Daikin, Rotex, boiler rotex GCU compact 524

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
velo68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/01/21, 17:24

Daikin, Rotex, boiler rotex GCU compact 524




przez velo68 » 10/01/21, 10:18

Witam, chciałbym opowiedzieć o moich problemach z tym kotłem Daikin i przede wszystkim przestrzec przed fatalną obsługą posprzedażową tej firmy. W 2012 roku mój inżynier ds. ogrzewania pochwalił mi te kotły Daikin Rotex, więc mu zaufałem i zainstalowałem jeden w moim domu. Corq grzejnika objęty gwarancją na 5 lat. Po 5 i pół roku przebił się korek grzewczy, co dało ponad 2000 euro pracy. Biorąc pod uwagę tę kwotę, mój inżynier ds. ogrzewania (Esprit Chauffage) zaproponował wymianę i po naleganiu dał mi inny. Ta sama marka mi powiedziała że to pech i że zdarza się to rzadko. Dodatkowo dodaję 5 paneli słonecznych. Zatem obliczając 2 kotły i energię słoneczną, wychodzi mi 23 000 euro. W pierwszym tygodniu instalacji mój kocioł ulega awarii, więc nie martw się, szybko interweniują.Następnie ponownie z moim inżynierem ds. ogrzewania zawieram umowę serwisową ze ste Thermitec. Wiesz, że do konserwacji kotła najlepiej jest, gdy jest zimno, robią to w sierpniu, świetnie, prawda? Od tamtej pory mam 10 do 15 awarii w zimie, kocioł ma 2 lata gwarancji, więc przez 2 lata mój instalator próbował aby mi pomóc jak tylko może, po czym kazał mi zmienić kolektory, wyczyścić podłogę co najmniej 3 razy, w skrócie dla nich była to moja instalacja, a nie dany kocioł. Mojego instalatora winię za jedno, a mianowicie to, że chciał dogadać się bezpośrednio z Daikinem (tutaj wynik), powinien był zwrócić się przeciwko swojemu dostawcy Electis i kazać mu zmienić kocioł, biorąc pod uwagę te wszystkie awarie. Dzisiaj nadal mam tyle awarii, nie ma już gwarancji, wszyscy są zmęczeni przychodzeniem z pomocą, Thermitec mówi mi, że nie ma już umowy, ponieważ zatrzymuje tę markę, co jest oczywiście konieczne, proszę bardzo. Daikin wysłał mi technika, aby oceń mój kocioł, wynik, chcą, żebym wymienił części, które nie mają nic wspólnego z moją awarią, a mianowicie, że czasami nie wysyła ciepła do podłogi, jak myśli, że tak jest, ale zawór się nie przełącza i przegrzewa się, więc co rano jak wychodzę do pracy to nie wiem czy wieczorem będzie mi gorąco czy zimno, a w nocy wstaję 3-4 razy żeby to sprawdzić. O tych częściach porozmawiajmy w... podam 1184 euro za 1 godzinę pracy i 100 euro części.Myślę, że przylatuje samolotem biorąc pod uwagę cenę. Zauważyłem, że jeśli chodzi o realizację czeków, wszyscy reagują, ale jeśli chodzi o podjęcie działań, nie ma już nikogo, co powinienem zrobić? zmienić kocioł ponownie? Będzie to dopiero trzeci przypadek w ciągu 3 lat. Złożyć skargę? ledwo marnowani, jesteśmy na nich za mali.Dzisiaj nie ma już ratowników, nie ma już umów serwisowych i tych powtarzających się awarii. Mam tylko nadzieję, że dyrektor wyższego szczebla w tej firmie przeczyta ten komentarz i zajmie się moją sprawą. W każdym razie zdecydowanie odradzam tę markę ze względu na opłakany serwis posprzedażowy kotłów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Kocioł Daikin, Rotex, rotex GCU Compact 524




przez GuyGadeboisTheBack » 10/01/21, 14:08

Uważam, że dzisiaj prawie żadna obsługa posprzedażowa nie jest zadowalająca. Powinieneś zarejestrować się w Que Choisir i przesłać im swoje pliki. Mają wystarczającą siłę nacisku, aby coś się wydarzyło.
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 327