakupu pomp ciepła do podgrzewania wody, ale generalnie robimy na odwrót, będziemy kraść jej kalorie z wody, żeby ogrzać dom.

Pompa ciepła jest wciąż droga jak na to, co się z nią robi... A co z ociepleniem domu?
Ostatnio edytowane przez Obamot 18 / 05 / 22, 23: 25, 1 edytowany raz.
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 270