Pomoc dla kotłów Paradigma pelletti II

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 16/12/13, 08:30

Nie znam tego kotła, ale ustawienia na pewno są zabezpieczone kodem.

Kocioł produkuje ciepłą wodę, co z nim zrobisz, to już inna debata.
0 x
Nico2lyon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/12/13, 16:30




przez Nico2lyon » 16/12/13, 08:59

Ok, na ciepłą wodę. Z drugiej strony nie wiem, jak mam zamiar zrobić tę historię z kodem dla parametrów. Wiedząc, że nie jest już objęty gwarancją i że w moim regionie, a może nawet w całej Francji nie ma instalatora, ponieważ nie jest już dystrybuowany, zrobi to technik zatwierdzony przez firmę Okofen (niewiele wiem o tym To). Czytałem wiele komentarzy od członka (Vanagaz1961), który naprawdę wydawał się ich znać, ponieważ zainstalował ich dużą liczbę. Tylko patrząc na jego profil, zdaję sobie sprawę, że nie interweniował tutaj od około 2 lat....Jeśli ktoś mógłby mi pomóc....

Przeformułuję to, czego mi brakuje dla tego kotła Paradigma pelletti 2 rok 2007 10 kW zasilanie ssące bez opcji regulacji komfortu Systa:

Regulacja kompatybilna z tym kotłem bo chyba zrozumiałem że trzeba jeszcze ze sobą porozumieć (modulacja palnika)

Możliwość wprowadzenia ustawień parametrów do regulacji i uruchomienia (kod??). Przypominam, że nie jest już objęty gwarancją i że zostanie skonfigurowany przez technika zatwierdzonego przez firmę Okofen.

Inaczej nie mogłabym nic zrobić....

Dzięki,
Nicolas
0 x
Pchatill
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/09/14, 11:04




przez Pchatill » 11/09/14, 11:11

Bonjour.
Mam ten sam kocioł co Ty (na północny zachód od Lyonu)
A firma, która go zamknęła ze względów zdrowotnych: ta sama co Ty?
Poszukuję certyfikowanego technika utrzymania ruchu.
Znalazłeś taki?
W przeciwnym razie, jeśli chcesz przyjechać do mnie do domu, aby zobaczyć instalację: dlaczego nie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
vanagaz1961
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 16/12/08, 15:21
Lokalizacja: Namur Belgia




przez vanagaz1961 » 19/09/14, 15:40

Witam, przepraszam, że się nie połączyłem, ale konsultowałem się z forum sporadycznie, biorąc pod uwagę ilość pracy.
Nadal wiem jak wyregulować kotły Paradigma, posiadam instrukcje obsługi w języku francuskim, w tym regulacje TEM, oryginalnie zamontowane w Paradigma w Belgii. jeśli mogę ci w czymś pomóc...
Aktualnie montuję kotły o godz Windhager (Biowin1 i 2, Firewin, kocioł na drewno).
Mam zainstalowanych ponad 200 kotłów na pellet (wszystkie marki łącznie: Ökofen, paradigma, kwb, herz, eta, Viessmann, solarvent, solvis, a teraz windhager.
Bonne journée
cię czytać
Pierre
0 x
Sprl Technifluides GmbH
Pierre Mehaignoul
Twój partner w dziedzinie ogrzewania i higieny
Fachmann für Sanitär i Heizung
Pellets und Haustechnik
http://www.technifluides.be/
Wépion Belgia
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/09/14, 17:19

Nico2lyon napisała:Przepraszam za niewiedzę, ale czy chcesz mi powiedzieć, że regulator jest powiązany tylko z zaworami i czujnikami, a nie z kotłem?


Wprowadzam tylko drobny niuans do tego, co napisał Philippe Schutt.

Regulacja „sygnalizuje” potrzebę ogrzewania. W przypadku braku tego sygnału zatrzymuje się!

Ale poza tym tak, kocioł jest „autystyczny”: przygotowuje ciepłą wodę. I to wszystko.

Chociaż rozporządzenie reguluje wykorzystanie tej wody...
0 x
obóz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/04/15, 15:51




przez obóz » 15/04/15, 15:56

Witam,
Mam podobne problemy do Twoich: Posiadam kocioł Paradigma pelletti II SR 153 15 kW z regulatorem sopro energie tryba solar v 1.3
Sopro energie już nie istnieje, nie ma też instalatora kotła, co oznacza, że ​​nie mam już kodów do skonfigurowania kotła. Czy ktoś dysponuje dokumentacją lub może mi powiedzieć gdzie znaleźć te kody? Z góry dziękuję.
0 x
jack88
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 14/02/21, 00:10
x 1

Re: Pomoc na kocioł Paradigma Pelletti II




przez jack88 » 14/02/21, 00:32

Witam,

Posiadam paradigma Peletti 2 + zbiornik buforowy CWU o pojemności 600 L.
przez 13 lub 14 lat.

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem ciepłej wody.
nigdy nie podnosi się do zadanej temperatury (60),
pozostaje na poziomie 42 lub 43 max. niezależnie od temperatury na zewnątrz, wewnątrz...

może zmieniłem coś w programie bez zauważania.

np.: w „Podgrzewacz ciepłej wody 1X” musi być włączone tak czy nie?

i w „priorytetowej ciepłej wodzie” tak czy nie?
bp jak wpisuję tak to nic to nie zmienia, nawet kaloryfery ani woda sanitarna się nie nagrzewają.

Dziękuję za pomoc.
jeśli VANNEAGAZ tam jest, wydaje się, że dobrze o tym wie....
WIELKIE DZIĘKI. :)
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 415